بهترین کتاب های راهنمای سفر

کتاب های راهنمای سفر

زمان های بسیاری پیش خواهد آمد که امکان سفر رفتن به همراه تورلیدر وجود ندارد. و یا راهنمایان تور باید به یک مقصد برای اولین بار سفر کنند. برای اینکه در سفر، صرفه جویی در زمان وهزینه اتفاق بیفتد و از طرف دیگر کیفیت بازدید از مقصد بهبود پیدا کند، استفاده از کتاب های راهنمای سفر از بهترین گزینه ها هستند. این کتاب ها اغلب با تمرکز بر مقاصد، به صورت مبسوط توضیحات کاربردی برای مسافران ارائه می دهند.


 • لونلی پلنت (lonely planet)
 • بنیان گذاران این شرکت، تونی و مورین ویلر پس از سفر حماسی در آسیا ، اولین کتاب راهنمای خود را گرد هم آوردند ، Lonely Planet مسافران را در قلب کاری که انجام می دهد قرار داده و با اطلاع رسانی و الهام بخشیدن به آن ها از مطالب قابل اعتماد برای چاپ و دیجیتالی از طرف متخصصانی که از هر مقصد بازدید می کنند. (برگرفته از سایت lonely planet )

  کتاب های این مجموعه، با بیان جزییات کاربردی یک کشور یا منطقه، اطلاعات جزیی در اختیار مسافران قرار می دهد که کیفیت بازدیدشان را افزایش می دهد. این مجموعه تصویری کلی از مقاصد مورد نظر ارائه می دهد و در مسیر آسیا و اقیانوسیه نسبت به سایر مقاصد بهتر عمل کرده است.

  2 .فودورز (Fodor’s)

  طی 80 سال اخیر، سفر Fodor یک منبع قابل اعتماد است که برای هر مرحله از سفر ، مشاوره تخصصی مسافرتی ارائه می دهد. نویسندگان محلی که مقصد خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسند در این مجموعه کار می کنند ، امکان را می دهند تا در بیش از 7،500 مقصد در سراسر جهان بهترین توصیه های سفر برای همه سلیقه ها و بودجه ارائه شود. (برگرفته از وبسایت Fodor’s ).

  راهنمای سفر Fodor بسیار محبوب است. لیست برو Fodor یکی از هیجان انگیزترین لیست های سفر هر ساله است. اگر به دنبال 25 کار برتر برای انجام در هر مکان خاص هستید ، Fodor برای شما بهترین انتخاب است. این راهنما درسفر اروپا به کار شما می آید و انتخاب مناسبی است.

  این راهنما برای زمانی مناسب است که شما قصد داشته باشید بیش از یک هفته در مقصد اقامت داشته باشید. جزییات منحصربفرد محلی مقاصد در آن به خوبی بیان شده است

  3. فرومرز (Frommer’s)

  این مجموعه از سال 1957 به طور پیوسته و هر ساله منتشر شده است. تلاش این مجموعه بر این است راهنمای سفر گردشگران به مقاصد صورت گیرد، به گونه ای که تجربه آن ها به تجربه افراد محلی نزدیک باشد. (برگرفته از وبسایت Frommer’s )

  راهنمای Frommer’s توسط بسیاری از مسافرانی که به دنبال راحتی بیشتر در سفر هستند توصیه می شود. این راهنمای سفر، نکات برجسته مقاصد و ویژگی هایشان را طبقه بندی و اولویت بندی کرده است. البته ناگفته نماند که برخی جزییات از دید نویسندگان پنهان مانده است. به عنوان مثال در بازدید از کلیسای واتیکان، اندازه صف های طولانی در برخی روزها در این راهنما ذکر نشده است. این مجموعه برای سفر به اروپا (به ویژه اروپای غربی) منبع مناسبی است.

  این لیست ادامه دارد.

  یادآور می شویم در انتخاب کتاب های مرتبط با سفر و گردشگری نکات زیر را به خاطر داشته باشید:


 • نام انتشارات و اعتبار آن و همچنین سابقه نویسنده را بررسی کنید. اعتبار و قابل اعتماد بودن مطالب مندرج در کتاب، بر کیفیت سفر شما اثرگذار است. این کتاب ها اغلب نام نویسندگان را درج می کنند. سعی کنید از بومی بودن نویسندگان اطمینان حاصل کنید.

 • سال انتشار کتاب بسیار مهم است. اکثر گونه های گردشگری در بستر پویای اجتماع صورت می گیرد و تغییر جز جدایی ناپذیر مفهوم گردشگری است. در نتیجه برای اینکه بیشترین بهره را ببرید باید از جدیدترین و به روزترین نسخه های کتاب ها استفاده کنید.

 • سعی کنید هم در زمینه فرهنگ و روحیات مردم مقصد اطلاعات کسب کنید و هم در حیطه جغرافیا و ویژگی های شهری و آدرس ها و محل های مورد نیاز. همچنین اطلاع از قوانین مقصد، به ویژه آن بخش که به مسافران و حقوق آن ها مربوط می شود، ضروری است.