فرانسه

فرانسه، مناظر بکر و کوچه پس کوچه های رومانتیک

فرانسه،یعنی هنر جهانی و معماری.با نشنه های نمادین فریبندگی می کند.مجموعه ی فرهنگی عظیم و گستده ای را شامل می شود.بناهای معماری معروف و زیبای فرانسه مثل برج ایفل و کاخ ورسای با شکوه هر ساله 85 میلیون توریست را به سوی خود میکشاند.مسافرانی که برای لذت از گالری ها و آتلیه های خاص هنری ،موزه ها و فرهنگ و غذاهای بی نظیر به این کشور سفر می کنند. برای مشاهده جزئیات به بخش تور های فرانسه مراجعه نمائید.

سلیقه ی غذایی فرانسه

مهم ترین قسمت زندگی روزمره یک فرانسوی را غذای او تشکیل می دهد. صبحانه ی خوشمزه فرانسوی می تواند کراسان یا همان شیرینی رولتی داغ باشد که از نانوایی ها تهیه می شود. ذائقه ی غذایی فرانسوی ، چیزی فراتر از پورخوری و غذای لذیذ است. کراپ فرانسوی را باید همان جا چشید.

بهترین زمان سفر به فرانسه

جولای و آگوست : اوج و بهترین زمان سفر به فرانسه است و در ایام سال نو میلادی و اواخر دسامبر و عید پاک ، نیز به همین منوال است. از دسامبر تا مارچ هم بهترین زمان برای تور پیست اسکی است.

آپریل تا ژوئن و سپتامبر : کمی خلوت تر از ماه های ذکر شده است و در جنوب فرانسه محل اقامت ارزانتر می شود.

اکتبر تا مارچ : قیمت ها 50درصد از high season ارزان تر می شود. جاذبه ها و رستوران ها مدت کمتری باز هستند و هتل و رستوران ها در مناطق روستایی بسته می شوند.

ویزای فرانسه

فرانسه جز کشورهای عضو شینگن است و برای دریافت ویزا باید برای شینگتن اقدام کرد و برای ویزای توریستی 50 روز کاری زمان ،لازم خواهد بود.برای اطلاع از مدارک لازم و شرایط به بخش ویزای فرانسه مراجعه نمائید.


پول رایج فرانسه

واحد پول فرانسه یورو است .اگر بخواهید ارزان اقامت کنید ، برای هزینه خوابگاه و ورود به آثار ،ناهار تا حذوذ روزی 130 یورو خرج لازم است. برای امکانات متوسطه مثل هتل دو تخته و رستوران بین130تا220 یورو و برای مسافرت راحت و گران قیمت بالای220 یورو در روز پول خواهید داد.


جهانگردی فرانسه

با ۷۰ میلیون گردشگر در سال ۱۹۹۸، فرانسه اولین کشور توریستی جهان، بالاتر از اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، انگلستان، چین و مکزیک قرار دارد.در سال ۲۰۰۶، ۷۹٫۱ میلیون نفر توریست به فرانسه سفر کردهاند که این تعداد بیشترین در میان کشورهای جهان بودهاست. درآمد فرانسه از این تعداد توریست برابر ۴۶٫۳ میلیارد دلار بودهاست.هر ساله ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه و کاخ لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس سفر می کنند در حدود ۳۹۰۰ موزه، دهها میلیون نفر را در سال به خود جذب میکند. ۵ /۶ میلیون نفر سالانه از برج ایفل دیدن میکنند.تاریخ دو هزار ساله پاریس در ترکیب ساختمان های قدیمی و جدید قابل مشاهده است. بازدیدکنندگان این شهر از موزه لوور و آرامگاه ناپلئون بناپارت و کلیسای نوتردام ومهم تر از همه برج ایفل و دیگر منظره های مشهور پاریس بازدید میکنند.روز ملی فرانسه چهاردهم ژوئیهاست. حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستانها، یهودیها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی میکنند

شهرهای فرانسه

/ جهان / فرانسه