پوکت

پوکت،مروارید دریای آندامان

خیلی قبل تر از اینکه توریست ها پوکت را به تیشرت ها و صندل هایش بشتاسند، پوکت جزیره ای بود دارای معدن های آهن و مملو ازبازرگانان.این مکان افرادی را از شبه جزیره ی عربستان، چین، هند و پرتقال جذب کرد و ترکیب رنگارنگی ازتاثیر فرهنگ های مختلف شد، که که توافق کردند با هم همکاری کنند. امروزه شهر پوکت نشانه ای از روح تاریخ جزیره است. وقتی وارد شهر شوید، با خانه هایی که معماری ای باترکیب سبک چینی و پرتقالی دارند، کافی شاپ های هنری، گالری ها، رستوران های عالی و خانه هایی کوچک برای پذیرایی از مهمانان مواجه می شوید. هم چنین به معبد های چینی برمی خورید که در دود پوشیده شده اند. پوکت فقط مکانی از یک تاریخ گم شده نیست. این شهر با موسیقی، غذا و هنر خود که بیشتر به تایلندی تمایل دارد، افراد زیادی را جذب میکند. خانه ها ومغازه هایی که رو به نابودی بودتد، اکنون خریداری شده و بازسازی می شوند که به شکل اصیل خود برگردند.علی رغم قیمت های صعودی، اگرحساب خرج خود را داشته باشید، پوکت بهترین امکانات را دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید. بعد شما می توانید به هرکدام از ساحل های پوکت بروید که بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول میکشد در قسمت گالری پوکت به عکسهای بی نظیر آن سری بزنید و در اولین فرصت برای دریافت تور های پوکت اقدام نمایید

هتل های پوکت

هتل های پوکت در انواع و اقسام مختلف با کیفیتها و مدل های مختلف وجود دارند هتل های ساحلی لوکس یا معمولی و همچنین هتل های 4ستاره و 5 ستاره داخل شهر در درسترس و مناسب اقامتند که میتوانید در قسمت هتل های پوکت دقیق تر به دست آورید.

تور های پوکت

پوکت به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد.بیش از نیمی ازاین جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا ازدور به این شکل به نظر می رسد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. در شمال این جزیرهفرودگاه بین المللی آن قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است.بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ و کارون از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند.ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است .تورهای پوکت به صورت تکی 7روزه و ترکیبی با بانکوک یا ساموئی و پاتایا موجود است که در قسمت تورهای پوکت کامل تشریح شده است بهترین زمان سفر به پوکت از آبان ماه تا فروردین ماه است که ماههای خشکتری نسبت به دیگر ماهها هستند.

دیدنی های پوکت

گردش در طبیعت بکر، یکی از تجربه هایی است که نمی توان آن را به زودی از یاد برد. برای این کار می توان با سوار شدن بر فیل از میان جنگلی زیبا و بکر عبور کرد و با کلک از میان جنگلی با پوشش گیاهی رنگارنگ و از کنار آبشاری زیبا گذشت. قایق سواری در تنداب، از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی هایی است که در اینجا وجود دارد. گردشگران هنگامی که با قایق بادی مسیری ۴کیلومتری را از میان جنگل طی می کنند، یکی از پر ماجراترین ساعت ها را سپری خواهند کرد. بهترین زمان برای این کار در فصل باران یعنی ازخرداد تا آبان است.برای ماجراجویان، تجربه سریدن روی طناب در مسیری ۲۰۰ متری بر روی رودخانه، بدون شک یکی از هیجان انگیزترین و در عین حال دلهرهآورترین سرگرمی هاست که بچه ها نیز همراه با بزرگتر ها از آن لذت می برند. در تمام مدت افرادی با تجربه کاملا مراقب ماجراجویان هستند.علاقه مندان به فیل سواری، نوعی متفاوت از سواری را بر روی این حیوان عظیم الجثه در جنگل تجربه می کنند. این سواری یکی از پر طرفدارترین فعالیت هایی است که گردشگران انجام می دهند زیرا در هنگام سواری آرام خود، از زیبایی های طبیعت بکر نیز در طول راه لذت می برند.فانتاسی شو در پوکت، که برگرفته از میراث فرهنگی اصیل تایلند است، با استفاده از فناوری های پیشرفته، سنت های این کشور را زنده می کند. دراین محل بازی، خرید، رستوران و سرگرمی های بسیاری برای همه اعضای خانواده وجود دارد.از دیگر جاذبه های جزیره پوکت، می توان به شام در کشتی ، سفر با قایق پارویی ، غواصی ، آکواریوم پوکت ، باغ پروانه ها ، موزه صدف ، زیردریایی ، باغ وحش پوکت ، سقوط آزاد يا بانجي جامپينگ، سواری با موتور چهارچرخ ، دوچرخه سواری در کوهستان ، صخره نوردی و از همهمهم تر به سفر یک روزه به جزیره پی پی اشاره کرد.در قسمت دیدنی های پوکت سفری مجازی به پوکت داشته باشید

رستوران های پوکت

در پوکت غذاهای تایلندبی ،دریایی،بین المللی و بلژیکی به طور کامل و خوب در دسترس است همین طور کاغه های هیجان انگیزی هم دارد که ارزش رفتن دارند برای مشاهده کامل انواع غذاها به رستوران های پوکت مراجعه فرمائید.

مراکز خرید پوکت

چندین مرکز خرید در پوکت وجود دارد و لباس های مارکدار به آسانی در دسترس هستند. یکی از بدترین اشتباهات بازدیدکنندگان به همراه داشتن چمدان های پر می باشد چراکه خرید با صرفه در پوکت بسیار وسوسه انگیز است. تعداد زیاد فروشگاه های خیابانی در پاتونگ فضایی شبیه بازار را به شهر می بخشد. سه مرکز خرید در خارج شهر پوکت وجود دارد و در خود شهر ميزان وسیعی از فرصت های خرید از ابریشم تا وسایل آنتیکفراهم می باشد.چهار مرکز خرید اصلی در پوکت وجود دارد يكي از آنها جانگ سيلون در پاتونگ است.در بالای تپه،تسكو لوتوس قراردارد. بيگ سي و فستیوال مرکزی در خارج شهر پوکت قراردارد.در این میان جانگ سيلون و فستیوال مرکزی بیشترین انتخاب را برای شما فراهم می کنند.

حمل و نقل عمومی پوکت

گردشگران در طول اقامت خود در پوکت می توانند از وسایل نقلیه مختلف برای سفرهای درون شهری استفاده کنند.برخي تاکسی های پوکت با سیستم تاکسی متر کار می کنند. ورودی تاکسی برای ۱ تا ۴ نفر یکسان بوده و معادل 40 بات است و به ازای مسافت وزمان به این مبلغ اضافه می شود.يكسري تاكسي هاي ديگر ماشين هاي شخصي بوده كه به عنوان تاكسي در سطح پوكت مشغول به جابجايي هاي مسافران ميباشند و معمولا برايانتقال مسافران هزينهاي بين 200 تا 400 بات دريافت مي نمايند با اين حال هزینه اينگونه تاكسي ها به طور توافقی بین راننده و مسافر است.وسیله نقلیه سنتی ديگر توک توک است که در پوکت مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یک موتور سه چرخه است که معمولا هزینه آن به طورتوافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود.