سفارت آلمان

تلفن سفارت:
39990000 
Email سفارت:
info@teheran.diplo.de 
سایت سفارت:
http:www.teheran.diplo.de 
آدرس سفارت:
تهران، خيابان فردوسي، روبروي بانک مرکزي، پ 320 
توضیحات:

ساعات کار سفارت آلمان

بخش ویزا از روز یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت 7 لغایت 15:30 باز بوده و پاسخگوی شما می باشد. جهت تعیین وقت برای مکاتبات با سفارت باید تنها با زبان آلمانی یا انگلیسی صورت گیرد. به درخواست هایی که با زبان فارسی نوشته شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ساعات کاری کنسوگری سفارت آلمان ( یکشنبه تا پنجشنبه )

10:30 – 7:30 بخش حقوقی – کنسولی

10:30 – 8:30 تحویل مدارک تحصیلی و کپی مدارک جهت تایید و تصدیق

15:30 – 14:30 دریافت مدارک و کپی های تایید شده

12_ 10 , 13 _ 15 دریافت گذرنامه از بخش روادید

ساعات کار سفارت المان

تلفن اطلاعات بخش روادید سفارت آلمان

با شماره تلفن 982139991499 روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7.30 تا 14.30 با بخش روادید سفارت می توان تماس گرفت و از طریق شماره تلفن 982139991413 جهت ارتباط با تلفن گویا جهت آگاهی از مدارک مورد نیاز روادید و تنها به زبان فارسی می توان تماس حاصل نمود.

اطلاعات کنسولگری سفارت آلمان

نمایندگی های کشور آلمان در خارج برای آلمانی های ساکن این کشورها در بسیاری از موضوعات حقوقی مهم ترین پل ارتباطی ایشان با آلمان می باشد. هم چنین دراین بخش خدماتی نظیر درخواست گذرنامه آلمانی جدید، گواهی تولد، تایید امضا، امور بازنشستگی و یا تایید مدارک ایرانی انجام می شود.

اطلاعات ویزای شنگن

روادید شنگن برای اقامت هایی تا سه ماه (دیدار، تجاری، گردشگری، رانندگان کامیون یا اتوبوس، بازدید از نمایشگاه، خرید خودرو، ورزشی، فرهنگی، ترانزیت، روادید سفر گروهی، پژوهشگران، روزنامه نگاران، شاغلین در صنعت دریایی، روادید درمانی پزشکی، دانشجویان با گواهی از مرکز تبادلات بین المللی متخصصین (ZAV) برای کار در تعطیلات و نیز روادید برای همسران خارجی اتباع آلمانی و بستگان اتباع غیر آلمانی حوزه اتحادیه اروپا). در ضمن در اینجا اطلاعاتی عمومی در خصوص روادید شنگن و روند درخواست رواید نزد سفارت دریافت خواهید نمود

اطلاعات عمومی در خصوص روند درخواست ویزای شنگن

برای دریافت ویزای دانشجویی، توریستی، تجاری و... از سفارت آلمان تهران لازم است که متقاضی دارای دلیل موجه برای درخواست ویزا باشد. داشتن پذیرش تحصیلی ازدانشگا ه های آلمان، دعوت نامه تجاری و توریستی، گواهی پذیرش مقاله در کنفرانس و... می توانند از دلایل موجه برای درخواست ویزای آلمان باشد. اما با توجه به صدور ویزای شینگن توسط سفارت آلمان در تهران، داشتن دعوت نامه و پذیرش به تنهایی تضمینی برای صدور ویزا ایجاد نمی کند و سفارت آلمان در ایران برای صدور و یا عدم صدور ویزا اختیار تام دارد.

فرم تقاضای ویزای شنگن

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در آلمان اقامت داشته باشید و یا قصد انجام فعالیت یا کاری را در آلمان دارید، در این صورت پیش از سفر به روادید اقامت نیاز دارید. این فرم در سایت سفارت آلمان بصورت رایگان و در چهار صفحه موجود بوده و باید اطلاعات کامل متقاضی ویزا صرفا به زبان انگلیسی یا آلمانی طبق سوالات این فرم پر شود.

پاسپورت، آلمان

مدارک لازم

1. اصل گذرنامه امضا شده به همراه کپی از صفحات (2و3و4 )

2. یک عدد فرم درخواست ویزای شینگن امضا شده(برای افراد زیر 16 سال امضای پدر و مادر الزامی است).

3. یک عدد عکس جدید با پس زمینه ی روشن که قدیمی تر از شش ماه نباشد(سفارت به قدیمی نبودن عکس بسیار اهمیت می دهد).

4. رزرواسیون هتل که با سربرگ اصلی هتل باشد با کپی

5. بیمه نامه ی مسافرتی معتبر با کپی

6. شناسنامه با کپی از همه ی صفحات

7. شناسنامه و گذرنامه ی همسر با کپی

8. گواهی اشتغال و در آمد همراه با کپی، و در صورت شاغل بودن همسر گواهی اشتغال همسر همراه با کپی

9. هر مدرکی که وابستگی شما را به ایران نشان دهد(برای مثال :روز نامه های رسمی ، فیش حقوقی و در صورت شاغل بودن همسر فیش حقوقی همسر ، اسناد مالکیت و ... با کپی).

توجه فرمایید هیچ آژانسی حق ندارد اقدام به اخذ ویزای تک جهت کشورهای اروپایی نماید. فقط میتواند اقلام فوق را برای مسافرین آماده نماید.

مسافران با داشتن وقت مصاحبه قبلی با داشتن مدارک لازم میتوانند شخصا به سفارت مراجعه نموده و هیچ هزینه ای جهت وقت سفارت به آژانس ها پرداخت ننمایند.

کودکان و نوجوانان زیر 16 سال میتوانند درخواست خود را بدون تعیین وقت قبلی ارائه نمایند. خواهشمند است توجه داشته باشید که برای همه روادیدهای دانشجویی که از تاریخ 1 آگوست 2016 برابر با 11 مرداد 1395 صادر و یا درخواست می گردد، نیاز به اثبات تأمین مالی به مبلغ 8640 یورو می باشد

هزینه روادید

هزینه روادید در زمان ارائه درخواست از متقاضیان بصورت نقدی و به مبلغ 60 یورو و تنها از طریق سفارت دریافت خواهد شد. حضور و مصاحبه شخص شما (متقاضی) الزامی است. این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند. گذرنامه های متقاضیان می بایست حاوی نمونه امضا بوده و تا سه ماه پس از اتمام سفر اعتبار داشته باشد. در زمان ارائه ی درخواست ویزا گذرنامه های پیشین خود را ارائه نمایید.

محدوده اعتبار روادید آلمان

روادید شما در حالت عادی برای کشورهای ذیل که عضو پیمان شنگن می باشند اعتبار دارد :

اتریش - اسپانیا - استونی - اسلواکی - اسلوونی - آلمان - ایتالیا - ایسلند - بلژیک - پرتغال - جمهوری چک - دانمارک - سوئد - سوئیس - فرانسه - لتونی - فنلاند - لوکزامبورگ - لهستان - لیتوانی - لیخن اشتاین - مالت - مجارستان - نروژ - هلند - یونان

روادید اقامت آلمان

درخواست روادید برای اقامت های بیش از سه ماه (همه نوع به ویژه برای پیوست به خانواده کودکان و همسران، قصد ازدواج، دوره زبان، اقدام برای تحصیلات دانشگاهی، آغاز به تحصیل در دانشگاه، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی) و روادید جهت اشتغال به کار (همه نوع، به ویژه کارآموزی و نگهداری و مراقبت از کودکان

سوالات متداول

*چه زمانی سفارت درمورد شخصی مسئول است؟

- دارای ملیتی باشید که برای کشورهای عضو شنگن، روادید شنگن نیاز دارند.

- محل اقامت ثابت شما درایران است(سفارت درمورد اتباع ایرانی که محل اقامت ثابت شان در خارج است، مسئول نیست).

- تنها مقصد سفر شما جمهوری فدرال آلمان است.

- با درنظر گرفتن قصد و مدت اقامت، مقصد اصلی در جمهوری فدرال آلمان است.

- قرار است ورود شما از طریق مرز خارجی جمهوری فدرال آلمان انجام می پذیرد.

*امکان دارد در کمترین زمان ممکن درخواست ارائه داد؟

- براساس ماده 12 آئین نامه روادید می تواند در زودترین حالت 3ماه قبل از سفر برنامه ریزی شده صورت گیرد.

*مدارکی که در زمان حضور در سفارت خواسته شده اما در برگه راهنما وجود نداشته است؟

- سفارت همیشه در هر مورد جداگانه تصمیم گیری می کند. در برگه راهنما تنها درموارد کلی، اطلاعات داده می شود که اغلب موارد و نه کل آن را پوشش خواهد داد. چنانچه مدارک اضافه ای لازم باشد، سفارت با شخص تماس گرفته و اطلاع می دهد که کی و چگونه این مدارک را می تواند تحویل دهد.

*ایا امکان دارد درصورت مقدور نبودن برای متقاضی، وکیل او گذرنامه را تحویل بگیرد؟

- در صورتی که خودتان نمی توانید حضور پیدا کنید، می توانید جهت دریافت گذرنامه وکالت دهید. شخص مورد اعتماد شما باید جهت احراز هویت، گذرنامه خود و همچنین وکالتنامه حاوی امضای شما و نیز گذرنامه شما و برگه تحویل و شماره بارکد مربوطه را به همراه داشته باشد. در وکالتنامه، تاریخ سفر مورد نظر خود را نیز درج نمایید.

*مطابق آئین نامه روادید، در موارد ذیل امکان پذیرش درخواست روادید وجود ندارد:

1. درخواست بیش از 3 ماه قبل از سفر پیش رو ارائه گردد

2. فرم درخواست تکمیل و یا امضاء نشده باشد

3. متقاضی گذرنامه معتبر با مشخصات ذیل ارائه ننموده باشد:

- دارای حداقل 3 ماه اعتبار پس از بازگشت از سفر پیش بینی شده

- دارای حداقل 2 صفحه خالی

- طی 10 سال گذشته صادر شده باشد

- عکس ارائه شده از سوی متقاضی مربوط به بیش از 12 ماه پیش باشد

*نکته مهمی که باید مورد توجه واقع شود این است که تصمیم گیری در مورد درخواست روادید متقاضیان در هر صورت، به عهده کارکنان آلمانی وزرات امور خارجه آلمان می باشد و کارکنان حاضر در باجه های سفارت آلمان هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارند.

*پس از ارائه درخواست روادید گذرنامه تان را پس می گیرید. پس از پرداخت هزینه به صندوق، برگه ای دریافت می کنید که حاوی شماره بارکد شخصی شماست. این شماره بطور مکرر لازم می شود – بدون این شماره بارکد، درخواست شما قابل شناسایی نخواهد بود. بنابراین حفظ این برگه کوشا بوده وشماره بارکد را درمورد هر پرسش مربوطه از سفارت، ذکر نمایید.

*لطفاً بلافاصله پس از دریافت، اطلاعات مندرج در روادید را کنترل نمائید. سفارت مسئولیتی در قبال تأخیر در سفر به دلیل اطلاعات ناقص و یا غلط در برچسب روادید نخواهد داشت. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت کسب اطلاعات مربوطه در کنترل مرزی گذرنامه، امکان جلوگیری از ورود شما به آلمان، علی رغم داشتن روادید معتبر، وجود خواهد داشت.

ویزا

نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

پکیج خدمات ارائه شده توسط شرکت آتالند شامل

- رزرو هتل با ارائه سربرگ

- وقت سفارت

- رزرو بلیط

- بیمه مسافرتی

اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی اخذ ویزای کشور آلمان را می توانید از بخش ویزای آلمان مشاهده فرمایید.