آذربایجان شرقی

سفر به استان آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی امن ترین و کم جرم ترین استان ایران به مرکزیت شهر تبریز است. این استان از سمت شمال به جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، از سمت غرب و جنوب غرب به استان آذربایجان غربی، از شرق به استان اردبیل و از سمت جنوب شرق به استان زنجان محدود میشود. استان آذربایجان شرقی به خاطر قرار گرفتن بین کوه ها و ارتفاعات البرز و زاگرس آب و هوای سرد کوهستانی دارد، بنابراین بهترین مقصد سفر در فصول گرم سال است. برای رفتن به این استان فرودگاه بین المللی تبریز یکی از راه های دسترسی است. برای سفر با قطار از شهرهای مشهد، زاهدان، بندرعباس و اهواز میتوانید به تهران آمده و از آنجا با قطار به تبریز سفر کنید. با اتوبوس و وسیله شخصی نیز از تمام شهرها به استان آذربایجان شرقی امکان سفر وجود دارد.

هتل های استان آذربایجان شرقی

تقریبا در تمام شهرهای استان آذربایجان شرقی هتل برای اقامت وجود دارد اما بهترین و بیشترین این هتل ها در شهر تبریز قرار دارند. اگر قصد سفر به شهرهای این استان را در ایام تعطیل و شلوغ دارید بهتر است که هتلتان را قبل از سفر انتخاب و رزرو کنید به خصوص در شهرهایی که تعداد هتل ها محدود است باید مدتها قبل از سفر این کار را انجام دهید.

تورهای استان آذربایجان شرقی

از آنجایی که آذربایجان شرقی استانی سرد و خشک است فصول گرم بهترین زمان سفر به این استان است و بیشتر سفرها نیز به مقصد تبریز، کندوان و جلفا انجام میگیرد و تورهای آذربایجان شرقی بیشتر به صورت ترکیبی به این مقاصد انجام میشود که هم از نظر جاذبه ها و هم مراکز خرید نسبت به شهرهای دیگر غنی تر هستند.

دیدنی های استان آذربایجان شرقی

وجود کوهستان های زیبا و سربه فلک کشیده، رودخانه های خروشان و آبشارهایی با چشم انداز زیبا، باغ های پرمیوه و ییلاق های سرسبز در کنار جاذبه های تاریخی و مذهبی خاص ، این استان را به مقصدی عالی برای گردشگری به خصوص در فصول گرم سال تبدیل کرده است.

/ ایران / آذربایجان شرقی