آذربایجان غربی

سفر به استان آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی در شمال غرب ایران قرار گرفته و مرکز آن ارومیه است. این استان در میان جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه ، عراق و استان های کردستان ، آذربایجان شرقی و زنجان قرار گرفته است. استان آذربایجان غربی یکی از مناطق کوهستانی کشور است و آب و هوای متنوعی دارد اما به طور معمول زمستان های بسیار سرد و تابستان های نسبتا گرم دارد.این استان هم از طریق هوایی و هم زمینی با استان های دیگر و با خارج از کشور ارتباط دارد و تنها فرودگاه آن در شهر ارومیه است. علاوه بر این قسمتی از راه های اصلی و راه آهن بندر شرفخانه، قطور، رازی (مرز ترکیه)، ایران را از طریق ترکیه به اروپا وصل میکند.

هتل های استان آذربایجان غربی

ارومیه از مهمترین شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز آن است و تعداد هتل هایی که در این شهر قرار دارد به خاطر تعداد مسافرانی که وارد آن میشوند نسبت به سایر شهرهای استان بیشتر است.خوی، ماکو و بازرگان از دیگر شهرهای این استان هستند که هتل هایی برای اقامت دارند.

تورهای استان آذربایجان غربی

با وجود اینکه آذربایجان غربی جاذبه ها و مکان های گردشگری بسیاری دارد اما تورهای زیادی برای بازدید وجود ندارد و تورهای موجود نیز معمولا به مقصد ارومیه و برخی جاذبه های اطراف آن انجام میشود.اکثر مسافران که از نقاط مختلف وارد این استان میشوند خودشان میتوانند به بازدید دیدنی های شهرهای مختلف بروند.

دیدنی های استان آذربایجان غربی

این استان از نظر تاریخی بسیار غنی بوده و مکان مناسبی برای ماجراجویی و تاریخ نگری است. جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان برای هر گردشگری جذابیت های خاص خود را دارد.دریاچه ارومیه، دریاچه مارمیشو، قره کلیسا در چالدران، کلیسای زور زور در ماکو، آتشگاه آذرگشسب در تکاب، تنها بخش کوچکی از دیدنی های فوق العاده استان آذربایجان غربی است.

/ ایران / آذربایجان غربی