شرایط قرارداد بیمه مسافرتی

چرا بیمه مسافرتی

هزینه بیمه مسافرتی در مقایسه با هزینه کل سفر بسیار ناچیز است در حالی که می تواند بسیاری از نگرانی های و خطرات سفر را پوشش داده و آرامش روانی به مسافر دهد. بخصوص اگر کودکان یا افراد مسن همراه ما در سفر باشند. اهمیت بیمه مسافرتی به قدری است که در بسیاری از کشورها اجباری است. بسیاری از سفارتخانه ها در ایران شرط صدور ویزا را داشتن بیمه مشافرتی عنوان می کنند.

شرایط زیر را تصور کنید...

- بدلیل شرایط آب و هوایی و غذا های نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.

- چمدان خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید.

- کیف خود را گم کرده اید و داروهای شما در آن بوده است. شما نیاز به خرید دارو هایتان دارید.

- کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید.

- بدلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید.

اینها تعدادی از مشکلاتی هستند که شاید در طول سفر برایتان پیش بیاید.

انواع پوشش های بیمه مسافرتی

 • پرداخت هزینه پزشکی و بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی خارج از کشور

هزینه های بستری در بیمارستان جراحی معاینات پزشکی و داروهای تجویزی از طرف پزشک در صورت بروز بیماری بیمه شده در خارج از کشور ایران پرداخت میشوند. به منظور ارائه خدمات مناسب به بیمه شده در خارج از کشور نحوه ارائه خدمات مذکور از طریق تماس تلفنی با پزشک معالج کنترل میشود.

در صورت بروز حادثه یا بیماری در طول سفر بیمه شده به کشور بازگردانده میشود. با توجه به شرایط بیمه شده ممکن است وی به نزدیکترین مرکز درمانی به وسیله آمبولانس و یا سایر وسایل نقلیه انتقال یافته و یا در شرایط حادتر به کشورش بازگردانیده شود.

 • پرداخت هزینه فوریت های دندان پزشکی

هزینه فوریت های دندان پزشکی شامل معالجه دندان درد درمان عفونت و کشیدن دندان تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان میباشد.

 • بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور

در صورتیکه نیاز باشد بیمه شده به مدت بیش از ده روز در بیمارستان بستری باشد هزینه سفر یکی از اعضای بلافصل خانواده وی را از کشور محل اقامت بیمه شده که شامل هزینه رفت و برگشت و مخارج اقامت میباشد تامین خواهد شد.

 • بازگرداندن جسد متوفی

در صورت فوت بیمه شده بر اثر حوادث مشمول این بیمه نامه تمهیدات لازم و هزینه های مورد نیاز جهت بازگردانیدن جسد وی به کشور محل اقامت تامین خواهد شد.

 • مساعدت حقوقی

در صورتیکه بیمه شده به موجب قوانین مدنی کشوری که به آن سفر کرده است و در رابطه با خسارت اتفاقی وارد به شخص ثالث و یا عدم رعایت قوانین اجرایی محلی بعنوان یک شهروند ساده تحت تعقیب قرار گیرد هزینه های دفاع قانونی از وی به استثناء مسئولیت هایی که ناشی از استفاده تملک یا نگهداری وسیله نقلیه موتوری باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه قابل پرداخت است.

 • سرقت یا مفقودی گذرنامه گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور

در صورت گم شدن گذرنامه گواهینامه رانندگی و یا شناسنامه بیمه گذار در خارج از کشور شرکت کمک رسان علاوه بر ارائه اطلاعات لازم مبتنی بر مراحل اداری لازم که در مراجع قانونی و موسسات ملی برای بدست آوردن مدارک مفقود یا سرقت شده میبایست طی شود هزینه های جابجایی و صدور المثنی آنها را نیز تا سقف مندرج در بیمه نامه تقبل خواهد نمود.

 • بازگرداندن کودکان بی سرپرست

در صورتیکه بیمه شده بعلت بیماری فوت و یا انتقال به کشور متبوع قادر به مراقبت از فرزند زیر 15 سال خود نباشد هزینه برگشت فرزند بیمه شده به ایران تحت نظارت یک فرد بزرگسال قابل پرداخت خواهد بود.

 • ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری

مسئولیت ارسال پیام های اضطراری بیمه شده در ارتباط با حوادث مشمول این بیمه نامه بر عهده بیمه گر بوده و به تقاضای بیمه شده اطلاعات پایه درباره مراجع درمانی نظیر نام پزشکان متخصصین و دندان پزشکان نزدیک به محل نشانی بیمارستان ها مراکز پزشکی داروخانه ها و آمبولانس ها را به استثناء مراکز تشخیصپزشکی در اختیار بیمه شده قرار خواهد گرفت.

 • بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

در صورتیکه بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای خانواده خود (و تا بستگان درجه دوم) ناچار به توقف سفر گردد و چنانچه بیمه شده امکان بازگشت با وسیله شخصی خود و یا وسیله ای که برای سفر اجاره شده است را نداشته باشد هزینه سفر به کشور محل اقامت قابل پرداخت خواهد بود.

 • خدمات مربوط به تاخیر در ورود چمدان ها

در صورتیکه بار تحویل داده بیمه شده به خط هوایی در زمان ورود به کشور مقصد مسافر به وی تحویل داده نشود هزینه های خرید لوازم و مواد بهداشتی ضروری تا سقف مندرج در بیمه نامه قابل پرداخت خواهد بود.

 • خدمات مربوط به تاخیر در پرواز هواپیما

در صورتیکه وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه گذار حداقل 6 ساعت تاخیر داشته باشد هزینه های اضافی تقبل شده به دلیل این تاخیر (از قبیل هزینه های حمل و نقل اقامت در هتل و همچنین خوراک تا سقف های مندرج در بیمه نامه را به وی جبران خواهد نمود.

مزایای خرید بیمه مسافرتی از آتالند

- پرداخت مستقیم هزینه های مندرج در جدول تعهدات در کشور مقصد شما(منحصرا در بیمه سامان)

- عدم نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای توسط شما

- استفاده از خدمات کمک رسانی بین المللی توسط شرکت Mideast

- ارائه پشتیبانی شبانه روزی 24/7 در هر نقطه از جهان

- پشتیبانی از بیمه شدگان توسط اپراتور فارسی زبان

- عدم محدودیت سنی

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی

 • اقدامات توانبخشی، پروتز ها، وسائل توانبخشی مانند عینک، عصا