فارس

سفر به استان فارس

استان فارس از استان های جنوبی کشور به مرکزیت شیراز است که به خاطر وجود جاذبه های متعدد تاریخی، طبیعی و مذهبی یکی از مقصدهای پرطرفدار برای گردشگران داخلی و خارجی است. آب و هوای استان فارس به سه دسته کوهستانی، گرم و معتدل تقسیم میشود و در فصل بهار اکثر نواحی استان آب و هوای بهاری مطلوبی دارند و شاید فقط کمی بخش جنوبی گرم باشد. این استان از شمال با استان اصفهان، از شرق با استان یزد، از جنوب با استان هرمزگان و از غرب با استان کهگیلویه و بویراحمد همسایه است. برای ورود به استان هم از راه هوایی و هم زمینی امکان سفر وجود دارد. استان فارس سه فرودگاه دارد که دوتای آنها بین المللی هستند، فرودگاه بین المللی شیراز و لار و همینطور فرودگاه لامرد. اتوبوس هم از شهرهای مختلف به این استان وجود دارد و همینطور با وسیله شخصی نیز از شمال، جنوب، شرق و غرب میتوانید وارد استان فارس شوید.

هتل های استان فارس

شهر شیراز مرکز استان فارس و یکی از مهمترین شهرهای این استان است. تعداد کثیری از جاذبه های استان فارس در شهر شیراز قرار دارند و به همین دلیل این شهر مورد استقبال بسیار مسافران قرار دارد به همین علت بیشترین تمرکز هتل های استان فارس در شهر شیراز است. در شهرهای دیگر نیز میتوانید هتل رزرو کنید فقط کیفیتشان به خوبی کیفیت هتل های شیراز نیست.

تورهای استان فارس

سفر به شهر شیراز طرفداران بسیاری دارد و تورهای استان فارس به مقصد شیراز برگزار میشوند. از آنجایی که فصل بهار بیشترین زیبایی را در این استان دارد بهترین فصل برای سفر است هرچند که در تمام فصول استان فارس زیبایی های خاص خود را دارد.

دیدنی های استان فارس

استان فارس مملو از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی است که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند که گویای قدمت تاریخی این استان است. در تمام شهرهای استان فارس میتوانید گوشه ای از این زیبایی ها را ببینید و از آن ها لذت ببرید. شهر شیراز قسمت عظیمی از این دیدنی ها را در خود جای داده است و مسافران بسیاری را به سوی خود جذب میکند.

/ ایران / فارس