ادامه تحصیل در رشته مدیریت گردشگری و هتلداری

در این نوشته سعی کردیم برترین دانشگاه های گردشگری دنیا در سال 2020 میلادی را به شما معرفی کنیم.

این نوشته از لیست رتبه بندی دانشگاه های شانگهای برداشته شده است. شما عزیزان در صورت تمایل می توانید روش شناسی استفاده شده برای این رتبه بندی را از اینجا مطالعه کنید.

حال به معرفی این دانشگاه ها می پردازیم.

10.Bournemouth University

این دانشگاه در کشور انگلستان واقع شده است. برنامه این دانشگاه در مقطع ارشد برای متقاضیان رشته مدیریت گردشگری است. متقضیان می توانند از اینجا این برنامه را مشاهده کنند.

علاوه بر مقطع کارشناسی ، این دانشگاه دارای دو برنامه برای مقطع ارشد می باشد: مدیریت گردشگری و مدیریت بین المللی گردشگری و مهمان نوازی

مدیریت گردشگری :این برنامه برای اماده سازی دانشجویان برای درک روابط بین گردشگری و اقتصاد، محیط زیست و محیط اجتماعی-فرهنگی است. این برنامه مختص کسانی طراحی شده است که مقطع تحصیلی قبلی آن ها گردشگری نبوده و تمایل دارند وارد محیط صنعت گردشگری شوند.

مدیریت بین المللی گردشگری و مهمان نوازی: این برنامه که توسط سازمان جهانی گردشگری نیز تایید شده است، طراحی شده است تا دانشجویان را با درک پیشرفته ای از صنعت گردشگری آشنا کند و آن ها را قادر سازد سازمان های بزرگ در این صنعت را مدیریت کنند.

شرایط دریافت پذیرش در رشته مدیریت گردشگری

شرایط پذیریش در رشته و مدیریت بین المللی گردشگری و مهمان نوازی


9- Sejong University

این دانشگاه در شهر سئول کشور کره جنوبی وافع شده است و در مقطع کارشناسی رشته مدیریت گردشگری را دارد. مدرسه گردشگری و هتلداری این دانشگاه دارای سه دپارتمان تخصصی مدیریت گردشگری و هتلداری، دپارتمان مدریت خدمات غذایی و آشپزی و دپارتمان مدیریت قهوه و نوشیدنی هاست. از اینجا می توانید مشخصات این برنامه را مطالعه کنید.

ویژگی های برنامه: دپارتمان مدیریت گردشگری و هتلداری این دانشگاه در سه رشته مدیریت هتلداری، مدیریت گردشگری و اوقات فراغت و خدمات هوایی دانجشو می پذیرد.

شرایط دریافت پذیرش در رشته های مختلف این دانشگاه را از اینجا مطالعه کنید.


8- The University of Queensland

این دانشگاه در شهر بریزبین استرالیا قرار دارد . این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته گردشگری را دارد که دارای تاییدیه از سازمان جهانی گردشگری می باشد. دانشجویان این دنشگاه می توانند در حین تحصیل می توانند یکی از سه گرایش تحصیلی را برای خود انتخاب کنند. این سه شامل مدیریت هتلداری، مدیریت گردشگری و سفر و مدیریت رویدادها می شود.

شرایط دریافت پذیرش برای مقطع کارشناسی را از اینجا مطالعه کنید

شرایط دریافت پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد را از اینجا مطالعه کنید.


7- Pennsylvania State University - University Park

این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های دنیا در رتبه بندی کلی نیز می باشد در تمامی مقاطع تحصیلی رشته گردشگری و هتلداری را دارا می باشد.

در این دانشگاه هر کدام از رشته های گردشگری و مدیریت هتلداری، در دپارتمان های مختلف با تمرکز بر روی نکات محیط زیستی و یا مدیریتی ارائه می شود. دانشجویان می توانند با توجه به علاقه مندی خود برای این رشته ها ادامه تحصیل دهند. اساتید هر کدام از این دپارتمان ها از پیشروترین اساتید این صنعت می باشند .

شرایط دریافت پذیرش برای رشته گردشگری، پارک ها و تفریح را از اینجا مطالعه کنید.

شرایط دریافت پذیرش برای رشته مدیریت هتلداری را از اینجا مطالعه کنید.


6- Purdue University - West Lafayette

دانشگاه پردو که به انتخاب مجلات علمی معتبر در سال 2013 برترین رتبه دانشگاه های آمریکا را کسب کرده بود، یکی از برترین دانشگاه های گردشگری و هتلداری در دنیا را دارد. هدف این دانشگاه اماده کردن دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری برای صنعت هتلداری و گردشگری است.

بیش از 94 درصد فارغ التحصیلان این رشته در 6 ماه پس از پایان تحصیل خود توانسته اند در این صنعت در سمت های مهم صنعت گردشگری مشغول به کار شوند. یکی از مهمترین برنامه های این دانشگاه همکاری آن با مجموعه های زنجیره ای هتل داری و گردشگری دنیا از جمله هتل های ماریوت در امریکا و شانگری لا در چین می باشد.

شرایط دریافت پذیرش برای رشته های گردشگری و هتلداری این دانشگاه را از اینجا مطالعه کنید.


5- University of Surrey

دانشگاه سوری در شهر گیلفورد در کشور انگلستان قرار دارد و یکی از برترین دانشگاه های گردشگری و هتلداری است. این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی به جذب دانشچو می پردازد. در مقطع کارشناسی در 4 گرایش، ارشد 1 گرایش و دکتری 1 گرایش در این دانشگاه تدریس می شود. از نکات جالب برنامه دکتری این دانشگاه که بصورت پژوهش محور است بازه های دریافت پذیرش تحصیلی تا 3 بار در سال می باشد. با توجه به این نکته، این دانشگاه بزرگترین برنامه دکتری در گردشگری و هتلداری را دارد. برنامه دکتری این رشته سه سال طول می کشد و به صورت کامل پژوهش محور می باشد.

شرایط دریافت پذیرش برای مقطع کارشناسی را از اینجا مطالعه کنید

شرایط دریافت پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد را از اینجا مطالعه کنید

شرایط دریافت پذیرش برای مقطع دکتری را از اینجا مطالعه کنید

4- Sun Yat-sen University

دانشگاه سان یات سن در کشور چین و در شهر گوانگژو قرار دارد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های چین محسوب می شود که همکاری نزدیکی با دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ و دانشگاه ایالتی اوکلاهوما در آمریکا دارد. مدرسه مدیریت گردشگری این دانشگاه از سال 2011 فعال می باشد.

شرایط دریافت پذیرش برای این دانشگاه را از اینجا مطالعه کنید.

3- Griffith University

دانشگاه گریفث در کشور استرالیا قرار دارد. این دانشگاه برترین دانشگاه گردشگری در کشور استرالیا می باشد و بیشترین تعداد محقق را در این کشور دارد. زمینه های مورد علاقه این دانشگاه اقتصاد و آمار بازدید کنندگان، خلق تجربه و نوآوری، پایداری و تغییرات اقلیمی و رویدادها می باشد.

موسسه گردشگری گریفث از بروزترین تکنولوژی ها و روش های فنی برای بررسی رفتارهای گردشگران استفاده می کند.

در مقطع کارشناسی این دانشگاه در دو گرایش مدیریت گردشگری و مدیریت مهمان نوازی فعالیت می کند. هدف این دوره کسب دانش گسترده و عمیق در صنعت گردشگری بر پایه اصول توسعه پایدار می باشد. از مزایای این برنامه استفاده از هتل های زنجیره ای بزرگ و تورگردانان موفق به عنوان اساتید و سخنرانان این برنامه می باشد. حداقل نمره زبان برای شرکت در این برنامه آیلتس 6.5 می باشد.

شرایط دریافت پذیرش برای این گرایش را از اینجا مطالعه کنید.

در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه گرایش مدیریت بین المللی گردشگری و مهمان نوازی را دارد. هدف از این برنامه تربیت افراد برای مراثب بالای مدیریتی است و افراد پس از گذراندن آن دارای بینش استراتژیک، مهارت های بالای مدیریتی و دانش تخصصی و مهارتی در زمیته گردشگری می شوند. حداقل نمره زبان براش شرکت در این برنامه آیلتس 6.5 می باشد.

شرایط دریافت پذیرش برای این گرایش را از اینجا مطالعه کنید.

در مقطع دکتری این دانشگاه به تربیت محققین و اساتید تراز اول جهان می پردازد.

شرایط دریافت پذیرش برای این گرایش را از اینجا مطالعه کنید.


2- University of Central Florida

دانشگاه UCF در ایالت فلوریدا در آمریکا، رتبه 2 برترین دانشگاه های گردشگری و مهمان نوازی را در دنیا کسب کرده است. این رشته در کالج روزن تدریس می شود که کالج اختصاصی UCF برای این رشته است. با توجه به اینکه این دانشگاه در ایالت فلوریدا قرار دارد و این منطقه رتبه بالاترین میزان بازدید گردشگران را در آمریکا دارد، به دانشجویان خود تجربه ای بی نظیر از تحصیل و کار مرتبط را فراهم می کند. این دانشگاه در 4 رشته کارشناسی شامل مدیریت مهمان نوزای، مدیریت سرگرمی، مدیریت رویدادها و مدیریت رستوران و خدمات غذایی را در خود دارد. همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی در دو گرایش 1-مدیریت مهمان نوازی و 2-مدیریت گردشگری و مهمان نوازی به پذیرش دانشجو می پردازد. همچنین این دانشگاه در مقطع دکتری نیز به پذیرش دانشجو در رشته مدیریت مهمان نوازی می پردازد. حداقل نمره زبان برای شرکت در این برنامه نمره تافل 80 می باشد.

شرایط دریافت پذیرش از این دانشگاه را از اینجا مشاهده کنید


1- The Hong Kong Polytechnic University

مدرسه مدیریت هتلداری و گردشگری دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ رتبه برتر دانشگاه های گردشگری در دنیا را دارد و در هنگ کنگ واقع شده است. دلیل این رتبه برتر برخورداری از برترین اساتید و محققین دنیا در صنعت گردشگری و هتداری است. این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد. همچنین این دانشگاه با برترین شرکت های گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته در زنجیره تامین صنایع گردشگری و هتلداری همکاری می کند. ورود به برنامه های این دانشگاه بسیار رقابتی می باشد و هر ساله تعداد محدودی متقاضی، برای تحصیل در این دانشگاه قبول می شوند.

هدف برنامه دکتری در این دانشگاه، تربیت پژوهشگران با توانایی های بالاست. حداقل نمره زبان برای پذیرش در این دانشگاه 92 تافل یا 6.5 آیلتس می باشد.

ویژگی های برنامه:

شرایط دریافت پذیرش برای این دانشگاه را از اینجا مطالعه کنید.


علاقه مندان می توانند برای تقویت رزومه خود برای پذیرش در رشته های گردشگری و هتلداری از دوره های آموزش گردشگری و هتلداری آتالند استفاده نمایند. با توجه به اینکه دوره های آموزشی موسسه آتالند تحت نظارت وزارت گردشگری می باشد، شما می توانید رزومه خود را برای کسب پذیرش بالا ببرید.

دوره مدیریت فنی بند ب

دوره مدیریت عمومی هتلداری

دوره راهنمای گردشگری