هندوستان

هندوستان ، سرزمین رنگ و مذهب


ضربان هند با ترکیب جالبی از مردم در نژادها و مذاهب گوناگون می تپد.خیابان های شلوغ و پر جنب جوش ، مردم ساده و بی آۀایش که از ساده ترین چیزها لذت می برند ، طبیعت متنوع و سرسبز آن ، آثار تاریخی ار دوران باستان تا به امروز، همگی دنیای مردم هندوستان را تشکیل می دهند . سفر به هند ، چشمانتان را با طیف وسیع رنگها می توازد . خیابان ها مغازه های آ« مانند رنگین کمان هزاران رنگ در خود دارند و غذاهای تند و پر ادویه آنها مردم گیاهخوار و گوشتخوار،هندوها،سیک ها ، مسلمانو مسیحی و ... فرهنگ 72 ملتی و جالب هندی ها را به نمایش می گذارند. برای اطلاع از انواع پکیح ها به بخش تور های هندوستان مراجعه فرمائید.

بهترین زمان سفر به هندوستان


  • دسامبر تا مارچ : بهترین زمان سفر به هند ، فصل زمستان است که در هند هوا معتدل می شود .جشنواره رنگ هولی که از اعیاد مذهبی هندوستان است در آغاز بهار در ماه مارچ انجام میشود که هر ساله هزاران نفر را به هند می کشاند.
  • جولای تا نوامبر: از میزاین توریست ها در هند کم می شود فصل باران های شدید موسمی است و رطوبت بسیار بالاست.
  • آپریل تا ژوئن : کمترین میزان توریست را دارد و هوا بسیار گرم می شود .

ویزای هندوستان


برای سفر یه هندوستان ویزای توریستی از سفارت هند در تهران باید دریافت شود که حضور مسافر در مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد . صدور آن حدود 12 روز کاری زمان می مبرد و اعتبار آن 1 ماهه است. برای آگاهی از جزئیات بیشتر، به بخش ویزای هندوستان مراجعه نمائید.

پول رایج هندوستان

پول هندوستان روپیه است که با Rs نشان داده می شود.هزینه ها به طور معمول در هندوستان کم است مثلا برای هتل دو تخته سطح پایین و یا خوابگاه ،غذاها و بلیط اتوبوس و قطار زیر 2000 روپیه در روز هزینه خواهد داشت برای خرج متوسط حدود 2000 روپیه در روز و بالای 2000 روپیه در روز به راحتی و با امکانات با کیفیت می توانید ،سفر کنید.
/ جهان / هندوستان