کوچی

کوچی

کوچی که قبلا به نام کوچین شناخته می شد، یک شهر بندری مهم در سواحل غرب دریای عرب است. کوچی بخشی از منطقه ارناکولام در ایالت کرالا است.
این شهر دومین شهر کرالا است و بخشی از منطقه گسترده شهری است، که بزرگترین تراکم شهری در کرالا را دارا است. و متراکم ترین شهر در این ایالت است. کوچی اول رتبه را در تعداد کل گردشگران داخلی و بین المللی در کرالا است.
شهر در شمال مرکز ایالت، Thiruvananthapuram و در جنوب Kozhikode در 1102 میلادی بنا گردید. به عنوان ملکه دریای عرب، کوچی مرکز تجاری مهم ادویه در ساحل دریای عرب از قرن 14 بوده است. کوچی توسط امپراتوری پرتغال در 1503 اشغال شد و جزو اولین مستعمرات اروپایی در هند بود و مقر اصلی پرتغالی ها درهند تا 1530، زمانی که گوا به جای انتخاب شد باقی ماند. این شهرستان بعد توسط هلندی ها و انگلیسی ها اشغال شد و با پادشاهی کوچی تبدیل به یک دولت شاهزاده ای شد.

جغرافیا و آب و هوا

کوچی با مساحت 94.88 کیلومتر مربع (36.63 مایل مربع) در ساحل جنوب غربی هند واقع شده است. این شهرستان شامل شبه جزیره، چندین جزیره که بخشی از هند است. از غرب به دریای عرب و از شرق به منطقه شهری است. بخش عمده ای از کوچی در سطح دریا، با یک خط ساحلی 48 کیلومتری است.
محیط زیست حساس منطقه ، پناهگاه پرندگان منگالایالام، در بخش مرکزی این شهرستان واقع شده است.
بر اساس طبقه بندی آب و هوایی کوپن، کوچی دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است. نزدیکی کوچی به خط استوا همراه با نتایج مکان ساحلی آن را در کمی تغییرات درجه حرارت فصلی، با شدت متوسط به سطوح بالای رطوبت است.
از ژوئن تا سپتامبر، موسم جنوب غرب باران های سنگین به عنوان کوچی در سمت بادگیر در قسمت های غربی را به ارمغان می آورد. به طور متوسط سالانه 132 روز بارانی است.


حمل و نقل

دروازه هوا به کوچی فرودگاه بین المللی کوچین (اجتماعی) واقع در Nedumbassery است. این فرودگاه اولین فرودگاه بین المللی در هند به بدون بودجه دولت مرکزی ساخته شده است.
فرودگاه کوچین اتصال مستقیم به مقاصد بین المللی در خاور میانه، مالزی و سنگاپور و اکثر شهرهای هند و جدا از مقصد توریستی مانند Lakshadweep را فراهم می کند. کوچی نیز مقر سرویس اکسپرس هوایی هند است. با مساحت ترمینال ، و ظرفیت مسافری، 1600، بزرگترین فرودگاه دولت است و چهارمین و شلوغ ترین فرودگاه بین المللی است. کوچی به خوبی از طریق بزرگراه های مختلف به شهرها و کشورهای همجوار متصل است.
چندین بزرگراه دولتی متصل کننده کوچی با سایر نقاط کرالا است.
شکل اصلی حمل و نقل عمومی در داخل شهر تا حد زیادی وابسته به شبکه های اتوبوس متعلق به بخش خصوصی است. دولتی نیز خدمات خود را در شهر از طریق سرویس Thirukochi ارایه می دهد.
کوچی یکی از معدود شهرهای اعطا کننده نسل جدید طبقه پایین مطبوع و غیر مطبوع شهرستان طرح توسعه حمل و نقل است.
ایستگاه جنوبی یکی از شلوغ ترین ایستگاه های راه آهن در جنوب هند است، با بیش از 128 قطار ارایه دهنده خدمات برنامه ریزی روزانه است.


جمعیت

شهر کوچی بالاترین پارامتر تراکم جمعیت با 6340 نفر در هر کیلومتر 2. را داراست، جمعیت منطقه شهری کوچی 2،117،990 است.
ادیان بزرگ کوچی ها هندو، مسیحیت و اسلام است. جینیسم، یهودیت، بودیسم و سیک به صورت کوچک در این شهر می باشند. کوچی یکی از شهرهای چند مذهبی در هند بدون اکثریت هندو است.

اکثریت ساکنان این شهر مالایالی ها هستند. با این حال، اقلیت های قومی قابل توجهی از جمله تامیلی، گجوراتی، یهودی، هندی ،انگلیسی ،سیک و تولو ها وجود دارد. مالایایی زبان اصلی ارتباطات و متوسط آموزش برای آموزش ابتدایی است،
اگر چه تعدادی از مدارس آموزش انگلیسی متوسط را ارائه می دهند. آموزش عالی همواره در محیط انگلیسی می باشد.
همانند دیگر شهرهای به سرعت در حال رشد در جهان و در حال توسعه، کوچی از مشکلات شهرنشینی عمده، بهداشت ضعیف، آلودگی سنگین و بیکاری رنج می برد.
کوچی همچنین هفتم در لیست ده شهر برتر ثروتمند در هند است که تا سال 2009 مورد مطالعه توسط شرکت نیلسن قرار گرفت.
کوچی دارای یک جامعه متنوع، چند فرهنگی، و سکولار متشکل از Malayalis، Konkanis،Gujaratis، Bengalis، Marathis، پنجابیها، Tamilians، Biharis و خانواده های معدودی از یهودیان در میان فرقه های دیگر می باشد. جشنواره های مسیحی و اسلامی مانند کریسمس، عید پاک، عید فطر و میلاد-E-شریف نیز جشن گرفته می شود.
به طور کلی غذاهای کرالایی، آمیخته با نارگیل و ادویه جات ترشی جات فراوان است. غذاهای جنوب هند، و همچنین غذاهای چینی و شمال هند طرفداران بسیاری دارند. فرهنگ فست فود نیز بسیار برجسته است. کانون توریستی، فورت کوچی با تعدادی رستوران که به ارائه غذاهای بین المللی مانند ایتالیایی، فرانسوی، مکزیکی و غیره می پردازند.
کوچی را باید محل محققانی دانست که مشوق حماسه و هنر هستند. نقاشی در کاخ هیل و کاخ هلندی شهادت بر این مدعا است.