خراسان رضوی

سفر به استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی یکی از قدیمی ترین مناطق شمال شرقی ایران به مرکزیت شهر مشهد است و از شمال و شمال شرق با کشور ترکمنستان، از غرب با استان های خراسان شمالی و سمنان، از جنوب با استان های خراسان جنوبی و یزد و از شرق با کشور افغانستان همسایه است. برای ورود به این استان هم از طریق حمل و نقل هوایی و هم زمینی (قطار، اتوبوس، وسیله نقلیه شخصی) امکان مسافرت وجود دارد.از نظر آب و هوا نیز شهرستانهای مختلف خراسان رضوی آب و هوای گوناگونی دارند ولی در مجموع این استان زمستانهای نسبتا سرد و خشک و تابستانهای گرم دارد.

هتل های استان خراسان رضوی

از آنجایی که استان خراسان رضوی مرقد مطهر امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) در شهر مشهد را در خود جای داده به همین علت بیشترین تمرکز هتل های استان در شهر مشهد است و بیشتر گردشگران هتل های مشهد را برای اقامت انتخاب میکنند.

تورهای استان خراسان رضوی

مشهد مهمترین شهر و مرکز استان خراسان رضوی است و به خاطر اینکه تعداد کثیری از گردشگران برای زیارت و تفریح به این شهر سفر میکنند تورهای خراسان به مقصد شهر مشهد برگزار میشود. این تورها هم به صورت زمینی و هم هوایی با خدمات و امکانات متفاوت و با هزینه های مختلف برگزار میشوند.

دیدنی های استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی بزرگترین قطب توریسم مذهبی ایران است که بناهای آرامگاهی بیشترین و مهمترین چشم انداز معماری این منطقه را تشکیل میدهند. مهمترین این جاذبه های تاریخی در مشهد، تربت جام، سبزوار، نیشابور، کاشمر و سرخس هستند. البته جاذبه های طبیعی بسیاری نیز در این استان وجود دارد که بیشتر آنها در شهر مشهد و اطراف آن قرار دارند.

/ ایران / خراسان رضوی