مشاوره آمادگی کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

مدت دوره:
1 ساعت 
مهلت ثبت نام:
1401/05/28 
زمان برگزاری:
1401/3/6 
شهریه :
1,800,000 ریال
تخفیف :
0% 
محل برگزاری:
جلسه آنلاین 
1,800,000 ریال
1,800,000 ریال

گام به گام تا کنکور کارشناسی ارشد همراه با آتالند

رشته مدیریت جهانگردی :

دانشگاه علامه طباطبایی، نخستین بار در سال 1374 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مدیریت جهانگردی ( مقطع کارشناسی) نمود و در سال های بعد با گسترش این رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همچنان به فعالیت خود در زمینه تخصصی سازی و علمی کردن هرچه بیشتر این رشته ادامه می دهد. طی سال های اخیر دیگر دانشگاه ها نیز در این رشته دانشجو می پذیرند. با توجه به ماهیت میان رشته ای بودن گردشگری و ظریفیت بالای کشور در زمینه توسعه این صنعت، نیروهایی متخصص و کارآمد را طلب می کند . در مقطع کارشناسی داوطلبان با دیپلم ریاضی فنی، علوم تجربی و علوم انسانی می توانند نسبت به انتخاب این رشته اقدام نمایند و پیش نیاز خاصی ندارد. اما در مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که رشته تحصیلی دانشجو در مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی نباشد، دانشگاه برنامه ای شامل دروس تحت عنوان پیش نیاز ارائه می کنند و دانشجو ملزم به گذراندن آن ها می باشد.

گرایش های ارشد مدیریت جهانگردی

در حال حاضر برای رشته مدیریت جهانگردی دو گرایش بازاریابی جهانگردی و برنامه ریزی توسعه جهانگردی در دانشگاه های کشور ارائه می شود و زمینه فعالیت هر گرایش از نام آن پیداست. هر یک به نوبه خود زمینه کاری جذابی دارد و هر فرد با توجه به علایق و ویژگی های شخصیتی می تواند راه آن را طی کند .

درباره کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی، با روند رو به رشد صنعت گردشگری، متقاضیان بیشتری پیدا می کند. تحصیل در این رشته نیازمند علاقه و پشتکار است و با هر مدرک کارشناسی امکان قبولی در این رشته وجود دارد. مدیریت جهانگردی در مقطع ارشد دارای دو گرایش برنامه ریزی و بازاریابی است. عناوین درس ها ، تعداد و ضرایب هر درس از کنکور سال 1394 به شرح زیر است :

عنوان درس امتحانی

ضریب درس

تعداد سوالات

1.بازاریابی

2.برنامه ریزی

1.زبان تخصصی

3

2

30

2.برنامه ریزی توسعه و اقتصاد جهانگردی

2

2

25

3.روش های کمی در جهانگردی

2

2

20

4.مدیریت بازاریابی

3

3

20

5.علوم اجتماعی

2

2

20

6.تاریخ و جغرافیا

20

20

20

مجموع سوالات

135

زمان پاسخ گویی

90 دقیقه

منابع آزمون کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

منابع کاملا مشخص و یا رسمی برای آزمون ارشد جهانگردی وجود ندارد و از آنجایی که این رشته دامنه مطالعه گسترده ای را نیازمند است ، موفقیت در آزمون آن تنها منوط به مطالعه منابع درسی نیست و اطلاعات عمومی داوطلب و مطالعات دوران کارشناسی (به ویژه برای فارغ التحصیلان کارشناسی مدیریت جهانگردی) نقش مهمی را در موفقیت در این آزمون ایفا می کند. با این حال بعد برگزاری چندین دوره آزمون ، برخی منابع بیشتر شناخته شده و مورد استفاده طراحان سوال و نیز مطالعه داوطلبان قرار گرفته اند . در این وقت مشاوره منابع پیشنهادی آزمون توسط رتبه های برتر کنکور ارشد رشته مدیریت جهانگردی به له متقاضیان ارائه می گردد.

نکته : ضرایب دروس زبان و اقتصاد و بازاریابی در سال 94 تغییر کرد و همین نکته باعث شد تا کاهش محسوسی در میزان پذیرفته شدگان با مدرک کارشناسی غیر مرتبط بوجود بیاید. این نکته توجه طراحان سوال به تخصصی سازی رشته را نشان می دهد .

بررسی محتوایی دروس آزمون ارشد مدیریت جهانگردی

زبان انگلیسی :

سوالات این درس در دو بخش عمومی و تخصصی طراحی می شود که بالا بودن دانش عمومی زبان، نقطه قوتی در مطالعه این درس به شمار می رود و به داوطلب این امکان را می دهد که منابع تخصصی انگلیسی را بهتر درک کرده و تحلیل نماید . (داوطلبانی که در این درس احساس ضعف می کنند نیز همچنان از شانس قبولی برخوردارند) معمولا روند سوالات این بخش به این شکل است که چند سوال لغت، یک close test ( غالبا با محور سنجش گرامر) و چند passage ( متن) با موضوع های مرتبط با مباحث مختلف گردشگری طرح می شوند .

برنامه ریزی توسعه و اقتصاد جهانگردی :

سوالات این بخش ترکیبی از مباحث اقتصاد خرد و کلان و گردشگری و مبانی توسعه هستند که شامل مساله هم می باشند. قوه تجزیه و تحلیل نقطه قوت پاسخگویی به این سوالات است. به طور کلی کتب عمومی اقتصاد خرد و کلان و کتب برنامه ریزی و توسعه توریسم در صورتی که جامع باشند برای موارد امتحانی کنکور کفایت می کنند. آنچه اهمیت دارد، تسلط بر مباحث است .

روش های کمی :

روند طراحی سوال در این درس ترکیبی از مباحث ریاضی، پژوهش عملیاتی و آمار است که معمولا بیشتر سوالات مربوط به ریاضیات می باشد اما تعداد ثابت و مشخصی برای هر یک وجود ندارد. با توجه به وقت محدود آزمون نسبت به تعداد سوالات، بسیاری از داوطلبان از پاسخگویی به سوالات این بخش خودداری می کنند، در نتیجه توجه به این درس و پاسخگویی صحیح، حتی به یک سوال، می تواند تاثیر مثبتی بر نتیجه آزمون داشته باشد .

مدیریت بازاریابی :

سوالات این درس مربوط به مباحث مدیریت و رفتار سازمانی و مبانی بازاریابی می باشد. در این درس هم تعداد مشخصی وجود ندارد و مجموعا 20 سوال مطرح می شود. نقطه کلیدی در پاسخگویی به سوالات این بخش نیز اتکا به قوه تحلیل است .

علوم اجتماعی :

در این بخش سوالاتی پیرامون مباحث انسان شناسی، مردم شناسی و اقوام، فرهنگ و تمدن طراحی می شود. اطلاعات عمومی و آموخته های دوره کارشناسی و مطالعه منابع موجود نقش به سزایی در موفقیت در این درس دارد. داوطلبان به علت وقت محدود آزمون معمولا از پاسخگویی به این بخش خودداری می کنند لذا عزیزانی که به آموخته های خود اطمینان دارند می توانند با پاسخگویی صحیح به سوالات رتبه خود را بهبود ببخشند .

تاریخ ، جغرافیا و نقشه خوانی :

سوالات این بخش از آزمون ترکیبی از سوالات تاریخ ، جغرافیا ونقشه خوانی و معماری است. برای این درس نیز اطلاعات عمومی بسیار مهم است و در اغلب اوقات دانشجویانی که رشته تحصیلی آن ها مدیریت گردشگری بوده همواره نتایج بهتری کسب می کنند .

در آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی در کنار شما هستیم ...

تدوین برنامه درسی و هدایت تحصیلی داوطلبان با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی سال های 93 و 94 می باشد. با توجه به شیوع بیماری کرونا مشاوره غیر حضوری (تلفنی و یا از طریق ایمیل و تلگرام) برای کلیه متقاضیان در نظر گرفته شده است .

محتوای بسته آموزشی توسط رتبه های برتر کنکور ارشد جهانگردی سال های 93 و 94 تهیه و تدوین شده است .


نحوه ثبت نام :

□ ثبت نام آنلاین :

با کلیک بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، ضمن عضویت در سایت از تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین برخوردار شوید. در ضمن با عضویت در سایت کلیه برنامه های آموزشی و نمرات را از طریق نام کاربری دریافت خواهید نمود .

واریز شهریه ثبت نام به شماره کارت 505416012332213بانک ملت به نام آقای حسین خان محمدی وتماس با شرکت جهت تکمیل ثبت نام

□ ثبت نام حضوری:

همچنین می توانید با کارت های عضو شتاب از طریق دستگاه کارتخوان در محل شرکت به آدرس امیرآباد شمالی خیابان شانزدهم پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ساختمان 1 واحد 243 پرداخت نمایید .

می توانید از طریق تلگرام آموزش با شماره 09197667725 با ما در تماس باشید .

□ تلفنی: 91014135

· چرا مشاوره با آتالند؟

فرآیند مشاوره در دوران آمادگی برای کنکور از اهمیت خاصی برخوردار است. منابع آزمون برای تمامی داوطلبان شناخته شده و در دسترس است. آنچه داوطلبان را در عرصه رقابت از یکدیگر متمایز می کند، مسیری است که در آن قرار می گیرند تا به هدف خود دست یابند.

منابع آزمون کنکور کارشناسی ارشد جهانگردی بسیار متنوع بوده و عملا مطالعه تمامی منابع برای داوطلبان امکان پذیر نخواهد بود. بنابرین با توجه به محدودیت زمانی به ویژه برای آن دسته از داوطلبان که ترم آخر کارشناسی خود را می گذرانند، داشتن برنامه راهبردی و زمانبندی مطالعه ضروری است.

تیم مشاوره آمادگی کنکور آتالند رتبه های برتر کنکور سال های 93 و 94 می باشند که اکنون در دانشگاه های تهران و علامه طباطبایی اشتغال به تحصیل دارند و با توجه به تجربیات خود، برنامه هدایت تحصیلی داوطلبان را با آنالیز وضعیت تحصیلی فرد، کنکورهای سال های پیشین و منابع آزمون به صورت استراتژیک طراحی می کنند و در اختیار داوطلب قرار می دهند. این برنامه شامل سه گام می باشد که به صورت مرحله ای ارایه می شود. اعلام اسامی منابع و فصول لازم هر یک جهت مطالعه، اقدام به پیگیری هر گام به همراه داوطلب و نیز ارایه مشاوره بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور جهت انتخاب رشته به داوطلب از مزایای این برنامه مشاوره های می باشد.

دوره های مشابه