زنجان

سفر به استان زنجان

استان زنجان یکی از استانهای زیبای ایران است که در شمال غربی آن قرار گرفته و از مناطق آذری نشین محسوب میشود. شهر زنجان مرکز این استان بوده که از مسیرهای مختلف میتوان به آن سفر کرد. بزرگراه زنجان به تبریز و زنجان به تهران، راه آهن شمال غرب که از شهرهای تهران، قزوین، زنجان و تبریز میگذرد، مسیر زیبا و سرسبز زنجان به رشت که با دو مسیر کوهستانی به شهرستان آببر طارم منتهی میشود، جاده زیبای زنجان به کردستان، مسیر زنجان به همدان که در طول مسیر با بناهای تاریخی بسیاری مواجه میشوید و مسیر زنجان به اردبیل، راه های زمینی برای دسترسی به استان زنجان هستند و پرواز مشهد به زنجان نیز مسیر دسترسی هوایی به این استان زیباست. اگر قصد سفر به زنجان را دارید از آنجایی که این استان در منطقه سردسیر قرار گرفته و زمستانهای بسیار سرد و پر برف دارد، فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید که هوا ملایمتر و مطبوع تر است.

هتل های استان زنجان

شهر زنجان که مرکز استان زنجان است معمولا بیشترین تعداد مسافران را دارد و به همین خاطر هتل های استان زنجان در این شهر متمرکز شده اند. این هتل ها در قسمت های مختلف شهر پراکنده اند و میتوانید با توجه به محل قرارگیری هتل و دوری یا نزدیکی به محل مورد نظرتان برای سفر هتل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تورهای استان زنجان

تورهای استان زنجان معمولا به مقصد شهر زنجان و جاذبه های معروفی که در آن قرار دارد برگزار میشوند. تورهای یک تا سه روزه ای که به خاطر نزدیکی تهران به زنجان زمینی برگزار میشوند و با توجه به خدماتی که دارند هزینه هایشان نیز متفاوت است. از شهرهای دیگر نیز هم به صورت زمینی میتوانید به استان زنجان سفر کرده و از شهرهای آن بازدید کنید.

دیدنی های استان زنجان

جاذبه های استان زنجان در تمام نقاط آن پراکنده اند و از نظر تاریخی و طبیعی بودن بسیار متنوع اند. در این میان شهرستان های ابهر و زنجان بیشترین تعداد این آثار را در خود جای داده اند. یکی از جاذبه هایی که این استان را در گردشگری حائز اهمیت کرده بنای عظیم و باشکوه گنبد سلطانیه است که یکی از بزرگترین و مشهورترین بناهای اسلامی با قدمتی 700 ساله است. استان زنجان جاذبه های مشهور دیگری نیز دارد که در قسمت جاذبه های استان زنجان با آنها آشنا میشوید.

/ ایران / زنجان