سفارت آرژانتین

تلفن سفارت:
22575555-22577433-021 
Email سفارت:
Eiran@mrecic.gob.ar 
سایت سفارت:
http://eiran.mrecic.gov.ar/en/node/8084 
آدرس سفارت:
دروس- بلوار شهرزاد- ‏خيابان يارمحمدي- کوچه ‏قو- پلاک ? 
توضیحات:

اطلاعات سفارت آرژانتین در ایران

ساعات کاری سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 14 می باشد.

اطلاعات ویزای آرژانتین

ویزای آرژانتین می تواند به صورت singleصادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می دهد. همچنین ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت. پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی تر و به صورت multiple بگیرید.

*نکته

- عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار وجود دارد، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می شود.

- به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی

- اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی

- دوقطعه عکس 4 * 6 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید

- اصل شناسنامه و کارت ملی

- گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک

- مدارک شغلی: به زبان انگلیسی و یا ترجمه آن

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی

- اصل پاسپورت

- ترجمه ریز نمرات وگواهی آخرینمدرک تحصیلی با تائید دادگستری ووزارت امور خارجه

- کپی تمام صفحات شناسنامه

- پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی

هزینه روادید

هزینه روادید در زمان ارائه درخواست از متقاضیان بصورت نقدی و به مبلغ 60 یورو و تنها از طریق سفارت دریافت خواهد شد. حضور و مصاحبه شخص شما (متقاضی) الزامی است. این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند. گذرنامه های متقاضیان می بایست حاوی نمونه امضا بوده و تا سه ماه پس از اتمام سفر اعتبار داشته باشد. در زمان ارائه ی درخواست ویزا گذرنامه های پیشین خود را ارائه نمایید.

نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.