تور تاجیکستان ، دوشنبه

دوشنبه
  تعداد اتاق ها
1
0
0
تور تاجیکستان ، دوشنبه

رزرو تور دوشنبه

جهت رزرو تور دوشنبه می توانید در قسمت بالا ، تاریخ مورد نظر را وارد نمایید، سپس کمی صبر کنید تا نتایج نشان داده شود و تور مورد نظر خود را با توجه به زمان پرواز و هتل، انتخاب کنید ، در مرحله بعد اسامی مسافران تور دوشنبه را وارد نمایید. همچنین جهت دیدن جزییات اتاق های هتل و یا پرواز می توانید روی کلمه جزییات کلیلک نمایید. قیمت تور دوشنبه بصورت آنلاین نمایش داده می شود و ممکن است قیمت های متفاوتی در هر لحظه مشاهده کنید.

زمان مناسب برای تور دوشنبه

در شهر دوشنبه، هوای بهار، هوایی دلپذیر و مطبوع است، به خصوص در روزهای جشن نوروز، که حال و هوای بهار، رنگ تازگی و بوی عید هم به خود می گیرد. اما زمستان های تاجیکستان، زمستان های سختی است و بهتر است برای لذت بردن از سفر، فصل زمستان را برای گردش در این کشور انتخاب نکنید.

مدارک لازم تور دوشنبه

برای سفر با تور دوشنبه به مدارکی مانند اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار حتی برای نوزادان و 2 قطعه عکس 4*6 احتیاج است.

لوازم مورد نیاز تور دوشنبه

اگر تور دوشنبه را برای سفر انتخاب میکنید به خاطر داشته باشید که در تاجیکستان مردم از لباس های پوشیده استفاده می کنند اما پوشاندن موی سر قاعده ای ندارد. با توجه به فصل سفر لباس مورد نیازتان را همراه ببرید.

گشت های پیشنهادی تور دوشنبه

میدان اسبدوانی، باغ گیاهشناسی، استودیوی سینمایی و آبهای گرم گلپسته (در ۱۵کیلومتری شهر) از دیدنیهای دوشنبه هستند که در تور دوشنبه میتوانید از آنها بازدید کنید. همچنین در ۲۵کیلومتری این شهر چشمه های معدنی درمانی به نام شاه عنبری واقع شده است که آب آن در بهبود بیماریهای بندهای استخوان، دستگاه عصبی و بیماریهای پوستی مؤثر است. از دیگر دیدنیهای پیرامون دوشنبه به ویژه در قدیم، مهمانسرای قرهتاغ در ۵۰کیلومتری شهر است که در زمان شوروی سالانه سه هزار نفر تعطیلات خود را در آن میگذراندند .زیبایی بعضی از خیابان ها مثل رودکی و میدان هایی مثل عینی، پیکر سامانی و ساختمان های رنگی اطراف خیابان با رنگ های مختلف صورتی، قرمز، سفید، آبی و … توجه انسان را به خود جلب می کند .

ترانسفر تور دوشنبه

در تور دوشنبه برای رفت و آمد در سطح شهر میتوانید از تاکسی و تراموار استفاده کنید البته اگر اهل پیاده روی هستید بسیاری از مسیرها را میتوانید پیاده طی کنید. در شهر دوشنبه رانندگان به شدت به قئانین رانندگی احترام میگذارند و عابران نیز موظف به رعایت قوانین هستند و از جایی که خط کشی عابر پیاده نباشد عبور نمی کنند و در غیر این صورت در هنگام تصادف مقصر عابر است نه راننده.

خرید در تور دوشنبه

در فروشگاه زنجیره ایي مثل Orima تقریبا همه چیز می توان پیدا کرد، ولی مشکل خط و زبان وجود دارد، اکثرا روسی نوشته شده و وقتی چیزی را بر می دارید شک دارید که دقیقا چه چیزي برداشته اید !تعدادی بازار بسیار بزرگ و شلوغ و درهم مثل بازار کاروان که همه چیز و همه شغلی پیدا می شود، در دوشنبه وجود دارد. نرخ اجناس اغلب از ایران بیشتر است مگر موارد خاصی از قبیل پوشاک .بازاری هم مثل صد برگ وجود دارد که ظاهری آراسته تر و مدرن تر دارد، پاساژی چند طبقه با مغازه های مختلف واقع در میدان عینی یا میدان صدبرگ که به خاطر وجود این بازار به هر دو نام معروف است .

غذا و رستوران در تور دوشنبه

اگر به خوردن غذاهای متفاوت علاقه دارید، در تور دوشنبه میتوانید تجربه جالبی داشته باشید. در کشور تاجیکستان انواع و اقسام غذاها، از غذاهای بومی و قدیمی تاجیکی گرفته تا غذاهای افغانستانی و پاکستانی و روسی پیدا می شود. تعدادی از غذاها برای مردم ایران آشنا هستند. مثلاً دلمه ی برگ مو، یا پلو و شیشلیک. اما غذاهای دیگر را باید امتحان کنید. درضمن، توقع خوردن غذاهای دریایی را نداشته باشید. زیرا تاجیکستان کشوری است که در میان خشکی محصور شده و به آب های آزاد راه ندارد. همچنین کافه های زیادی در سطح شهر وجود دارد که میتوانید بعد از خستگی از خرید و یا در حین گشت و گذار در شهر از استراحت در آنها لذت ببرید.

*نکته مهم*

هرگز از شیر آب هایی که در اطراف شهر وجود دارند، ننوشید یا حتی با آن مسواک هم نزنید. بهتر است از آب معدنی استفاده کنید، هم چنین به علت کود زیادی که در سبزیجات و میوه ها استفاده شده، سعی کنید تا آنها را به دقت شسته و بعد استفاده کنید.

هتل های تور دوشنبه

در تور دوشنبه نگران انتخاب هتل نباشید چون در قسمت های مختلف شهر هتل های زیادی برای اقامت وجود دارد. بیشتر این هتل ها در نزدیکی فرودگاه و نزدیک پارک مرکز قرار دارند که با توجه به نوع هتلی که دوست دارید و بودجه سفرتان میتوانید یکی از این هتل ها را برا ی سفر با تور دوشنبه انتخاب کنید.

سایر تورهای دوشنبه

/ جهان / تاجیکستان / دوشنبه / تور دوشنبه / ������ ������������������ �� ������������