چگونه تورگردان ها برای سال ۲۰۲۱ برنامه سفر طراحی می کنند؟

در سال 2020، تمامی ابعاد زندگی بشر دستخوش تغییر شد. اما، برای حوزه گردشگری و اقامت این موضوع بسیار مهم است. با شعار شروع دوباره گردشگری سازمان جهانی جهانگردی، بسیاری از ارکان گردشگری در حال تجدید قوا و آماده شدن برای شروع دوباره فعالیت های خود هستند.

در این نوشتار به بررسی روش های تورگردان ها برای بازگشت به ارائه خدمات سفر پرداخته ایم:

چگونه تورگردان ها برای سال ۲۰۲۱ برنامه سفر طراحی می کنند؟

تروگردان ها به ایمنی در سفر اهمیت بیشتری می دهند و از طرفی دیگر، انتظارات گردشگران از راهنمایان تور و کارشناسان امر سفر تغییذ کرده است. آن ها به دنبال مقاصدی هستند که شرایط اخیر یک سال گذشته را فراموش کنند و تجربه کاملا جدیدی در مقاصد جدید داشته باشند. تورگردان ها سعی می کنند در سال جدید پیش رو، خدمات زیر را در سطح بین المللی ارائه دهند:

1-تورهای خصوصی

توجه به تورهای خصوصی و سفارشی شده، در شرایط کرونا و بعد از آن افزایش داشته است. گروه هایی بین 10 الی 12 نفر و یا حتی کمتر، که برنامه سفر آن جز به جز توسط مشتریان تعیین می شود و تورگردان هماهنگی های لازم را در جهت یکپارچه سازی این خدمات بکار می گیرد. یعنی بر خلاف روند سابق که عمده خدمات ارائه شد توسط آژانس ها و تورگردانان عمده، از پیش تعیین شده بود و گردشگران بسته سفری که توسط آن ها طراحی شده بود را خریداری می کردند، حالا مشتریان دقیقا خدمات مورد نظر خود را انتخاب می کنند و تورگردان با امکانات و توانش آن ها را ممکن می سازد.

برای مثال چنین تورهایی توسط شرکت ادونچرز بای دیزنی ( Adventures by Disney ) به مقصدهای کاستاریکا، مصر، یونان ایتالیا و پرو وجود دارد که از آوریل ۲۰۲۱ اجرا خواهند شد.

دلیل اینکه تورهای خصوصی بیشتر مرکز توجه قرار گرفتند این است که مردم می خواهند سفر کنند اما احتمالاً نگرانی هایی پیرامون حضور افرادی به جز دوستان و آشنایانشان در مسافرت هستند. بنابراین تورگردان ها گروه های خصوصی را به مسافرتی مطابق میل شان می فرستند به این ترتیب شروع سفرها راحت و ایمن خواهد بود.


2-تورهای داخلی

بعد از این که سفرهای بین المللی به دلیل پاندمی کرونا به طور کامل لغو شد، بسیاری از تروگردان ها شروع به ارائه خدمات مسافرتهای داخلی دادند که با استقبال مواجه شده است و در سال 2021 ادامه خواهد داشت. شرکت های مسافرتی بسیاری، سفرهای داخلی متنوعی برای گردشگران فراهم کرده اند که قصد سفر دارند فعلا اما نسبت به سفرهای بین المللی احساس راحتی نمی کنند. شرکت گلوباس ( Globus ) به طور مشخص مقاصدی از سفرهای داخلی را هدف قرار داده که در مکان های دور افتاده هستند و مسافران مایلند آن ها را ببینند، در عین حال از جمعیت زیاد شهرها به دور باشند.


3-حفاظت سفر

یکی از روش هایی که تورگردان ها به کمک آن گردشگران را ترغیب می کنند، این است که خدمات بیشتری در راستای حفظ سلامتی آنها ارائه کنند. خدماتی مثل راهنمایی سلامتی، امکان رزرو های منعطف، کنسلی های بدون جریمه و ارائه ملزومات بهداشتی. بسیاری از شرکت های گردشگری ارائه دهنده خدمات سفر، برنامه حفاظتی از کرونا در حین سفر را ارائه می دهند. این خدمات در سال ۲۰۲۱ هم ادامه خواهد داشت.


4-سفرهای ایمن

گردشگرانی که قصد دارند تا در سال ۲۰۲۱ سفر کنند، باید با قوانین سازمان جهانی بهداشت در طول سفر و دستورالعمل های سفر که توسط ارگان های گردشگری جهانی اعلام شده است آشنا باشند و ملزم به رعایت این دستورالعمل ها در طول سفر هستند. این دستورالعمل ها برای نحوه سفر، اقامت و خورد و خوراک طراحی شده اند.

دوره مدیرفنی بند ب

همه چیز درباره دوره مدیرفنی ب