بلغارستان

بلغارستان ، لذت تماشای کوه های مه آلود

روح پر تحرک کوه ها با سواحل طلایی آن رقابت می کند . در همین حال شب زنده داری و هنر در شهر ها ،همهمه به پا می کند.ترکیب جذاب تاریخ و هنر بلغارستان ،سفری ماجرا جویانه و منحصر به فرد را به شما تضمین می دهد. سرزمینی ، که پیست های برفش به اندازه ی سواحل ماسه ای آن ، زیبا و مهیج است. در هم آمیختگی تاریخ باستان و فرهنگ به روز مردم بلغارستان ، در رویداد های روزمره زندگیشان ملموس است .مثلا؛ کنسرت هوی متال در سالن دوران رومان ها، نمایش رقص نور در قلعه قرون وسطایی ،قصر های فرسوده ای که به کافه و بار تبدیل شده اند.برای آگاهی از شرایط سفر ، به بخش تورهای بلغارستان مراجعه نمائید.


بهترین زمان سفر به بلغارستان

  • ژوئن تا آگوست : دمای هوا بالا،روزها آفتابی و هوا ملایم در سراسر بلغارستان،سواحل دریای سیاه، بسیار شلوغ و گران ،شهر های داخلی گرم اند اما مکان های دیدنی پر از توریست هستند.
  • آپریل ،می،سپتامبر و اکتبر : هوا در پاییز و بهار نسبتا گرم بوده و جشن های فرهنگی در این زمان برپا می شوند.و هوا برای تفریحات فضای آزاد بسیار مطلوب است . اما نسبت به زمان بالایی توریست کمتر است.
  • نوامبر تا مارچ : هوا بسیار سرد و برفی است و هتل های ساحلی بسته می شوند اما پیست های اسکی بسیار شلوغ می شود.

ویزای بلغارستان

بلغارستان جز اتحادیه اروپا است و برای سفر به آن باید ، ویزای شینگن اخذ گردد و مراحل صدور آن به صورت ضبط داده های بیومتریک است و حدود 10 روز کاری زمان می برد. برای اطلاع از مدارک لارم به بخش ویزای بلغارستان مراجعه نمائید.


پول رایج بلغارستان

  • واحد پول بلغارستان ، لوا ،می باشد که با lvنشان داده می شود.
  • سفر ارزان : اتاق خوابگاه 18 تا 22 لوا ،مهمان خانه 25 تا 50 لوا،حمل و نقل عمومی 1 لوا (در روز)
  • سفر متوسط : اتاق دو تخته در هتل متوسط 60 تا 80 لوا ، نهار و شام در رستوران خوب 20 تا 30 لوا ( در روز )
  • سفر گران : اتاق دو تخته در هتل لوکس 150 تا 300 لوا ،3 وعده غذا با نوشیدنی در رستوران تاپ 30 تا 55 لوا ، ماساژ 30 لوا

شهرهای بلغارستان

/ جهان / بلغارستان