اردبیل

سفر به استان اردبیل

استان اردبیل به مرکزیت شهر اردبیل در شمال غربی ایران قرار دارد. یکی از ویژگیهای این استان آب و هوای خنک و مطبوع آن در بهار و تابستان است. این استان از شمال به جمهوری آذربایجان، از سمت غرب به استان آذربایجان شرقی، از سمت شرق به استان گیلان وکوههای تالش و از سمت جنوب به استان زنجان محدود شده است و از این مسیرها میتوان وارد استان اردبیل شد. همچنین برای سفر به استان اردبیل از شهرهای مختلف اتوبوس نیز وجود دارد و دو فرودگاه اردبیل و پارس آباد مسیرهای هوایی دسترسی هستند.

هتل های استان اردبیل

سرعین با داشتن مجتمع های آبگرم بیشترین حجم مسافران را دارد و به همین دلیل بیشتر هتل های استان اردبیل در این شهر هستند. اردبیل، خلخال ، پارس آباد مغان، مشگین شهر و نمین نیز از شهرهای دیگری هستند که هتل برای اقامت دارند.

تورهای استان اردبیل

اردبیل در بهار و تابستان هوای خنکی دارد و بهترین مکان برای سفر در فصول گرم است. تورهای استان اردبیل معمولا به صورت ترکیبی و در چند مسیر برگزار میشوند. طبیعت زیبای سبلان و خلخال و جشمه های آبگرم سرعین و جاذبه های شهر اردبیل آن ها را به مقصد اصلی گردشگران تبدیل کرده است و بنابراین بیشتر تورهای اردبیل به این مقاصد انجام میشود.

دیدنی های استان اردبیل

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان اردبیل مجتمع های آب درمانی در شهر سرعین است. جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر اردبیل و طبیعت زیبای جاده اسالم به خلخال نیز از جلوه های زیبای این استان است. مساجد، بقعه ها ، آبشارها و دریاچه ها از دیگر جذابیت ها و دیدنی های استان اردبیل هستند.

/ ایران / اردبیل