تورهای آنتالیا

 تورهای آنتالیا
  •  
  • 1
  •  

درباره تور آنتالیا

آنتالیا شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوه های توروس(Toros) در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی نامنظمی از صخره های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است . آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده و به طول 60 کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.

موقعیت آب و هوایی آن، طوری می باشد که درحدود 300 روز سال آفتابی بوده و بهشتی از فعالیت های ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و... را جلوه گر می سازد. در فصل تابستان دمای هوا بین 35 الی 45 درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین 65 الی 85 درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.
شهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی می باشد که از آن جمله می توان به آسپندوس( Aspendos ) ، آمفی تـأتر شهر سیده اشاره کرد . ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس( Migros ) که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد، می توان اشاره کرد .

مراکز دیدنی شهر آنتالیا

بازدید از یکی از آبشارهای معروف آنتالیا که مسافرین پس از بازدید از این آبشار به سمت چند فروشگاه بزرگ شهر آنتالیا حرکت کرده ومی توانند از متنوع ترین پوشاک های موجود ، مایحتاج خود را تهیه نمایند. در طول این تور، بازدید از بزرگترین فروشگاه چرم برای مسافران درنظر گرفته شده است. این تور با صرف ناهار همراه بوده و راهنمایان مربوطه اطلاعاتی درمورد شهرآنتالیا در اختیار مسافران گرامی قرارخواهند داد( این تور معمولا به عنوان تور رایگان در پکیج تورهای آنتالیا قراردارد).

آکوالند( Kvalnd ):

این مجموعه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه می باشد و در منطقه ساحلی کنیاآلتی( Knyaalty ) قرارگرفته است . دراین مکان شما و خانواده تان با بهره گیری از سرسره های مختلف و بازی های آبی متفاوت روز خوبی را سپری می نمایید . این تور جذاب همراه با ناهار می باشد. در میانه ی روز شما می توانید به تماشای برنامه شاد و زنده آکوالند بنشینید که شامل موزیک و مسابقه های جالب می باشد و شما هم می توانید یکی از شرکت کنندگان این برنامه باشید .

قابل ذکراست که در صورت تمایل می توانید در ساعت معین به برنامه نمایش دلفین ها در محوطه ای جدا بنشینید ( دلفین لند ) . این تور را به 3 ساله ها تا 70 ساله ها پیشنهاد می کنیم.

پاموک کاله (قلعه پنبه ای)(Pamukkale):

پاموک کاله از شگفتی های بسیار عجیب است . آب های کالسیوس(Kalsyvs) با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متری فرو می ریزد و استخرهای بزرگ ومتعددی را تشکیل می دهد. آب، روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده است. استخرهای آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.

تورکشتی:

این تور شامل گشت دریایی بر روی آب های گرم مدیترانه می باشد. شما از هتل خود توسط اتوبوس به بندر زیبای شهر کمر در 45 کیلومتری آنتالیا حرکت کرده و پس از سوار شدن به کشتی ضمن تماشای طبیعت زیبای اطراف ، می توانید در توقف های کوتاه در دریا به شنا پرداخته و لذت ببرید. صرف ناهار بر روی عرشه کشتی می باشد. در پایان پس از بازگشت به اسکله شهر کمر می توانید مدت زمانی را به بازدید از شهر زیبای کمر بپردازید.

شب ترکی شهر آنتالیا:

این تور که شب ترکی یا افسانه هزارو یکشب نامیده می شود، نظاره گر برنامه های فولکوریک ترکی و شیوه ازدواج نمودن در زمان عثمانی ها را که توسط گروهی هنرمند به نمایش درمی اید می باشیم . این تور به همراه صرف شام و نوشیدنی می باشد.

تور رافتینگ:

یک تورآبی بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایق های بادی با پوشیدن جلیقه های نجات، لحظات مهیج و شادی آوری را تجربه می کنید. آنتاليا يكی از زيباترين شهرهای ساحلی جنوب غربی تركيه در كنار دريای مديترانه است كه به واسطه تاريخ كهن و غنی، دريای آرام و چشم نواز، آفتاب هميشگی و ساير مناظر طبيعی از ديرباز مورد توجه جهانگردان قرار گرفته و پيشرفت صنعت جهانگردی به همراه متنوع ترين و پيشرفته ترين امكانات رفاهی و تفريحی در سطح جهانی موقعيت ويژه ای برايش به ارمغان آورده است.

موقعيت جغرافيايی آنتالیا

از ارتفاعات كوه های ترس كه بلندترين قله هايش به 3086 متر مي رسد، رودخانه های متعددی به سمت دريای مديترانه جاری است كه هر كدام در مسير خود مناظر حيرت انگيز را بوجود آورده و همه ساله ميليونها جهانگرد را با زيبايي های خود شگفت زده مي كند. دشت های حاصلخيز اين منطقه تنوع محصولات زراعی و باغی مانند پرتقال، ليمو، گياهان زينتی، دارويی نظير پنبه، كنجد، انواع سبزيجات و جاليز، دشتهای پوشيده از گياهان و گلهای وحشی با ارزشهای طبی را سبب گرديده و به همراه جنگل های انبوه علاوه برايفای نقش مهم در صنعت كشاورزی، مناظری چشم نواز را فراهم آورده است.

آب و هوای آنتاليا

با تغييرات كم فصلی، شهر آنتالیا معتدل و گرم به شمار مي رود. دمای هوای زمستان بندرت از 5 درجه سانتی گراد پايين می آيد و با فاصله كمی از آنتاليا قادر به انجام اسكی در دامنه كوه های توروس خواهيد بود. باران های موسمی و طوفان های ناگهانی از ويژگي های زمستان و بهار آنتاليا بوده و بارش برف از پديده های نادر اين منطقه است.

شهر قديمی در مركز آنتاليا

شهر قديمی آنتاليا توسط رومی ها بنا گرديد و با ديوارهايی بلند كه به دريا ختم شده، محاصره وتحت حفاظت بوده است از اين رو امروزه بنام قلعه معروف مي باشد. اين شهر كه در دوره سلجوقی توسعه يافته و به بندرگاهی تبديل گرديده از آثار مهم تاريخی منطقه به حساب مي آيد و پيوند زيبای گذشته و حال يكی از جاذبه های ويژه اين قلعه مي باشد.
طرح و ساختار خانه های باستانی قلعه نه تنها از نظرمعماری پربهاست بلكه بازگوی شيوه زندگی، آداب و سنن و روابط اجتماعی مردم آن زمان مي باشد. خيابان های قلعه تنگ بوده وغالبا از بندرگاه به طرف بالای قلعه به موازات ديوارها كشيده شده اند.

داخل قلعه خانه های گوناگونی دارد كه نمايانگر قدرت اقتصادی مالكان آن زمان مي باشد، اما وجه مشترك آنها اين است كه همگی از چوب و سنگ ساخته شده، تمامی آنها دارای دو جبهه بوده که يكی به طرف خيابان باز می شده و معمولا طبقه پايين آن كم پنجره بوده است و ديگری به سمت باغچه با درب و پنجره های بيشتر قرار داشته است. آشپزخانه و انبار واطاق خدمتگذاران در طبقه پايين قرار داشته و صاحب خانه از طبقات بالا استفاده مي كرده است. خانه های قلعه امروز بدون تغيير معماری بازسازی شده و با عناوين مراكز تفريحی و پانسيون در خدمت جهانگردان قرار دارد. بندر گاه پايين قلعه دومين بندرگاه مهم تركيه به حساب می آمده كه امروزه فقط لنگرگاه قايق های تفريحی است و بيشتر به عنوان گردشگاه از آن استفاده مي شود.

گشت روزانه

چه چيزی می تواند جذاب تر از ديدن چشم اندازهای رويايی، کوه های سربه فلک کشيده و رنگ های باشکوه دريا و گياهان باشد؟ اطراف آنتاليا جاهای ديدنی بسياری وجود دارد، ما اين نقاط ديدنی را برای سفرهای يک روزه به شما پيشنهاد مي کنيم. آبشار دودان بلند، 14 کيلومتری شمال شرقی آنتالیا، در نوع خود بی نظير است، چرا که شما می توانيد در پشت آبشارها راه برويد. در مسير ساحل لارا، 10 کيلومتر به سمت شرق، آبشار دودان کوتاه قرار دارد که مستقيم وارد دريا مي شود. آبشار کورسونلو و درياچه نيلوفر واقع در 18کيلومتری آنتاليا، مکان هايی هستند که زيبايی طبيعت در آن خودنمايی مي کند. ساحل ماسه ای لارا ، 12 کيلومتری شرق است، اما به ساحل سنگی کنيالتی نزديکتر است که در غرب شهر قرار دارد.
در بخش شرقی کوه کان ، 30 کيلومتری آنتاليا، غار کارايين قرار دارد که مربوط به دوران پالئوليتيک ( ۵۰ هزار سال پيش از ميلاد) می شود، اين منطقه قديمی ترين مکان ترکيه است. غار دارای يک در ورودی است که با آغاز روز روشن مي شود و از سه اتاق متصل به هم عبور مي کند. موزه کوچکی در بخش ورودی بقايای غار وجود دارد، که بيشتر يافته های مختلف اين غار در موزه های ترکيه قرار دارند در پارک دوزلر کامی 20 کيلومتری شمال آنتاليا، گونه ای از آهو و بز کوهی نيز محافظت مي شود.

ساحل غربی آنتاليا(ساحل نور)

کیمیر ، فاسليس ، اليمپوس ، فينيک ، آری کاندا ، کاله ، ککوا ، کاس ، کالکان ، پاتارا.

منطقه کینیک( Kınık ) سرزمين شگفت انگيز و طبيعتی ارام است که يکی از مکان های درجه يک برای گذراندن تعطيلات به شمار می آيد. گوشه ای خلوت يا تفرجگاه زنده می تواند انتخاب شما باشد. خليج های کوچک و بزرگ خصوصيات خاص خود را دارند که درست پشت ساحل کوه های بی ريج واقع شده اند. از ساحل کونيالی تا شبه جزيره زيبا و قديمی ليسيان( dantelli ) را شکل بخشيده است. تاريخچه اين منطقه به نئوليتيک برمي گردد.

سواحل شرقی آنتاليا(سواحل ماسه های طلايی)

امکانات مدرن برای توريست ها، در اين سواحل و مناطق تاريخی مکان انتخاب فعاليت های مختلفی را در طول روز فراهم نموده است . اين سواحل عبارتند از: برگ، بلک، آسپندوس، پارک ملی کوبرولو کانيون، آلتينکايا( سلگ) ، ماناوگات ، سيده ، آلاراهان ، آلاينا.

اطلاعات ضروری آنتالیا

1- شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد . ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد شنی می باشد اما ساحل کُنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد ساحلی سنگی است. درهتل های موجود درمرکز آنتالیا نقاط مخصوص شنا، صخره ای می باشد.


2- اگر در فصل تابستان به آنتالیا سفر می کنید، برای حفاظت از پوست خود به هنگام شنا حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.


3- در طول اقامت خود در هتل موظف به رعایت قوانین آن از قبیل ساعت صرف صبحانه و شام – عدم آوردن آشامیدنی و خوراکی از خارج به داخل هتل هستید.

/ جهان / ترکیه / آنتالیا / تورهای آنتالیا