ترکیه

ترکیه، جایی که قاره ها به هم می پیوندند...

سرزمینی با تاریخ غنی،که دو قاره آسیا و اروپا را با یک پل به متصل می کند.از بندر باستانی افس گرفته تا گنبد بیزانتینی ایاصوفیه،ترکیه بیش از حد معمول کشور های جهان آثار تاریخی را در خود جای داده است.جانشینی امپراطوری ها ازبیزانتین ها و رومان ها تا عثمانیان ،هر کدام آثاری در جاده ی ابریشم بر جای گذاشته اند.از نزدیکترین محله ا به حرمسرای سلطان در کاخ توپکاپی تا خرابه های اسرار آمیز لیسانی در سواحل مدیترانه ، از زیبایی ها این کشورند درباره ی مناظر خاص طبیعی ترکیه باید به کوه های جادویی کاپادوسیا ،خط ساحلی مدیترانه و آناتولی و یا مراتع مرتفع کاچکار اشاره نمود، که رویای زمینی را به شما هدیه می کنند.برای آشنایی با انواع تور ها به سوی این سرزمین تاریخی به بخش تور های ترکیه مراجعه نمائید.

بهترین زمان سفر به ترکیه

  • از ماه ژوئن تا آگوست (خرداد تا مرداد) بهترین گرانترین زمان سفر به ترکیه است که مصادف با تعطیلات میان ترمی مدارس نیز می باشد.ترکیه در مدت کریسمس هم ، بسیار شلوغ می شود.بهترین زمان سفر به استانبول ماه های اپریل ، می، سپتامبر و اکتبر است.
  • فصل میانه که بین شلوغی و خلوتی یک کشور از لحاظ توریست است و ماه های اردیبهشت و شهریور می باشد.
  • فصل خلوت ترکیه اکتبر تا اپریل است که البته بهترین زمان برای رفتن به پیست اسکی می باشد.
  • ارزان ترین زمان سفر از ایران 16 مارچ از تهران با ایرلاین آذربایجان می باشد.

ویزای ترکیه

برای اتباع ایرانی ،سفر به ترکیه نیازی به ویزا (روادید) ندارد . فقط باید در نظر داشت که گذرنامه باید حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد تا اجازه ی ورود به خاک ترکیه را داشته باشید.

قوانین ورود و خروج ترکیه

  • برای ورود به ترکیه جواهرات قیمتی با ارزش بالای15000 دلار، باید به طور رسمی اعلام شوند و اقلام زیر معاف از مالیات گمرک می باشند.؛ تا 200 نخ سیگار- تا 200 گرم تنباکو- هر کدام تا یک کیلو قهوه ، قهوه فوری ، محصولات شکر و شکلات - تا 500گرم چای- تا 5شیشه عطر- از هر وسیله شخصی الکترونیکی شخصی یک عدد - ارز بدون محدودیت –کادو و سوغاتی تا 300 یورو و برای افراد زیر15 سال تا 145 یورو.
  • برای خروج از ترکیه ؛ خرید و فروش عتیقه ی اصل ، غیر قانونی است . اگر فرش بخرید باید گواهی اینکه این فرش آنتیک و عتیقه نیست را به همراه داشته باشید.همچنین برگه های رسید و ادری را حتما به همراه داشته باشید.
  • پاسپورت با گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

واحد پول رایج ترکیه

پول رسمی ترکیه لیر یا تله است که با علامت ₺ نوشته می شود . در ترکیه به سه روش می توان هزینه کرد روش اقتصادی روزی 150 لیر پول لازم دارد ، در حالی که متوسط خرج کنید بین 150 تا 350 هزینه تان میشود و اگر بالاترین حالت را بخواهید، بالای 350 لیر باید پول بپردازید.

/ جهان / ترکیه