کندوان

سفر به کندوان، سومین روستای صخره ای جهان

کندوان روستایی شگفت انگیز است که در دل صخره های سرسخت کوه های سهند تراشیده شده و روح زندگی در آن جاریست. خانه هایی ساده و مردمانی بی آلایش ، اتاق های کوچک اما زیبا که در دل صخره تراشیده شده اند. آنچه که به کندوان هویت تاریخی داده وجود خانوار و منازل مسکونی در درون توده های مخروطی و هرمی شکل صخره ایست که حاکی از جدال انسان با طبیعت و در خدمت گرفتن آن برای زندگیست.قبل از سفر به کندوان با این روستای زیبا بیشتر آشنا شوید...

هتل های کندوان

یکی از عجایب روستای کندوان هتل لاله کندوان است که در طول مدت هشت سال و به سبک خانه های روستا در دل صخره ها به شکل زیبایی کنده شده است و تنها هتل این روستای زیباست که البته هزینه اقامت در آن بالاست.برای اطلاعات بیشتر از هتل لاله کندوان، قسمت هتل های کندوان را مطالعه کنید...

تورهای کندوان

نمایی از خانه های روستای کندوان

برای سفر به کندوان معمولا تورها به صورتی ترکیبی با تبریز برگزار میشوند و گشت در کندوان بخشی از برنامه تور است ولی اگر میخواهید در کندوان اقامت داشته باشید میتوانید هتل را به صورت جداگانه رزرو کرده و از طریق زمینی و یا هوایی خود را به تبریز و از آنجا به کندوان برسانید.

دیدنی های کندوان

طبیعت زیبای کندوان

در کندوان شکل خارق العاده و خاص طبیعت است که انسان را به خود جذب می کند. کندوان به خاطر خانه هایش و چشمه آب معدنی که در پایین کوه جریان دارد و سبک زندگی مردمانش بسیار مورد توجه قرار میگیرد.معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می آید.همچنین به خاطر حضور تعداد زیاد گردشگران بازارهای کوچک و بزرگی را در خود جای داده و اهالی فراورده های کندوان مانند عسل، داروهای گیاهی و کوهی، میوه های خشک، گردو و صنایع دستی را در این بازارها میفروشند.

غذای مردم کندوان

کوفته تبریزی

در کندوان آبگوشت، کوفته تبریزی و کباب کوبیده از غذاهای رایج در بین اهالی است و شما میتوانید این غذاها را هم در رستوران هتل و هم در مکانهای خانوادگی که در داخل روستا در محیطی دلنشین قرار دارد میل کنید. در سفر به این روستای زیبا از خریدن و خوردن عسل که معروفترین محصول روستاست نیز غافل نشوید.