هرمزگان

سفر به استان هرمزگان

استان هرمزگان در جنوب ایران و در ساحل آب های گرم و نیلگون خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته است. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، غرب و شمال غربی با استان های فارس و بوشهر و از شرق با سیستان و بلوچستان همسایه بوده و از جنوب به آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان محدود میشود. ورود به این استان از طریق زمینی از مسیرهای بوشهر، شیراز، کرمان و چابهارامکان پذیر است و با راه آهن به راه آهن سراسری ایران متصل است و از طریق هوا با داشتن فرودگاه های بین المللی بندرعباس، کیش، بندر لنگه و قشم به سراسر جهان متصل است . از نظر آب و هوایی نیز استان هرمزگان یک فصل طولانی گرم و یک فصل کوتاه خنک دارد.فصل گرم از اوایل اسفندماه شروع شده و در تیر و مرداد به اوج خود میرسد و فصل خنک آن همراه با خشکی نسبی هوا در حدود سه ماه طول میکشدکه از اوایل آذر شروع میشود و بهترین زمان برای سفر است.

هتل های استان هرمزگان

استان گرم و پهناور هرمزگان جزایر و بنادر مهم زیادی دارد که مقصد بسیاری از گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح هستند که یکی از مهمترین این جزایر که مقصد اصلی اکثر مسافران استان هرمزگان محسوب میشود جزیره زیبای کیش است و به همین علت بیشترین تعداد هتل های استان در کیش وجود دارد. بعد از کیش ، در قشم و بندرعباس نیز هتل ها بیشترین پراکندگی را دارند.

تورهای استان هرمزگان

جزیره قشم بزرگترین جزیره استان هرمزگان و جزیره کیش یکی از مناطق مهم توریستی این استان میباشند بنابراین بیشترین درخواست سفر به این دو جزیره بوده و بیشتر تورهای هرمزگان به مقصد این دو جزیره و همینطور بندرعباس برگزار میشوند.

دیدنی های استان هرمزگان

استان هرمزگان یکی از مهمترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی دیگر برخوردار است. هوای معتدل پاییز و زمستان، امواج دریا، دسته های فراوان ماهی در اطراف ساحل و گروه پرندگان زیبای دریایی، مناظر زیبایی به وجود آورده و جذابیت های استان را بیشتر میکنند. بیشترین تمرکز این جاذبه ها در جزایر قشم، کیش و بندرعباس است اگرچه هر کدام از مناطق استان هرمزگان دیدنی های طبیعی و تاریخی خاص خود را دارد.

/ ایران / هرمزگان