گیلان

سفر به استان گیلان

استان گیلان، سرزمین جنگل و باران، برنج و چای و نوغان، جایی که جلگه و دریا و کوهستان در کنار هم قرار میگیرند، در شمال ایران قرار دارد. گیلان مرطوبترین ناحیه ایران است و بیشتر فصول سال هوا بارانی است. این استان با استان های اردبیل در غرب، مازندران در شرق، زنجان در جنوب و کشور آذربایجان و دریای خزر در شمال هم مرز و همسایه است. برای رسیدن به استان گیلان دو راه هوایی و جاده را پیش رو دارید. اما اگر از کشور آذربایجان میخواهید به این استان بروید مسیر ریلی و دریا را هم میتوانید انتخاب کنید. تنها فرودگاه استان گیلان در شهر رشت است که میتوانید از آنجا به سایر شهرها بروید و از راه زمینی محورهای قزوین-رشت از جنوب، چابکسر-رشت در شرق و اردبیل-رشت در غرب مسیرهای دسترسی هستند.

هتل های استان گیلان

رشت به عنوان مرکز استان گیلان، بندر انزلی و لاهیجان پرترددترین شهرهای استان گیلان هستند و به همین خاطر بیشتر هتل های استان گیلان نیز در این شهرها قرار گرفته است. البته سایر شهرهای استان گیلان نیز به خاطر جاذبه های زیبایی که دارند مسافران زیادی را جذب میکنند و در این شهرها نیز هتل های خوبی برای اقامت وجود دارد.

تورهای استان گیلان

معمولا تورهای زیادی به مقصد گیلان برگزار نمیشود و بیشتر تورهای گیلان، ماسال، ماسوله و قلعه رودخان را در برنامه سفرشان دارند. میتوانید با وسیله شخصی، اتوبوس و یا هواپیما به مقصد دلخواهتان بروید و هتل را نیز به صورت جداگانه و البته قبل از سفر رزرو کنید.

دیدنی های استان گیلان

گیلان یکی از زیباترین استان های ایران است و داشتن جنگل های زیبا و ییلاق های مصفای کوهستان های غرب و شرق گیلان، سواحل زیبای دریای خزر و تالاب بین المللی انزلی از ویژگیهای منحصر به فرد آن است. و دهها مرکز تاریخی، مذهبی و تفریحی که گردشگران بسیاری را به خود جذب میکنند. .ماسال، ماسوله، قلعه رودخان و تالش تنها بخشی از این جاذبه ها را در خود جای داده اند.

/ ایران / گیلان