سفارت آفریقای جنوبی

تلفن سفارت:
02122702866 
Email سفارت:
office@iranembassy.org.za 
سایت سفارت:
pretoria.mfa.ir 
آدرس سفارت:
خ وليعصر، مقابل پمپ بنزين باغ فردوس، خ يکتا، پلاک 5 
توضیحات:

ساعت کاری سفارت آفریقای جنوبی در ایران

ساعات کاری سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح الی 16 می باشد.

شماره فکس: 02122716192

ساعت کاری بخش کنسولی سفارت آفریقای جنوبی

ساعات کاری بخش کنسولی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح الی 12 بوده و استرداد گذرنامه و ودیعه (با هماهنگی قبلی) فقط روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 12 انجام می شود.

شماره تماس بخش کنسولی: 02122702866 داخلی 2

*اطلاعیه

از تاریخ 27 بهمن 1395، تمامی درخواست های روادید تا مدت اعتبار سه ماه فقط در مرکز خدمات رسانی واقع در آدرس : ونک، خ ملاصدرا، خ شیخ بهایی شمالی، خ عرفی شیرازی، ساختمان شماره 49، طبقه اول، شماره 1 قابل ارائه می باشند. همچنین از تاریخ 2 بهمن 1395 برای تعیین وقت با شماره تلفن 02188607916 تماس حاصل فرمایید.

مقررات درخواست روادید

1- شخص متقاضی باید هنگام تحویل مدارک در سفارت حضور داشته باشد.

2- مدت زمان بررسی و پاسخگویی به درخواست روادید حدود یک هفته(5 روز کاری) بعد از ارائه مدارک می باشد.

3- سفارت از پذیرفتن مدارک ناقص معذور بوده و تمامی مدارک دریات شده در سفارت بایگانی شده و به هیچوجه بازگردانده نخواهد شد.

4- تقاضای درخواست روادید بعد از سه ماه بلاتکلیفی( حتی بعد از تایید) لغو می شود.

5- تقاضانامه، پشت عکس و هرگونه دست نوشته ای فقط با خودکار مشکی و یا تایپ شده پذیرفته می شود. همچنین از نگنه کردن مدارک بپرهیزید.

6- هزینه درخواست روادید به هیچوجه عودت داده نخواهد شد.

7- تمامی مدارک ترجمه و تایید شده( کپی برابر اصل) و تمامی تاییدیه ها و گزارش های پزشکی از تاریخ صدور فقط برای 6 ماه معتبر می باشند.

اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی به متقاضیانی تعلق می گیرد که به قصد بازدید و گردش می خواهند به این کشور سفر کنند. دارندگان روادید توریستی به هیچ وجه اجازه ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند. برای متقاضیان با گذرنامه ی ایرانی، صدور ویزای آفریقای جنوبی از طریق سفارت آفریقای جنوبی در تهران انجام می گیرد. مدت اعتبار ویزا یک ماه است و امکان تمدید آن در کشور آفریقای جنوبی وجود ندارد.

اخذ ویزای تجاری

برای دریافت ویزای تجاری داشتن دعوت نامه از کشور آفریقای جنوبی روی سربرگ معتبر شرکت و یا موسسه معتبر دعوت کننده با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره گذرنامه دعوت شده/گان، تاریخ ورود و خروج، طول مدت اقامت، شرح جزییات سفر و آدرس، تلفن، فاکس، تلفن همراه، محل کر و سکونت دعوت کننده و همچنین مدارک مربوط به وضعیت اقامت شخص میزبان در آفریقای جنوبی که به تایید اداره پلیس آفریقای جنوبی رسیده باشد الزامی است. همچنین گواهی ثبت شرکت دعوت کننده نیز باید ضمیمه مدارک گردد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای افریقای جنوبی

- اصل پاسپورت

- دو قطعه عکس 4*6

- ترجمه شناسنامه برای افراد زیر 18 سال

- رزرو بلیط و هتل

- گردش سه ماهه آخر حساب بانکی

- مصاحبه

- گواهی شغلی

هزینه روادید

هزینه روادید در زمان ارائه درخواست از متقاضیان بصورت نقدی و به مبلغ 60 یورو و تنها از طریق سفارت دریافت خواهد شد. حضور و مصاحبه شخص شما (متقاضی) الزامی است. این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند. گذرنامه های متقاضیان می بایست حاوی نمونه امضا بوده و تا سه ماه پس از اتمام سفر اعتبار داشته باشد. در زمان ارائه ی درخواست ویزا گذرنامه های پیشین خود را ارائه نمایید.

نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

پکیج خدمات ارائه شده توسط شرکت آتالند

- رزرو هتل با ارائه سربرگ

- وقت سفارت

- رزرو بلیط

- بیمه مسافرتی

اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی اخذ ویزای کشورآفریقای جنوبی را می توانید از بخش ویزای آفریقای جنوبی مشاهده فرمایید.