تورهای مادرید

 تورهای مادرید
  •  
  • 1
  •  

درباره تور مادرید

مادرید، پایتخت اسپانیا، شهر تاریخ، موسیقی، شور و هیجان و فوتبال است. مادرید را میتوان نمونهی کوچک کشور اسپانیا دانست: از تمام سنتها و جذابیتهایی که در این کشور وجود دارند، چیزی هم در مادرید پیدا میشود.مادرید را در دنیا با میراث فرهنگی و هنری یگانه و زیبایش و با شبهای پر زرق و برق و زندهاش میشناسند. موزههای بیپایانش، رستورانها و کافههای همیشه بیدارش و هوای معتدل و مردم زنده و خوشحالش، مادرید را یکی از پرتوریستترین شهرهای اروپا کرده است. تقریباً چهار فصل سال، شهر شلوغ و پر از مسافر است. با این حال، بهار و پاییز برای دیدن مادرید وقت مناسبتری است؛ هم هوا خوب است و هم فستیوالها و جشنهای زیادی در شهر برپاست.

جاذبه هاي توريستي مادرید:

میدان مرکزی مادرید یا میدان پلازا مایور(Plaza Mayor) : توسط پادشاه فلیپ سوم در سال 1619 میلادی ساخته شده که مجسمه او در وسط میدان قراردارد . بسیاری از فستیوالها و جشنهای ملی در این میدان برگزار می شود .میدان پوئرتا دو سول(Puerta del sol ) :( به معنای دروازه خورشید ) یکی مربوط به مجسمه پادشاه چارلز سوم می باشد و دیگری مربوط به مجسمه یک خرس در کنا ردرختی به نام مادرونو تری(Madrono tree) که هر دو سمبل خانوادگی و اشرافی کشور اسپانیا محسوب می شوند مجسمه خرس و درخت حدود 20تن وزن دارد و درخت به توت فرنگی ترجمه می شود علت آن هم این است که این میوه های درخت بسیار شبیه توت فرنگی است ولی بسیار شیرین تر از آن هستند و برای درست کردن مربا از آن استفاده می شود.میدان پلازا ده سیبلس(Plaza de Cibeles) : یکی ار میادین اصلی شهرمادرید و سمبل شهر محسوب می شود چشمه وسط میدان محل ملاقات طرفداران دو آتیشه باشگاه فوتبالرئال مادرید در زمان پیروزی این تیم در لالیگا و یا جام باشگاه اروپاست قدمت ساخت این میدان به قرن 17 میلادی باز می گردد .میدان پوئرتا آلکالا(Puerta Alcala) : در قرن 17 توسط فرمان پادشاه کارلوس سوم بعنوان دروازه ورود به شهر کوچکی به نام آلکالا(Alcala) در نزدیکی مادرید ساخته شد.کلیسای آلمودنا(Almudena) : در سال 1879 میلادی به سبک گوتیک ساخته شد و در نزدیکی رویال پلاس واقع شده است این کلیسا متعلق به کاتولیکهاست و چشم انداز زیبایی دارد .ساختمان رویا پالاس( Royal Palace ) : که محل اقامت پادشاه اسپانیاست وسعت محدوده این قصر در حدود 135000 متر مربع با 2800 اتاق است .موزه پرادا(Prada) : با 2132 سال سابقه تاریخی و با بیش از 7000 تابلوی نقاشی و بیش از 700 مجسمه قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی از جمله شاهکارهای نقاشی نقاش برجسته دنیا مثل : رامبراند ، بوتیچلی ، فرانسیسکو گویا، یکی از مهمترین نقاط دیدنی مادرید است.

مراکز خرید مادرید
از مراکز خرید مادریدمنطقه سول سالامانکا است. کفش و لباس مارکدار را از فروشگاه های این منطقه می توانید خریدارینمائید از دیگر مکانهای خرید ، مغازهها و بازارچههای اطراف پوئرتا دو سول است. اگر صبح یکشنبه در مادرید بودید، بازار لاراسترو( La Rastro) که یکی از بزرگترین یکشنبه بازارهای اروپاست را از دست ندهید.

/ جهان / اسپانیا / مادرید / تورهای مادرید