قبرس

قبرس ،ویرانه های پر زرق و برق باستانی


کشوری مرکب از دو فرهنگ ترکی و یونانی است. اگر به پایتخت آن ، نیکوزیا سفر می کنید مطمئن شوید که از غذاهای خوش طعم آنجا بچشید.به بازدید موزه ها بروید و از مغازه ها سوغاتی قبرس بخرید.تاریخ پر سر و صدای قبرس برای محوطه های باستان شناسی ، ابنیه ی فرسوده زمان رومیان،آثار تاریخی شهر پافوس ،خانه های دوره ی نئولتیک،عصر برنز،مقبره های فنیقی،موزائیک های نفیس رومی،دیوار های ونیزی کلیساها و قلعه های دوره ی بیزانتین و مساجد اسلامی ، می باشد که سفر به قبرس را به یک باید تبدیل می کند. برای آشنایی با انواع تور ها به بخش تورهای قبرس مراجعه نمائید.

بهترین زمان سفر به قبرس

  • ژوئن تا آگوست و تعطیلات عمومی : گرانترین زمان برای مسافرت و البته بهترین فصل سفر است که 30 درصد،قیمت ها افزایش می یابد.هتل های ساحلی شلوغ هستند و بیشتر خانواده ها در این زمان به قبرس سفر می کنند.

  • مارچ تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر : نسبت به high season خلوت تر است

  • نوامبر تا فوریه : خلوت ترین زمان از لحاظ توریست است. مرطوب و سرد بوده و بهترین زمان برای اسکی است.

ویزای قبرس


ویزای به صورت توریستی برای مدت یک ماه صادر شده و صدور آن 7 روز کاری زمان می برد.و مصاحبه به صورت حضوری با مسافر انجام می شود برای اطلاهات کامل تر به بخش ویزای قبرس مراجعه نمائید.


پول رایج قبرس


واحد پول رایج قبرس ، یورو است و با علامت نشان داده می شود.

برای سفر ارزان به قبرس تا روزی 60 یورو برای هتل ارزان و سوپر مارکت و موزه ها، هزینه خواهید کرد.

سفر متوسط با هزینه عادی ،بین 60 تا 120 یورو در روز برای اتاق دو تخته و سه وعده غذا موزه های مهم و بزرگ و تور ها ، می باشد.

سفر های گران قیمت هم بالای 120 یورو در روز برای هتل های لوکس ، و رستوران های سطح بالا و اجاره ماشین، است.


/ جهان / قبرس