همه چیز درباره دوره تور لیدری

آنچه درباره شغل و دوره تور لیدری باید بدانیم

اگر شما هم به سفر علاقه مندید، دوستار کمک به گردشگران هستید و به یک زبان خارجی تسلط دارید، شغل راهنمای تور برای شما مناسب است. راهنمای تور شخصی است که بازدیدکنندگان را بر اساس زبان انتخابی آن ها راهنمایی می کند و میراث فرهنگی و طبیعی یک ناحیه را تفسیر می کند. این شخص به عنوان نماینده یک فرهنگ عمل می کند و علاوه بر اشاعه فرهنگ جامعه خود، به کسب درآمد نیز می پردازد. از منابع درآمدی راهنمای تور می توان به دستمزد تورگردان، درصد فروش و هدایایی گردشگران اشاره کرد. علاوه بر آن، آشنایی با فرهنگ های مختلف، به دست آوردن ارتباطات اجتماعی و دوستانی از سراسر دنیا از مزایایی شغل تور لیدری است. در ادامه با ما باشید تا شما را با دوره آموزشی راهنمای تور آشنا کنیم تا بتوانبد پس از گذارندن این دوره، به صورت قانونی و حرفه ای به راهنمایی مسافران بپردازید.

با توجه به سوالات متعدد فراگیران عزیز بابت دوره راهنمای تور یا تور لیدری برآن شدیم تا اطلاعات جامعی از دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. دوره های آموزشی موسسه آتالند شامل دوره های زیر می شود:


اگر تمایل دارید بدانید چگونه یک راهنمای تور( تور لیدر) موفقی شوید در ادامه با ما همراه باشید.

در میان افراد فعال در صنعت گردشگری، راهنمایان به عنوان یکی از اصلی ترین افراد در مواجهه با گردشگران قرار دارند. با وجود تعاریف متعدد راهنمای تور، بر اساس تعریف انجمن راهنمایان تور اروپا (EFTGA) « راهنمای تور کسی است که گروه ها و یا بازدید کنندگان انفرادی داخلی یا خارجی را در سایت های تاریخی ، موزه ها و یا بناهای یادبود یک شهر یا منطقه راهنمایی می کند و تفسیری الهام بخش و سرگرم کننده از میراث فرهنگی و طبیعی و محیط زیست، به زبان مورد انتخاب بازدید کننده ارائه می دهد.»

همچنین بر اساس تعریف فدراسیون جهانی انجمن راهنمایان تور ، راهنمای تور شخصی است که بازدیدکنندگان را بر اساس زبان انتخابی آن ها راهنمایی می کند و میراث فرهنگی و طبیعی یک ناحیه را تفسیر می کند و این شخص به طور معمول صلاحیت راهنمایی در یک منطقه خاص را دارد که عموما از طرف مسئولان به رسمیت شناخته می شود .

دوره راهنمای تور جهت آموزش اصول و مبانی راهنمایی در تورهای داخلی و خارجی بوده و مورد تایید وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی می باشد . در این شرایط سطح موفقیت هر توری به توانایی های راهنمای آن، اطلاعات، توانمندی ها، صبوری و قدرتش در كنترل گروه، بستگی دارد . مهارت حل مساله، مدیریت زمان، فن بیان، مهارت در کمک های اولیه، قدرت تصمیم گیری و حفظ منافع مسافران، آژانس مربوطه و جامعه مقصد از عوامل موفقیت راهنمای تور در شغلش است.

روز جهانی گردشگری مورخ 5 مهرماه هر سال و روز جهانی راهنمایان گردشگری، 2 اسفندماه می باشد.

فدراسیون جهانی انجمن های راهنمایان گردشگری

آیا برای شما هم سوال است که در با وجود بیماری کرونا چرا باید دوره راهنمای تور ا بگذرانید؟

جواب این سوال به این صورت است. با شروع واکسیناسیون در دنیا، ارزش سهام تمامی شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری بالا رفت. این نشان دهنده امید وآغازی بر فعالیت های گردشگری است. شرکت های بزرگ تور گردانی دوباره شروع به تنظیم برنامه های سفر خود کرده اند و این بار با رعایت پروتکل های بهداشتی تور برگزار خواهند کرد. پس اینک بهترین زمان برای شروع فعالیت شما هست چرا که با شروع این دوره شما یک سال با کارت راهنمای گردشگری خود فاصله دارید و می توانید از اکنون به سمت کار به عنوان راهنمای گردشگری یا تورلیدری سوق پیدا کنید. درادامه با ما باشید تا شما را با این دوره آشنا کنیم.

انواع راهنمای تور(تور لیدر)

با توجه به دوره های آموزشی مصوب وزارت گردشگری ، انواع دوره های راهنمای تور تصویب شده به شرح زیر است:

1. راهنمای ایرانگردی و جهانگردی فرهنگی

2. راهنمای طبیعت گردی

3. راهنمای زمین گردشگری

از میان دوره های فوق دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی فرهنگی(تور لیدری)، با توجه گستردگی بازار کار در حوزه تورهای ورودی ،خروجی و داخلی و کمبود راهنمای علاقه مند و متخصص ، فرصت مناسبی برای علاقه مندان و واجدین شرایط فراهم می کند تا در این دوره شرکت نمایند.

این دوره از دوره های مصوب وزارت گردشگری می باشد و پس از اتمام دوره و دریافت گواهی، فراگیر می تواند درخواست صدور کارت راهنمای گردشگری دهد و به جمع فعالان صنعت گردشگری کشور بپیوندد.

برای مطالعه بهترین کتاب های راهنمای سفر اینجا کلیک کنید!

نحوه شروع تا اتمام دوره تور لیدری

علاقه مندان برای فعالیت با کارت راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی بایستی مراحل زیر را طی نمایند:

1- ثبت نام و شرکت در دوره راهنمای ایرانگردی

2- حضور در کلاس های آموزشی (مجازی و حضوری)

3- شرکت در آزمون مصاحبه به زبان انتخابی فراگیر

4- شرکت در آزمون های داخلی

5- شرکت در آزمون جامع وزارت میراث فرهنگی و گردشگری

6- قبولی در تمامی آزمون ها

7- صدور گواهینامه گذراندن دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی

8- مراجعه به معاونت گردشگری استان محل سکونت و درخواست صدور کارت راهنمای گردشگری

1- ثبت نام و شرکت در دوره

علاقه مندان می توانند با داشتن مدرک کارشناسی در هر رشته ای به شرکت در دوره اقدام کنند. فراگیرانی که خارج از ایران تحصیلات داشته اند نیز می بایستی مدرک تحصیلی خود را در دفتر ارزشیابی وزارت علوم و تحقیقات حداقل معادل با کارشناسی بگیرند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند.

همچنین جانبازان عزیز نیز می توانند با ارائه مدارک جانبازی و مدرک کاردانی و حکم جانبازی در این دوره شرکت نمایند.

متقاضیانی که درمقطع تحصیلی بالاتر تحصیل می کنند می توانند با گواهی اشتغال به تحصیل در این دوره ثبت نام و شرکت کنند.

اطلاعات بیشتر را می توانید از طریق لینک های زیر بخوانید:

راهنمای تور روزهای پنجشنبه

راهنمای تور روز های جمعه

راه های ثبت نام در دوره به شرح زیر است:

الف)مراجعه به بخش دور های آموزشی در سایت و انجام ثبت نام آنلاین

دقت داشته باشید در ایام کرونا کلاس های موسسه به صورت مجازی از طریق سامانه آموزش الکترونیکی می باشد و پس از پایدار شدن شرایط کلاس ها به صورت حضوری ادامه خواهند یافت.

2- شرکت در کلاس های دوره تور لیدری

پس از ثبت نام در دوره، فراگیر موظف می شود هر هفته با توجه به برنامه آموزشی اعلام شده از بخش برنامه آموزشی سایت آتالند، نسبت به شرکت در کلاس ها اقدام کند.

در ایام کرونا کلاس های موسسه به صورت مجازی از طریق سامانه آموزش الکترونیکی می باشد و پس از پایدار شدن شرایط کلاس ها به صورت حضوری ادامه خواهند یافت.

کلیه دوره های حضوری موسسه آموزش تخصصی گردشگری آتالند در دانشگاه هنر، بالاتر از چهار راه ولیعصر، رو به روی خیابان بزرگمهر، جنب دانشگاه امیرکبیر می باشد.

اینستاگرام آموزش توریسم آتالند

سرفصل های دوره تور لیدری یا راهنمای تور فرهنگی

با توجه به سرفصل های موجود دروس به دو بخش دروس آزمون جامع و دروس آزمون داخلی تقسیم می شود. برخی از این دروس شامل موارد زیر می شود:

ردیف

عنوان دروس آزمون جامع دوره راهنمایان تور

عنوان دروس آزمون داخلی دوره راهنمایان تور

1

شناخت اماکن تاریخی ایران

فنون و مهارت های تور گردانی

2

جغرافیای جهانگردی ایران و نقشه خوانی

شناخت موزه ها

3

معماری ایران و جهان

شناخت روحیات ملل

4

آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی

بهداشت سفر و کمک های اولیه

5

آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین

آموزش عملی

6

زبان تخصصی راهنمایان تور

الگوی رفتاری

7

اکوتوریسم و طبیعت گردی

8

شناخت صنعت گردشگری

3.شرکت در آزمون مصاحبه زبان تور لیدری

با توجه به تعریف های ارائه شده توسط سازمان های بین المللی و ملی، اساس کار یک راهنمای تور برقراری ارتباط با گردشگر می باشد و این زبان مسلما باید زبان انتخابی و مورد نظر گردشگر باشد.

از این رو علاقه مندان به شرکت در دوره تور لیدری باید از بین زبان های موجود یکی را انتخاب کنند . فراگیر می تواند یک یا چند زبان را برای صدور گواهی انتخاب کند. این زبان ها علاوه بر زبان انگلیسی شامل زبان هایی زیر می شود:

فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، ترکی استانبولی، چینی، ژاپنی، عربی، فارسی و ... .

توجه : میزان تسلط به زبان های خارجی برای فراگیران باید در سطح پیشرفته باشد.

فرآیند برگزاری آزمون مصاحبه زبان انگلیسی تور لیدری

آزمون زبان انگلیسی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به طور معمول دو یا سه بار در سال برگزار می شود. پس از اعلام وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در مورد نحوه برگزاری آزمون مصاحبه، فراگیر در ابتدا با مراجعه به بخش اخبار آموزش از نحوه برگزاری آزمون مصاحبه مطلع می شود و در آزمون مصاحبه زبان شرکت می کند. آزمون مصاحبه زبان برای سنجیدن دانش زبان عمومی فراگیران برگزار می شود و فعلا منبع خاصی برای آن وجود ندارد. فراگیران می توانند از کتاب های عمومی زبان موجود در بازار استفاده کنند و با مراجعه به جزوات و کتب زبان تخصصی کلاسی خود برای آزمون آماده شوند.

آزمون زبان غیر انگلیسی معمولا دو بار در سال برگزار می شود . فراگیرانی که تمایل به داشتن کارت به زبان غیر انگلیسی دارند نیازی به شرکت در کلاس های انگلیسی ندارند. این فراگیران باید پس از اعلام زمان شرکت در مصاحبه، مطابق دستورالعمل اعلام شده از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ، در آزمون شرکت نمایند.

حداقل آشنایی راهنمایان تور با زبان با توجه به حساسیت کار راهنمای تور، باید در سطح پیشرفته (Advanced) باشد.

علاقه مندانی که با زبان خارجی آشنایی ندارند می توانند زبان فارسی را انتخاب نمایند و برای گرفتن کارت به زبان فارسی اقدام کنند. این عزیزان می توانند بعد از تسلط به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری، عنوان زبان مربوطه را بر روی کارت راهنمای گردشگری خود بیفزایند.

آشنایی در سطح پیشرفته با چندین زبان به عنوان یک مزیت برای راهنمایان حساب می شود و هر راهنمایی که با زبان های بیشتری آشنا باشد می تواند تورهای بیشتری را برگزار کند.

4. شرکت در آزمون داخلی

آزمون داخلی از تمام دروسی برگزار می شود که برای آن کلاس تشکیل می شود. نمره قبولی در آزمون داخلی از 12 است. تلاش می شود تمامی آزمون داخلی به صورت تستی برگزار شود تا فراگیر آمادگی لازم را برای ازمون جامع داشته باشد. زمان برگزاری آزمون داخلی آکادمی گردشگری و هتلداری آتالند، سومین جمعه هر ماه است.

5. آزمون جامع دوره تور لیدری

آزمون جامع امتحانی است همانند آزمون کنکور سراسری که از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ، دوبار در سال در ماه های مرداد و بهمن و به صورت هماهنگ برگزار می شود. منابع آزمون جامع را می توانید در ادامه متن خبر مشاهده نمایید.

آزمون جامع تور لیدری از دروس زیر برگزار می شود:

1. شناخت اماکن تاریخی ایران

2. معماری ایران و جهان
3. فرهنگ و اقوام ایران زمین
4. آشنایی با میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران
5. جغرافیای جهانگردی ایران و نقشه خوانی
6. شناخت صنعت گردشگری
7. اکوتوریسم و طبیعت گردی

8. زبان تخصصی(برای فراگیرانی که متقاضی این زبان می باشند )

هر درس 20 سوال تستی را در بردارد و کل آزمون معمولا 140 دقیقه طول می کشد. فراگیران دقت داشته باشند این آزمون مشمول نمره منفی نمی شود.

منابع آزمون جامع دوره تور لیدری

نمونه سوالات آزمون های دور های پیش و نمونه سوالات تالیف دور های قبل نیز از بخش جزوات آموزشی در دسترس علاقه مندان است. همچنین بیشترین تعداد شرکت کنندگان در دوره های آموزش گردشگری و بیشترین آمار قبولی در آزمون های جامع متعلق به موسسه آتالند می باشد.

6. قبولی در آزمون ها

برای صدور گواهی دوره تور لیدری قبولی در تمامی آزمون های دوره الزامی است. شرایط قبولی به صورت زیر است:

الف: قبولی در تمامی آزمون های داخلی با کسب نمره حداقل 12 در هر درس

ب: قبولی درتمام دروس آزمون جامع با کسب نمره حداقل 10 در هر درس

توجه داشته باشید میانگین دروس آزمون جامع و داخلی باید بالاتر از 12 باشد.

همچنین شرط قبولی برای فراگیرانی که رشته تحصیلی آن ها مرتبط با گردشگری بوده به صورت زیر است:

کسب نمره 12 در تمامی دروس.

شایان ذکر است فراگیرانی که رشته تحصیلی آن ها مدیریت گردشگری و یا سایر رشه های مرتبط است نیازی به حضور در کلاس های آموزشی ندارند و پس از ثبت نام و شرکت در آزمون مصاحبه زبان و آزمون جامع برای آن ها گواهی صادر می شود.

توصیه می شود فارغ التحصیلان رشته گردشگری در مقطع ارشد، در کلاس ها حضور داشته باشند، چرا که سرفصل های دوره راهنمای تور همچون فنون تورگردانی ، کمک های اولیه، آشنایی با الگوهای رفتاری و روحیات ملل در آموزش دانشگاهی کارشناسی ارشد وجود ندارد.

برای مشاهده شرایط و ثبت نام در دوره تور لیدری ویژه فارغ التحصیلان گردشگری این دوره اینجا را کلیک کنید.

7- صدور گواهینامه گذراندن دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی

پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون ها گواهی گذراندن دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی برای فراگیر صادر می شود. نمونه گواهی نامه دوره تور لیدری بصورت زیر است


8.مراجعه به معاونت گردشگری استان محل سکونت و درخواست صدور کارت راهنمای گردشگری

برای فراگیران ساکن استان تهران مراحل صدور کارت به روال زیر است. فراگیرانی که از سایر استان ها در دوره تور لیدری شرکت می کنند می توانند همین مراحل را در معاونت میراث فرهنگی و گردشگری استان خود طی کنند:

مراحل صدور كارت راهنماي گردشگري در استان تهران

1.مراجعه به خیابان نجات الهی جنوبی (ویلا)نبش کوچه ارشد، طبقه دوم معاونت گردشگری استان تهران و ارائه کپی برابر اصل مدارك زير جهت تشكيل پرونده :

- تصوير كليه صفحات شناسنامه

- تصوير آخرين مدرك تحصيلي

- تصوير كارت پايان خدمت و يا گواهي اشتغال به تحصيل در مقطع کارشناسی ارشد براي آقايان

- تصوير كارت ملي

- تصوير مدرك پايان دوره آموزشي راهنمايان(لوح)

- تكميل فرم تقاضاي صدور كارت

- شش قطعه عكس3×4

2. (این فرم در سایت وزارت گردشگری و واحد تکثیر مقابل سازمان موجود است)پركردن فرم درخواست صدور كارت و تكميل پرونده

3.تعیین وقت و شرکت در مصاحبه کمیته فنی صدور کارت

3.دريافت سه نسخه نامهء استعلام حراست، سوپيشينه و عدم اعتياد

4.ارائه ي نامه ي مربوط به حراست به دبيرخانه معاونت گردشگري تهران به آدرس : ويلاي جنوبي، نبش خ ارشد، و پس از اخذ معرفي نامه از معاونت گردشگري، مراجعه و مصاحبه در حراست سازمان در همان ساختمان .

تذكر: همراه داشتن 2 قطعه عكس 4×3 پشت سفيد الزامي است .

5. ارائه نامه سوءپيشينه به پليس10+ به همراه يك قطعه عكس پشت سفيد، يك كپي از شناسنامه و كارت ملي به همراه اصل آنها و فيش واريزي

جواب نامه بين 10 تا 15 روز به آدرس متقاضي ارسال خواهد شد و يك ماه اعتبار دارد .

6- ارائه نامه آزمايشگاه به آزمايشگاه هاي دولتي .

**جواب آزمايش، طي چند روز ارائه مي شود و داراي يك ماه اعتبار است .توجه کنید زمان دریافت نامهسو پیشینه و عدم اعتیاد را به گونه ای هماهنگ کنید تا قابلیت استفاده از بیشترین زمان را داشته باشد.

7- ارائه جواب آزمايش و سوء پيشينه به دفتر معاونت گردشگری بلافاصله پس از اخذ آنها، جهت تكميل پرونده و ارسال به سازمان .

8.دریافت وقت مصاحبه از کمیسیون راهنمایان گردشگری و شرکت در این کمیسیون

8-مراجعه به دفتر وزارت گردشگری نبش خیابان رودکی (طبقه دوم ساخنمان حج و زیارت) جهت صدور کارت راهنمای گردشگری

چرا دوره تور لیدری را در آتالند شرکت کنیم؟

1.برخورداری از اساتید مجرب در صنعت گردشگری .

در دوره های مهارت محور همانند دوره تور لیدری یکی از مهم ترین عوامل تاثبر گذار در یادگیری فراگیران اساتید دوره است. کلیه اساتید دوره های آموزشی آتالند از مدرسان با سابقه ، با تجربه و تحصیل کرده در مقاطع تحصیلات تکمیلی گردشگری و رشته های مرتبط هستند و دوره های مربوط به راهنمای گردشگری را گذارنده و طی سال های متمادی به تدریس این دروس پرداخته اند.

2.محیط آموزشی مجهز و مناسب

مکان آموزشی موسسه از استانداردهای آموزشی با کیفیت برخوردار بوده و محیطی بسیار دلچسب را دارا می باشد. از امکانات موجود در دانشکده می توان به کلاس های مجهز به امکانات سمعی و بصری، سلف غذاخوری، فضای سبز، نمازخانه و ... اشاره کرد.

3. برخورداری از بانک سوالات آزمون جامع و سوالات تالیفی از منابع آزمون جامع

دپارتمان آموزش آتالند، با تهیه و تدوین نمونه سوالات و جزوات آموزشی به روز رسانی شده برای دوره های آموزشی خود با محوریت آزمون های جامع، سعی در ارتقای کیفیت فعالیت های حوزه گردشگری و نیز ارائه خدمات آموزشی با ارزش علمی معتبر را دارد . جزوات آموزشی را می توانید از بخش نشریات توریسم دانلود کنید . همچنین با توجه به ارائه نمونه سوالات تالیفی از منابع آزمون ، آتالند بیشترین تعداد شرکت کننده و قبولی را در هر دوره از آزمون های جامع کشوری دارد .

4.کادر آموزشی مجرب و حرفه ای

تمامی پرسنل آموزشی دوره های آموزشی آتالند از فارغ التحصیلان رشته های گردشگری از دانشگاه تهران و علامه طباطبایی و رتبه های برتر کنکور ارشد گردشگری و علمی باشند که دوره های آموزشی مربوط به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را گذرانده اند. همچنین فراگیران علاقه مند به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری می توانند با کادر آموزشی برای دریافت مشاوره تحصیلی در ارتباط باشند .

5.ارائه کلیه خدمات آموزشی (بغیر از کلاس حضوری) از طریق وب سایت آموزش آتالند

کلیه خدمات آموزشی شامل : برنامه کلاس ها، اخبار و تازه های آموزش توریسم ، کارنامه نمرات آزمون های داخلی ، جزوات و نمونه سوالات آموزشی ، فرم های کارورزی و مقالات آموزشی از طریق وبسایت آتالند در دسترس فراگیران می باشد . فراگیران عزیز علاقه مند به شرکت در دوره ها، در صورت ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی و اتمام موفقیت آمیز دوره تنها جهت دریافت گواهی خود به دفتر آموزش آتالند واقع در خیابان مطهری، خیابان فجر، کوچه مدائن، پلاک 12 واحد 10 ، دپارتمان آموزش توریسم آتالند مراجعه می کنند .


6.برگزاری تورهای آموزشی

فراگیران علاوه بر آموزش های علمی که در محیط کلاس می بینند، در طی دوره در تورهای مختلف آموزشی به مقاصد گردشگری ایران و همینطور بازدید از سایت ها و بناهای آموشی می پردازند. این بازدید ها در افزایش دانش تجربی فراگیران بسیار مهم است و باعث دریافت نکاتی می شود که در زمان اجرای تورهای یک تور لیدری بسیار حیاتی و مهم تلقی می شود.

نمونه ای از تور آموزشی ما را در اینستاگرام آموزش توریسم آتالند مشاهده کنید.


7..کاریابی و فرصت های شغلی در گردشگری

در بخش کارجویان گردشگری سایت آتالند این امکان برای تمامی افراد وجود دارد تا رزومه کاری و تحصیلی خود را روی سایت قرار داده و از فرصت های شغلی مرتبط با صنعت توریسم بهره مند شوند. همچنین تمامی کارفرمایان صنعت گردشگری می توانند برای کارمندیابی از این بانک رزومه استفاده کنند و یا آگهی های جستجوی کارمند خود را به صورت رایگان در این بخش از سایت آتالند ایجاد نمایند.

قوانین مربوط به شرکت در کلاس ها

1. با توجه به برگزاری کلاس ها در دانشگاه هنر، کلیه مقررات عمومی و اخلاقی و پوششی دانشگاه برای دانشجویان لازم الاجراست .

2.شرط صدور گواهینامه پایان دوره از وزارت میراث فرهنگی، ارائه مدرک حداقل کارشناسی برای دوره تورلیدری (راهنمای تور) می باشد .

3. غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

4.شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

5.نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .

6.غیبت در امتحان هر درس به منزله نمره صفر برای درس مذکور خواهد بود .

7. فراگیر متعهد می شود مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی خود را قبل از شروع کلاس ها به موسسه ارائه نماید.

8.حضور در کلاس ها با توجه به مهارت محور بودن دوره اجباری است.

نحوه ثبت نام :

برای ثبت نام در دوره ی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی بر روی لینک های زیر کلیک کنید:همچنین تلگرام آموزش با شماره 09197667725 جهت ارتباط شما فراگیران در صورت نیاز به مشاوره می باشد.

در تکمیل دوره های گردشگری می توانید دوره های مدیر فنی بند ب یا مدیریت عمومی هتلداری را بگذرانید.

همه چیز درباره مدیر فنی بند ب

همه چیز درباره هتلداری

همه چیز درباره دوره راهنمای طبیعت گردی

همه چیز درباره راهنمای تور اطلاعات درباره راهنمای تور دوره تور لیدری راهنمای ایرانگردی و جهانگردی، دوره گردشگری، آموزش توریسم، آتالند