مدیریت تاسیسات گردشگری

مدت دوره:
184 ساعت، پنجشنبه ها ها 10الی 16 
مهلت ثبت نام:
1402/03/10 
زمان برگزاری:
1402/3/11 
شهریه :
35,000,000 ریال
تخفیف :
25% 
محل برگزاری:
حضوری / مجازی 
26,250,000 ریال
35,000,000 ریال

ثبت نام آنلاین :

- دکمه ثبت نام در ابتدای همین صفحه را کلیک کرده و با پرداخت یکجای شهریه از تخفیف برخوردار شوید.

- شهریه دوره های حضوری بدلیل محدودیت ظرفیت یک میلیون تومان بالاتر است.

- تمامی شرایط دوره های حضوری و مجازی از محتوای دوره تا امتحان و گواهی پایان دوره یکسان است و مدرک یکسان صادر میشود.

- از سراسر ایران میتوانید دوره های آتالند را شرکت کنید و نیازی به مراجعه حضوری در تهران نیست. در پایان دوره امتحان را در مرکز استان خود خواهید داد. و نیاز به هیچگونه کار اداری نیست. تمامی کارها آنلاین انجام میشود.


ثبت نام کارتی:

واریز شهریه به کارت 5054161012332213 بانک گردشگری به نام اقای حسین خانمحمدی گبلو می باشد. پس از واریز جهت هماهنگی با موسسه تماس بگیرید.


ثبت نام تلفنی :

 • موبایل: 09927522029

 • تلفن : 02191014135


مدارک لازم دوره تاسیسات گردشگری :

به هنگام ثبت نام مدارک لازم نیست. فقط در هنگام شرکت در آزمون جامع مدارک ذیل را در سامانه وزارت گردشگری بارگذاری میکنید.

 • عکس
 • کارت ملی
 • عکس کلیه صفحات شناسنامه
 • مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی دیپلم )

زمان برگزاری کلاس :

 • روزهای پنجشنبه از ساعت 14 الی 20

 • طول دوره : 6 ماه


اهمیت گواهی دوره هتلداری و تاسیسات گردشگری:

اخذ و تمدید مجوز هتل ها، هتل آپارتمانها، اقامتگاهها، بوم گردی ها، مجتمع های گردشگری و تفریحی، رستوران های سنتی، و سایر تاسیسات گردشگری در سامانه سجا متعلق به وزارت گردشگری منوط به گذراندن این دوره است.

مدیران و مالکان این اماکن میتوانند به هنگام ثبت نام گواهی شرکت در دوره دریافت نمایند. با دریافت گواهی شرکت در این دوره میتوانند مراحل اداری تمدید و یا اخذ مجوز را در سامانه سجا طی نمایند و در پایان دوره گواهی اصلی با امضای وزارت گردشگری را دریافت خواهند کرد.


گواهینامه پایان دوره:

 • در پایان دوره ، گواهی توسظ وزارت گردشگری صادر میشود.
 • این گواهی قابلیت ترجمه و همچنین استفاده در سایر کشورها میباشد.
 • این گواهی یکی از مدارک لازم جهت اخذ و تمدید مجوز در تاسیسات گردشگری شامل: هتل، اقامتگاهها، رستوران های بین راهی و ... است.

مدیران و مالکان این اماکن میتوانند به هنگام ثبت نام گواهی شرکت در دوره دریافت نمایند. با دریافت گواهی شرکت در این دوره میتوانند مراحل اداری تمدید و یا اخذ مجوز را در سامانه سجا طی نمایند و در پایان دوره گواهی اصلی با امضای وزارت گردشگری را دریافت خواهند کرد.

دوره مدیریت عمومی هتل (تاسیسات گردشگری)

دوره مدیریت عمومی هتل یا تاسیسات گردشگری از دوره های مصوب وزارت گردشگری و میراث فرهنگی می باشد. این دوره مخصوص افرادی هست که متقاضی کار در هتل ها و مراکز اقامتی می باشند. همچنین این دوره برای افرادی که میخواهند در داخل کشور آموزش ببیند و در خارج از کشور مشغول به کار شوند مناسب می باشد.

هم اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلاس ها به صورت مجازی تا عادی شدن شرایط برگزار خواهد می شود و پس از پایدار شدن شرایط کلاس ها به صورت حضوری ادامه خواهند یافت.

مدیریت در هتل و مهمان نوازی بر رضایت، امنیت و راحتی مشتری تمرکز دارد و تلاش می کند با ارائه خدمات مناسب، وفاداری در مشتری ایجاد کند. فراگیران این دوره آموزشی در کنار فرا گرفتن اصول و مبانی هتلداری، از فرصت دستیابی به تجربیات اساتید دوره بهره مند می شوند. مباحث عمده ای از طرف وزارت گردشگری و میراث فرهنگی برای دوره مدیریت عمومی در هتل در نظر گرفته است شامل مدیریت خانه داری، بخش غذا و نوشیدنی در هتل، امور مالی و اداری، ارتباط با مشتریان و مباحث کیفی، بهداشت و ایمنی در هتل و ... می باشد.

صنعت هتلداری در حال تغییر است و این تغییر ادامه خواهد یافت. متناسب با این تغییرات ، مدیریت هتل ها و نیز روند انجام فعالیت های ارایه خدمات در هتل، نیز باید شکل علمی و اصولی به خود بگیرد. گذراندن دوره آموزشی مدیریت عمومی در هتل (هتلداری) می تواند به امنیت شغلی نیروی کار را در روند این تغییر، اطمینان بیشتری بخشد.

علاقه مندان بعد از گذراندن دوره مدیریت عمومی هتل و اخذ مدرک پایان دوره از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، می توانند در بخش های مختلف هتل از جمله فرانت آفیس، نظارت بر بخش خانه داری و ... مشغول به کار شوند. همچنین این مدرک قابل ترجمه و استفاده در سایر کشورها می باشد، بنابرین آن دسته از عزیزانی که مایل به فعالیت در سایر کشورها می باشند، می توانند با ارائه ترجمه این مدرک، از مزایای آن بهره مند شوند . دوره مدیریت عمومی هتل (هتلداری)، دوره آموزشی به مدت پنج ماه بوده و دارای 13 عنوان درسی و گذراندن 50 ساعت دوره کارورزی در هتل می باشد . دوره کارورزی به فراگیر این امکان را می دهد تا آموخته های طی دوره را به صورت عملی و کاربردی تجربه کند.

سرفصل دوره مدیریت عمومی هتلداری (تاسیسات گردشگری)

 • شناخت هتل و خدمات پشتیبانی
 • زبان انگلیسی تخصصی هتلداری
 • شناخت صنعت گردشگری
 • ایمنی و بهداشت فرد و محیط
 • مدیریت و سرپرستی در هتل
 • مهارت های فردی و ارتباطی
 • مدیریت و نظارت بر بخش پذیرش میهمان
 • قوانین و مقررات و ضوابط هتلداری
 • مدیریت و نظارت بر بخش خانه داری
 • آشنایی با آرایه های داخلی
 • مدیریت و نظارت بر بخش غذا و نوشابه
 • مدیریت کیفیت و بازار یابی
 • مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری
 • کارورزی

مدیریت و سرپرستی در هتل
مدیریت و سرپرستی در هتل
شناخت هتل و خدمات پشتیبانی
7
مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری
14
کارورزی

شرایط اختصاصی گذراندن دوره هتلداری

 • برای صدور گواهی گذراندن دوره حداقل مدرک دیپلم مورد نیاز است.

 • نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .

 • غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

 • شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

 • اعتبار پرونده آموزشی فراگیران 2 سال از تاریخ ثبت نام است.
  طی کردن دوره کارورزی در زمان اعتبار پرونده آموزشی الزامی است.
 • ثبت نام از طریق وبسایت آتالند به معنای پذیرفتن شرایط مربوط به دوره است.

چرا دوره مدیریت عمومی هتلداری را در آتالند بگذرانم؟

 • جزوات استاندارد
 • کادر آموزشی مجرب
 • برگزاری کلاس ها در روزهای آخر هفته
 • ارائه مشاوره آموزشی در زمینه آموزش توریسم
 • امکان کاریابی موثر و کارمندیابی از طریق بخش کاریابی سایت آتالند
 • محیط آموزشی استاندارد و مجهز با دسترسی مناسب
 • صدور گواهینامه پایان دوره از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی صورت می گیرد. این مدرک مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه بوده و قابل ترجمه می باشد .
 • ارائه کلیه خدمات آموزشی (بغیر از کلاس حضوری) از طریق وب سایت آموزش آتالند : موسسه آموزش گردشگری آتالند به منظور رفاه حال فراگیران خود امکان ارائه تمامی خدمات آموزشی را به صورت اینترنتی فراهم کرده است .

همچنین در صورت تمایل می توانید همه چیز درباره مدیریت عمومی در هتل (هتلداری) را مطالعه نمایید.

سوالات پرتکرار فراگیران دوره هتلداری را از اینجا مطالعه کنید.

تاسیسات گردشگری شامل چه مراکزی می شود؟

تاسیسات گردشگری واحدهایی هستند که در جهت خدمت رسانی به گردشگران با ارائه خدماتی نظیر اقامتی، پذیرایی، تفریحی و … در مقاصد مختلف اعم از شهرها، روستاها و محورهای گردشگری ایجاد می شوند و بسته به نوع تاسیسات از استانداردهای متنوع و متفاوتی برخوردار می باشند . این تاسیسات پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط فعالیت می ­ نمایند .

مطابق مصوبه هیئت وزیران، تاسیسات گردشگری که بایستی در این دوره شرکت کنند شامل مراکز زیر می شوند:

1-هتل، متل و مهمانپذیر، 2-مراکز اقامتی خودپذیرایی شامل هتل آپارتمان ها، زایرسراها و خانه مسافرها، 3-اقامتگاه های بوم گردی و اقامتگاه های سنتی، 4-مراکز تفریحی و سرگرمی گردشگری، 5-مجتمع ها، اردوگاه ها و محوطه های گردشگری، 6-مراکز گردشگری سلامت از قبیل مجتمع های سلامت تندرستی و آب درمانی و هتل بیمارستان، 7-محیط ها و پارک های طبیعت گردی و گردشگری روستایی و عشایری، 8-مراکز گردشگری ساحلی و دریایی 9-واحدهای پذیرایی و انواع غذاخوری های منفرد بین راهی موجود، 10-تأسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی 11-واحدهای پذیرایی واقع در پایانه (ترمینال) فرودگاه ها، پایانه های مسافربری زمینی برون شهری، دریایی و ریلی ، 12-واحدهای پذیرایی واقع در پایانه های مسافری مرزی کشور، 13-سفره خانه های سنتی، 14-مناطق نمونه گردشگری 15-دهکده های سلامت

مدیران این تاسیسات برای فعالیت قانونی نیازمند داشتن کارت مدیریت از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی هستند.

از سال 1398 یکی از شرایط دریافت این کارت، گذراندن دوره آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری و دریافت گواهینامه پایان دوره آن از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است.

وظایف مدیر تاسیسات گردشگری

مدیر تاسیسات گردشگری علاوه بر وظیفه مدیریت عمومی واحد، مسئولیت های دیگری نیز دارد. این مسئولیت ها شامل مدیریت کارکان هتل، مدیریت کسب و کار، رعایت استاندارد های بهداشتی، اطمینان از رضایت مشتری، مدیریت هزینه ها، نطارت بر تامین تجهیزات و مواد اولیه، نظارت بر امور امور بازاریابی و فروش و ... را دارد.

ویژگی های یک مدیر موفق در تاسیسات گردشگری

تبدیل شدن به یک مدیر موفق در تاسیسات گردشگری بستگی به دو عامل آموزش درست و تجربیات متنوع دارد. تاسیسات گردشگری و اقامتی هزینه راه اندازی اولیه زیادی دارند و با توجه به ذات غیرقابل انبار کردن خدمات گردشگری و اقامتی، یک مدیر باید از تمامی امکانات خود استفاده کند تا بیشترین سود را کسب کند و از هزینه های غیرضروری پیشگیری کند.

بهترین راه برای طی این مسیر شرکت در دوره آموزشی استاندارد با اساتید مجرب و برنامه آموزشی مناسب است تا از هزینه ها جلوگیری کنند. در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری به شما آموزش می دهیم چگونه مجموعه خود را با استاندارد های جهانی مدیریت کنید تا رضایت مشتری را جلب کنید واز این طریق بیشترین سود را کسب کرده و بر ارزش برند خود بیافزایید.

بسیاری از افراد بر این باورند که یک شخص باید استعداد ذاتی برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق را داشته باشد. با توجه به جدیدترین یافته های علم مدیریت، این باور تنها ممکن است در تاسیسات کوچک با کارکنان تعداد کم جوابگو باشد و برای موفقیت تاسیسات گردشگری که سرمایه گذاری بالای اولیه نیز نیاز دارد و تعداد کارکنان بیشتر می شود، یادگیری اصولی علم مدیریت یک ضرورت است. بدون یادگیری این دانش، تمام سرمایه گذاری تحت تاثیر مدیریت غلط قرار می گیرد و به زیان می رسد که عدم رضایت مشتری را در پی دارد.

سرفصل های دوره :

1- آشنایی با انواع تاسیسات گردشگری

10- آشنایی با زبان انگلیسی در گردشگری

2- شناخت صنعت گردشگری

11- ایمنی، بهداشت و پیشگری و حوادث

3- مدیریت و سرپرستی در تاسیسات گردشگری

12- مهارت ­ های فردی و ارتباطی

4- آشنایی با اصول بازاریابی و تبلیغات

13- قوانین، مقررات و ضوابط تاسیسات گردشگری

5- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرش

14- آشنایی با طراحی داخلی و تجهیزات

6- مدیریت و نظارت بر بخش خانه ­ داری

15- مدیریت کیفیت و رضایت مشتریان

7- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرایی ( غذا و نوشیدنی )

16- گردشگری پایدار و توجهات زیست محیطی

8- مدیریت و نظارت بر بخش تفریحی و سرگرمی

17- آشنایی با مفاهیم و کسب و کارهای مکمل

9- مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری


مدت دوره :

مجموع مدت دوره آموزشی کوتاه مدت « مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری » ، 184 ساعت شامل 128ساعت آموزش نظری و 56 ساعت آموزش عملی است .

شرایط اختصاصی گذراندن دوره مدیریت تاسیسات گردشگری

برای صدور گواهی گذراندن دوره حداقل مدرک دیپلم مورد نیاز است.

نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .

غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

اعتبار پرونده آموزشی فراگیران 2 سال از تاریخ ثبت نام است.

طی کردن دوره کارورزی در زمان اعتبار پرونده آموزشی الزامی است.
ثبت نام از طریق سایت، به منزله پذیرفتن شرایط دوره آموزشی است.

دوره های مشابه