سفارت اکراین

تلفن سفارت:
88039476 
Email سفارت:
iranemb.iev@mfa.gov.ir 
سایت سفارت:
kiev.mfa.ir 
آدرس سفارت:
تهران، ميدان ونک، خيابان ونک، پلاک 120 
توضیحات:

سفارت اکراین در ایران

ساعات کاری سفارت اکراین در ایران روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 14 الی 18 می باشد. همچنین یکشنبه ها از ساعت 9 الی 13 سفارت فعال است.


اطلاعات بخش کنسولی سفارت اکراین

اتباع ایرانی و خارجی میتوانند در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در ساعت 9 الی 13 برای تحویل دادن مدارک و در ساعت 16 الی 17 برای تحویل گرفتن مدارک به بخش کنسولی سفارت مراجعه کنند.


انواع روادید

ویزای اکراین می تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می دهد. همچنین ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت. پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی تر و به صورت multiple بگیرید.


مدارک لازم برای اخذ روادید

- فرم درخواست روادید پر شده و به امضا رسیده به شکل صحیح؛

- گذرنامه قابل اعتبار؛

- دو قطعه عکس 3.5 در 4.5؛

- مدرکی دال بر پرداخت تعرفه کنسولی، در صورتی که در قانون اساسی اوکراین و معاهدات بین المللی اوکراین طور دیگری لحاظ نشده باشد؛

- در صورت بررسی درخواست صدور روادید برای افراد نابالغ: مدرکی دال بر موافقت یکی از والدین یا نماینده قانونی وی، و همچنین سایر مدارک لازم برای سفر تنهای افراد نابالغ به خارج کشور یا سفر ایشان به همراه یکی از والدین یا نماینده قانونی؛

- بیمه نامه درمانی معتبر به شرط امکان صدور آن در خاک کشوری که درخواست مربوطه در آن ارائه می شود؛

- مدرکی که نشان دهنده هدف فرد خارجی یا شخص فاقد تابعیت از سفر و اقامت در اکراین باشد.


مدت زمان صدور روادید

- نمایندگی دیپلماتیک یا دایره کنسولی اکراین طی 15 روز کاری از تاریخ دریافت درخواست صدور روادید، فرم درخواست روادید و مدارک لازم، تصمیم لازم را در مورد صدور روادید اتخاذ میکند.

- صدور فوری روادید در صورت تمایل شخص فاقد تابعیت و در مدت زمانی که از سوی دایره کنسولی تعیین می شود امکان پذیر است.


نکات مهم

- نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می شود.

- به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید


نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی اخذ ویزای کشور اکراین را می توانید از بخش ویزای اکراین مشاهده فرمایید.