پکن

پکن،جایی که چین قدیم به چین جدید می پیوندد...

معماری اصیل چینی

قابلیت خلق دوباره با پکن معنا می کند.وقت گذراندن در پکن یعنی سفر دائمی اکتشاف ،جایی که ساختمان های بلند و شگفت انگیز انگار که در شب ظهور می کنند، در حالی که قشر خاصی از جوانها در کوچه های شمال پکن که قدیمی هم هستند و به هاتونگ معروف اند، تجمع می کنند و وقت می گذرانندو مراکز تفریحی جدیدتر ، تمام مدت باز هستند. بعضی خصوصیات در پکن همچنان بی تغییر مانده، که اتفاقا بسیار هم جذابند.مثل غذایش که همواره خاص و قابل توجه بوده ،و پارکها و معابد که همیشه مانند واحه ی آرامش هستند. در پکن شما مدام با تاریخ مهیج ، مثل دیوار بزرگ چین یا شهر ممنوعه،احاطه شده اید.تور پکن ،می تواند از شگفت انگیزترین تجارب شما در زندگی و مسافرتهایتان باشد.در بخش تور های پکن اطلاعات کامل برای مناسب ترین سفر برای شما در نظر گرفته شده است.

هتل های پکن

هتلهای پکن،در منطقه مرکز شهر بیشتر چهار ستاره، که کیفیت بسیار بالایی دارند و اغلب ارزش خرید بیشتری نسبت به هتلهای پنچ ستاره دارند،منطقه تیانامین Tian'anmen / Wangfujing ، پر از هتلهای چهار ستاره و پنج ستاره است که از خیابان های معروف پکن بوده و به اماکن تاریخی هم نزدیک است. Chongwenmen انواع کلاس هتل ها را شامل می شود . همچنین می توانید از قسمت هتل های پکن اطلاعات دقیق تری بیابید

تور های پکن

دیوار بزرگ چین

تورهای پکن، به صورت تکی 7روز پکن و نیز ترکیبی 4 شب پکن 3 شب شانگهای و همچنین تور نمایشگاهی ارائه می شوند.

دیدنی های پکن

معبد آسمانی در پکن

اين شهر نه تنها معماري قديمي آن براي توريستان قابل توجه است ، بلكه داراي مدرن ترين ساختمان هاي جهان نيز مي باشد.معماران بزرگ جهان شانس ساختمان هايي مثل سي سي تي وي ، گلكسي سوهو، مركز كنسرت ان سي پي اي و استاديوم المپيك را ساختند.اين ساختمان ها به خوبی نشان می دهد كه بيجينگ پایتخت چين است . رستوران ها ، غذاها و قيمت هاي مناسب ان ، پارك ها ، تنيس روي ميز ، دوچرخه سواري به هرجا كه بخواهيد حتي ديوار بزرگ چين و صحنه های غير منتظره باعث مي شود كه شما اينجا را دوست داشته باشيد

رستوران های پکن

نودل چینی که با چوب های مخصوص خورده می شود

غذا يك نوع وسواس است براي چيني ها. غذا هاي متفاوتي كه شما در اينجا ميخوريد ،نشانگر علاقه ي شديد آن ها به خوردن است.در اينجا هر نوع غذاي محلي از سراسر چين وجود دارد مثل نودل ، دامپلينگ و و كباب اردك.اكثر افراد با دوستان ، آشنايان وخانواده ي خود براي صرف غذا رستوران ها مي روند.در قسمت رستوران های پکن با غذاهای چینی بیشتر آشنا شوید.

آكروبات باز ها و هنرمندان

پکن تنها مركز سياسي چين نيست بلكه قلب فرهنگي كشور نيز هست.بهترين هنرمندان ، فيلم سازان ، نوازندگان موسيقي و نويسندگان اينجازندگی میکنند .بهترين موزه ها و گالري ها در اينجا هستند تا شما را شب و روز مشغول نگه دارند.هم چنين پکن مركز اجراي هنر هاي سنتي است.دراينجا اپرا و رقص چيني برگزار می شود و آكروبات بازها هنرهاي خود را به نمايش ميگذارند. پکن پایتخت کشور جمهوری خلق چین است.

اماکن تاریخی پکن

از آنجا که پکن سابقه تاریخی بسیار زیادی دارد و پایتخت چین است، در آن جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. بدون شک مهم ترین آنهادیوارهای قدیمی شهر است که روزگاری گرداگرد شهر احداث شده بودند. امروزه بسیاری از دروازهها و دیوار اصلی تخریب شده اند و به جای آنبزرگراه ها و خیابان های جدید احداث شده است تا جریان حمل و نقل در این کلانشهر روان باشد .علاوه بر این دیوار که روزی بر دور شهر کشیده شده است، در پکن دیوار معروف دیگری بنام ديوار چين، وجود دارد. این دیوار که در دوره حکومت تاتارها احداث شده است یکی از پرجاذبه ترین مجموعه قصرهای جهان را در خود جای داده است.درون این دیوار شهر ممنوعه قرار دارد. این مجموعه قصرها که در طول حکمرانی سلسله های مینگ و کینگ بر چین محل استقرار امپراتور بوده است اینک تحت عنوان موزه قصر یکی از جاذبه های گردشگری پکن به شمار می رود. این مجموعه دقیقا در شمال میدان تیان آنمن قرار دارد .

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پکن، میدان معروف تیان آن من (Tiananmen) است. این میدان، یادآور انقلاب کمونیستی جمهوری خلق چین است. در اطراف تیان آنمن تالار بزرگ خلق، چندین یادواره انقلاب و موزه انقلاب و تاریخ قرار گرفته اند.

معبد آسماني يكي ديگر از اماكن ديدني در پكن است. چينيان درآن زمان اعتقاد داشته اند كه آسمان بلند و مرتفع است ولي زمين، پست و حقير است. و تمامي اينها منعكس كننده افكار چينيهاي باستان مي باشد. مكاني بوده كه پادشاهان هر ساله براي انجام مراسم شكرگزاري بعد ازبرداشت محصول به اين معبد مي آمدند

مكان ديگر قصر تابستاني است كه مكاني بسيار ديدني و جذاب همانطور كه اسم قصر روي آن است به زيبايي آن نيز مي باشد و اين قصر محلي بوده براي استراحت امپراطوران چين در تابستان.از دیگر جاذبه های گردشگری پکن دریاچه های مصنوعی، پارکها و معابد قدیمی هستند .

مراکز خرید پکن

پکن بمدت طولانی مرکز تجارت بوده است. امروزه، این شهر برای داشتن بالغ بر 13000 فروشگاه گسترده در شهر، که هر چیزی از صنایع دستیاصیل چینی تا اسلوب های طراحی شده به سبک بین المللی در آنها یافت میشود، بخود مي بالد.خیابان وانگ فو جينگ (Wangfujing) در زمره محبوب ترین فروشگاه های شهر است. اینجا منزل گاه فروشگاه های زنجیره ای جدید ودرخشانی است و فروشگاه های بزرگ آن کالاهای گران قیمت و شیک با برندهای معروف می فروشند. خریداران در اینجا می توانند کتاب داستانهایی به زبان خارجی، برخی محصولات هندی و صنایع دستی را نیز پیدا کنند.خیابان شيان من (Qianmen) یکی از قدیمی ترین خیابان های فروشگاهی از این نوع در پکن است. این خیابان مکانی برای بسیاری از فروشگاههای قدیمی است که کالاهای سنتی چینی مثل چای های عالی، ابریشم های نرم و کفش های اصیل کتانی را می فروشند.خیابان ليولي چانگ (Liulichang) برای عتیقه جات عالی است وهمواره جذابیت های فراوانی برای خوش نویسان و محققان داشته است. مغازههادر اینجا مرکب های چوبی،مرکب های خمیری و دیگر کالاهای فرهنگی را بهمان خوبی جواهرات به فروش میرسانند. اگر شما در مورد خوش نویس شدن فکر میکنید، آن هم از نوع هنر نوشتن سوفسطایی چینیان ، ملاقاتی از یکی از فروشگاههای واقع دراين خيابان داشته باشید تا تجهیزاتمناسبی را انتخاب نمایید.گزینه محبوب دیگر در مورد لباس ها خیابان جيوشويي (Xiushui) است، جایی که همه توریست ها و هم محلی ها در حال جستجو برای معاملهمحصولاتی در همه طرح ها و رنگ ها هستند. ضمنا خیابان سن ليتان (Sanlitun) نیز گواهی بر ضرورت مغازه هایی با طراحی جدید و شیکدارد.در پایان اگر دیدن تمام این مغازهها شما را گرسنه میکند، مطمئن شوید که دیداری از فروشگاه هانگ شيائو (Hongqiao) درتيناتان دونگلو (TiantanDonglu) در ناحیه چونگ ون (Chongwen) داشته باشید. اینجا فروشگاهی عالی است که محدوده وسیعی از غذاهای دریایی وماهیهای تازه را پیشنهاد میکند.اورينت پلازا (Oriental Plaza) بهترین مرکز خرید پکن بامحوطهای 120000 متر مربعی از فروشگاه ها که به یک محیط مدرن اشاره دارد.اینجا منزل گاه برندهای معروف غربی و آسیایی است و همچنین شامل یک موزه علوم سوني (Sony) و یک سینما است.چاينا ورد شاپينگ سنتر (China World Shopping Centre) یک انتخاب برتر برای ثروتمندان شهر با تمامی برندهای معروف طراحیشده از كرستين ديور (Christian Dior) گرفته تا گوچي (Gucci) در آن يافت مي شود.تن فوز تي (Ten Fu’s Tea) مجموعه اي است كه چای با کیفیت عالی را در سرتاسر ناحیه می فروشد. کارکنان دوست داشتنی آن فنجان هایکوچک چای تازه دم را به عنوان نمونه به مشتریان واگذار می کنند.آرت اند كرفت ورد منشن (Arts and Crafts World Mansion) فروشگاهي است كه مبادرت به فروش تقریبا همه جور سوغات ومحصولات هنری مي کند. مانند تابلوهای نقاشی، عکس، سفال، چوب های حکاکی شده، چراغ پرسلن، یشم و بسیاری كالاهاي دیگر.رويي فو شيانگ (Ruifuxiang) فروشگاهي است كه منسوجات سنتی با قدمتی حدود بیش از 110 سال دارد و صدها نوع از پارچههای کتان، چرمو ابریشم رامی فروشد.از مراكز خريد ديگر پكن مي توان بازار هنگ كنگ ، فروشگاه بزرگ خونچيا ، مركز لوفت هانزا ، مركز شيدن در خيابان شيدن و فروشگاه فرندشيپ را نام برد .

فرودگاه پکن

پکن داراي شش فرودگاه که بزرگ ترین آنها فرودگاه بین المللی پکن نام دارد. بیشتر پروازهای داخلی و تقریبا تمامی پروازهای بین اللملی پکن ازطریق این فرودگاه انجام میشود. پنج فرودگاه دیگر شهر بیشتر کاربردهای نظامی دارند. ساختار پکن : شهر پكن به همواری سطح و معماری همگونساختمان هایش معروف است. تنها یك تپه در پهنه شهر قرار دارد و آن پارك جینگ شان درشمال شهر ممنوعه است. همچون معماری شهر ممنوعه،خیابانهای شهر پكن بصورت مستطیل های متحدالمركزی دورادور شهر را احاطه كرده اند.در پكن پیشرفتهاي بسیار بزرگی در زیرساخت های شهري روی داده است، که می توان علت آن را در میزبانی بازیهای تابستانی المپیک 2008جستجو کرد. هم اکنون می توان راه آهن ها، جاده ها، شاهراه ها و چراغ های بین المللی فراوانی را مشاهده کرد که به پکن منتهی می شوند، هر چندهنوز اکثر ساکنان٬ از دوچرخه به عنوان وسیله اصلی حمل و نقل استفاده می کنند. برای خلق شگفتی های جدید معماری، میلیاردها دلار صرف شدهاست. مرکز ملی هنرهای نمایشی که به شکل تخم مرغ طراحی شده است و ورزشگاه ملی پکن از این دسته هستند. وجود این ساختمان ها با ظواهریدرخشان٬ نشانگر هویت جهانی مدرن امروز پکن است .