بلیط هواپیمای رم

1
0
0

رزرو بلیط رم

برای رزرو بلیط هواپیما به مقصد رم از طریق باکس جستجوی بالا، کافی است ابتدا مبدا و مقصد و نوع بلیط (رفت و برگشت یا رفت) را به همراه تعداد مسافران و کلاس پروازی انتخاب نمایید و سپس دکمه جستجو را کلیک کنید تا نتایج نشان داده شود. (دقت نمایید در هنگام خرید بلیط، سن نوزاد – زیر 2 سال – و سن کودکان – 2 تا 12 سال – را به درستی وارد نمایید).

فرودگاه های رم

فرودگاه لئوناردو داوینچی

- فرودگاه لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci Airport) که با کد IATA: FCO و ICAO: LIRF شناخته می شود در ارتفاع 5 متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای یک باند فرود آسفالت به طول 3288 متر است. این فرودگاه یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های جهان است که مسافران بسیاری را جابجا میکند. فرودگاه لئوناردو داوینچی 3 ترمینال دارد، ترمینالی مخصوص پروازهای داخلی، ترمینالی برای پروازهای داخلی و خارجی و یک ترمینال دیگر که مخصوص پرواز های خارجی است. مسافرانی که از آن سوی اقیانوس اطلس به رم پرواز می نمایند به ترمینال C می روند و مسافران داخلی به ترمینال A می روند. بیش ا ز 130 مغازه، رستوران ، کافی شاپ در فرودگاه داوینچی وجود دارد. این فرودگاه در میان فرودگاه های ایتالیا بعنوان بزرگترین فرودگاه ایتالیا شناخته شده است. این فرودگاه به عنوان یک مرکز برای آلیتالیا ، بزرگترین خطوط هوایی ایتالیا خدمت می کند. نام این فرودگاه از لئوناردو داوینچی دانشمند و هنرمند معروف ایتالیایی گرفته شده است که بعنوان اولین طراح هواپیما نیز شناخته شده است.

فرودگاه چیامپینو

- فرودگاه بین المللی چمپینو (Ciampino) که با کد یاتا CIA و ایکائو LIRA شناخته میشود در شهر رم و در ارتفاع 130 متری از سطح دریا واقع شده است. این فرودگاه دارای یک باند فرود آسفالت به طول 2208 متر بوده و یک فرودگاه نظامی و همگانی مسافربری است. در فرودگاه چمپینو فقط پروازهای داخلی صورت می گیرد و در حال حاظر 2 ایرلاین در این فرودگاه فعالیت دارند.

ترانسفر از فرودگاه به شهر رم

ترانسفر در رم

برای رسیدن به مرکز شهر می توانید از چند خط قطار استفاده کنید که ایستگاه آن نزدیک ترمینال قرار گرفته اما اگر اتوبوس را ترجیح می دهید، کافی است تابلوی (Regional Bus Stop) را که تصویر اتوبوس دارد، دنبال کنید تا به ایستگاه مقابل ترمینال ۲ برسید. بلیط اتوبوس را که کوترال (Cotral) نام دارد،از کیوسک روزنامه یا در خود اتوبوس خریداری کنید. از فرودگاه رم تا مرکز شهر با اتوبوس، حدود یک ساعت در راه هستید و در چند نقطه از شهر توقف دارید.گزینه ی گران تر تاکسی ویژه ی فرودگاه است که ایستگاهش مقابل ترمینال قرار دارد. تاکسی سفید رنگ است و علامت TAXI روی آن نصب شده.هنگامی که از رم بازدید می نمایید چه با خودروی شخصی باشید و یا با حمل و نقل عمومی و یا پیاده ، بسیار هیجان انگیز می باشد. اما گردشگران دانا ترجیح می دهند که پیاده از شهر دیدن نمایند. ساعت کاری متروی رم از 5:30 صبح تا 23:30 می باشد. بلیط مترو یک یورو می باشد. شما می توانید بلیط های مترو را از دکه های روزنامه فروشی، دستگاه های فروش بلیط و یا مغازه های سیگار فروشی خریداری نمایید. یک سری بلیط ها می باشند که می توانید آنها را پیش خرید نمایید و در طول هفته از آن ها استفاده نمایید. همچنین می توانید از اتوبوس های ATAC و تراموا برای رفت و آمد در شهر استفاده نمایید.

پروازهای ایرلاین های مهم به فرودگاه رم

پگاسوس Pegasus، لوفتانزا Lufthansa، اکراین اینترنشنال Ukraine international airlines، ایروفلوت Aeroflot، اتریشی Austrain، الاتحاد Etihad، ترکیش ایر Turkish Airlines و امارات Emirates

خطوط هوایی مستقیم از تهران به رم و بلعکس

ایران ایر IRANAIR، آلیتالیا ALITALIA

هواپیمایی آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا یا آلیتالیا ایر لاینز از معتبر ترین شرکتهای هواپیمایی ایتالیائیست که در حال حاضر با چهار پرواز هفتگی به ایتالیا،آلمان،اسپانیا،انگلستان،اوکراین،آمریکا،برزیل،بلژیک سوئیس و کانادا در روزهای شنبه ، یکشنبه ، سه شنبه و پنج شنبه نقش عمده ای در حمل و نقل بار و مسافر به سمت اروپا ،آمریکا و آفریقا ایفا می نماید. هواپیمایی ایتالیا در 12 دسامبر 2008 شرکت هواپیمایی آلیتالیا را خریداری کرد و با همان نام فعالیت خود را ادامه دارد. سهامداران عمده آلیتالیا را در 13 ژانویه سال 2014، قراردادی را با شرکت هواپیمایی الاتحاد امضا کردند که بر طبق این قرار داد 49٪ سود این شرکت به هواپیمایی الاتحاد تعلق دارد.

خطوط هوایی غیر مستقیم از تهران به رم و بلعکس

PEGASUS پگاسوس با توقف در فرودگاه سبیها استانبول

TURKISH AIR ترکیش با توقف در فرودگاه آتاترک یا سبیها استانبول

*نــکـتـه بســیار مــهـم *

حتما به هنگام تهیه بلیط به فرودگاه ها دقت کنید به علت فاصله ی زیاد بین 2 فرودگاه در یک شهر حتما ادامه مسیر پرواز از همان فرودگاهی که توقف پرواز در آن بوده انجام گردد .

EMIRATES AIRLINE امارات

ETIHAD AIRWAYS الاتحاد

QATAR AIRWAYS قطر ایرویز

قوانین و مقررات برای کنسلی و تغییر تاریخ

قوانین مبنی بر تغییر تاریخ و کنسلی بلیط بر اساس بخشنامه های ارائه شده توسط خطوط هوایی مذکور میباشد که در زمان رزرو بلیط در قسمت قوانین بلیط ذکر شده است .

سایر خدمات مسافرتی رم

علاوه بر بلیط هواپیمای شهررم ، میتوانید هتل های رم را نیز از قسمت هتل های سایت بصورت آنلاین رزرو کنید.

اگر بیلط و هتل را در قالب تور مسافرتی میخواهید تورهای رم را ملاحظه فرمایید.

همچنین اطلاعات سفر به رم ، اطلاعات ویزای رم را نیز می توانید با تفصیل بیشتر مطالعه فرمائید.

فیلتر بلیط
پروازهای رفت
  • بدون توقف
  • یک توقف
  • بالای یک توقف
پروازهای برگشت
  • بدون توقف
  • یک توقف
  • بالای یک توقف
هواپیمایی
فرودگاه