سوالات پرتکرار دوره مدیریت هتلداری

در این یادداشت تلاش کرده ایم به سوالات پرتکراز فراگیران دوره مدیریت عمومی هتلداری پاسخ دهیم.

1.مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در این دوره چیست؟

پاسخ: برای شرکت در دوره مدیریت عمومی هتلداری، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم است.

2.بازار کار در صنعت هتلداری چگونه است؟ آیا با این مدرک می توان به هر کار در هتل ها مشغول شد؟

پاسخ؟ بخش اقامت، یکی از ارگان مهم صنعت گردشگری است و همواره بخش کاربر است( یعنی نیاز به نبروی انسانی آموزش دیده دارد). فراگیران بعد از اتمام دوره آموزشی خود می توانند در بخش های مختلف هتل ها و مراکز قامتی مشغول به کار شوند.

3. چگونه برای بخش کارورزی در هتل اقدام کنیم؟ ساعات لازم برای کارورزی در هتل چقدر است؟

پاسخ: برای کارورزی در هتل، فراگیر میبایست با یک هتل( یا هتل آپارتمان) هماهنگی های لازم را انجام دهند و بعد از دریافت معرفی نامه از موسسه، جهت سپری کردن حداقل 50 ساعت کارورزی به هتل مربوطه مراجعه نمایند. فراگیران بعد از اتمام دوره کارورزی موظفند فرم کارورزی دوره را تکمیل نمایند و به موسسه تحویل دهند.

4.از چه زمانی می توانم اقدام به کارورزی کنم؟

پاسخ: فراگیران پس از شروع دوره و سپری کردن سه ماه از دوره می توانند کارورزی خود را سپری نمایند. دقت کنید تا زمانی که آشنایی عمومی با بخش های مختلف هتل را پیدا نکرده اید اقدام به کارورزی نکنید.

5.آیا دوره مدیریت عمومی هتلداری شامل آزمون جامع و مصاحبه زبان می شود؟

پاسخ: خیر. گذارندن دوره مدیریت عمومی هتلداری، آزمون جامع و مصاحبه زبان را در بر نمیگیرید و فراگیران بعد از پایان دوره، تنها در آزمون های داخلی موسسه شرکت می کنند.

6.آیا برای حضور در این دوره مدرک زبان انگلیسی یک پیشنیاز است؟

پاسخ: خیر. حضور در دوره مدیریت عمومی هتلداری، نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارد. اصطلاحات تخصصی مربوط به دوره نیز جز سرفصل های آموزشی است که به فراگیران آموزش داده می شود.

7.اعتبار مدرک هتلداری در چه سطح است؟ آیا این گواهینامه قایل ارجمه می باشد؟

پاسخ: گواهینامه پایان دوره مدیریت عمومی هتلداری را سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور صادر می کند. این مدرک مورد تایید وزارت امور خارجه و دادگستری بوده و قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر است. همچنین این گواهی نامه نیاز به تمدید ندارد و اعتبار آن مادام العمر است.

8.حد نصاب قبولی در آزمون های دوره هتلداری چقدر است؟

پاسخ: برای قبولی در آزمون های دوره هتلداری، کسب حداقل نمره 12 الزامی می باشد.

9.من موفق نشدم در بعضی دروس دوره حضور داشته باشم. چه کار کنم؟

پاسخ: در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوط غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام تک درس کلاس مربوط است.

10.چرا هزینه ثبت نام در موسسه آتالند شامل تخفیف های ویژه می شود؟

پاسخ: آموزش توریسم آتالند بر این اصل استوار است که آموزش، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای اینده است چرا که صنعت گردشگری در ایران، برای رسیدن به جایگاه والای خود ابتدا نیازمند نیروی انسانی آموزش دیده و مجرب است. بنابراین، با در نظر گرفتن اینکه اکثر علاقه مندان به شرکت در دوره ها از دانشجویان محترم هستند، با افتخار سعی دارد در راستای حمایت و تسهیل روند آموزش فراگیران و علاقه مندان گامی بردارد.