پاتایا

پاتایا،تجربه ای متفاوت از معنای آرامش


اگر می خواهید به ساحل آرام و امنی بروید که تخت های ساحلی آن در نسیم دریا از شما پذیرایی کند ، پاتایا بهترین مقصد شما خواهد بود. شمال پاتایا بیشتر بازار و تجارت رونق دارد، جنوب پاتایا بیشتر به تفریحات شبانه و بارها شهرت دارد. این روزها پاتایا ،افراد زیادی را برای خرید اجناس به خود جلب می کند. اولین هتل ساحلی تایلند در پاتایا 1960 ساخته شدند.بهترین ساحل های مناسب غواصی Ko Samae San و Hat NahngRam هستند که در 35 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارند.هوا که تاریک می شود شما انتخاب های بیشتری خواهید داشت . بار هایی که در فضای باز قرار دارند ، کلوب های شبانه ، کاباره ها والبته دیسکو ها .البته این بدان معنی نیست که شما در شب ها آرامش نخواهید داشت ، شما می توانید از مناطق شلوغ و پر تردد پاتایا کمی فاصله بگیرید و سراغبارهای خلوت و آرامی بروید که معمولا کنار دریاچه ها و یا رودهای کوچک هستند و منظره بسیار رمانتیک و آرام بخشی دارند.همچنین با تاریک شدن هوا فروشگاه ها هم رونق می گیرند و اغلب تا نیمه شب و حتی بعد از آن هم باز هستند.برای اطلاع کامل از شرایط تورها انتخاب بهتر به بخش تورهای پاتایا مراجعه نمایید.

هتل های پاتایا


هتل ها در انواع اقتصادی ،متوسط ، لوکس و رمانتیک در دسترس اند . همچنین هتل های ساحلی برای افرادی که به ساحل علاقه مندند مناسب بوده و هتل های مرکز شهر برای کسانی که قصد خرید دارند. برای اطلاع دقیق از امکانات هتل ها به بخش هتل های پاتایا مراجعه نمایید.

تور های پاتایا


تورهای پاتایا به صورت تکی 7 روزه و یا ترکیبی با بانکوک و پوکت ارائه می شود. بهترین زمان سفر به پاتایا فروردین و اردیبهشت ماه و در پاییز آبان و آذر است که خشکترین کاههای پاتایا می باشندوبرای انتخاب بهتر به بخش تور های پاتایا مراجعه نمایید.

دیدنی های پاتایا


برای اینکه بیشتر با فرهنگ تایلندی و لباس ها و آرایش سنتی آنها آشنا شوید پیشنهاد می کنیم به تئاترهای Alcazar بروید و از تئاتر موزیکال و رقص تایلندی لذت ببرید.یا به Ayutthaya که شهری تاریخی در پاتایاست و قبلا پایتخت قدیم تایلند بوده ، بروید تا از معابد مجسمه های باستانی آن دیدن کنید و عکسهای به یاد ماندنی بگیرید.آیوتایا همچنین معابد بی نظیری دارد، که در هر ساعت از روز، دیدن آن، جذابیت خاص خودش را دارد .تفریحات ساحلی و دریایی پاتایا در سواحل فیروزه ای رنگ و آب زلال آن ، هیجان وریلکس کردن و دراز کشیدن روی ماسه های کرم رنگ آن آرامش را به شما هدیه می کند. پاتايا به عنوان يک تفرجگاه ساحلي با موقعيت شهري ، براي همه افراد با هر سليقه اي همه چیز دارد . بر خلاف اغلب سواحل تفریحی که برای لذتبردن درآنها وابسته به عوامل محیطی خواهید بود ، پاتایا تلاش می کند تا از تمام جهات بهترین باشد . اینجا تمام چیزهایی که برای استراحت ، تفریح، جهانگردی و سرگرمی لازم دارید پیدا می شود . پاتایا می تواند همان جایی باشد که شما می خواهید .پاتایا برای هر نوع بازدید کننده جایی ایده آل است . برای تفریح بچه ها ، انواع ورزش ها ، برای زوج ها در هر سنی که باشند و به دنبال جاییبرای استراحت و آرامش هستند ،... و آنهایی که فقط دنبال یک آفتاب داغ می گردند.در بخش دیدنی های پاتایا شما سفری مجازی به آنجا را مهمان ما باشید.

رستوران های پاتایا


منوی رستورانهای پاتایا در انواع تایلندی، تایلندی/چینی،بین المللی ارائه میشوند ههمچنین از غذافروشی های خیابانی میتوان غذا تهیه کرد. برای مشاهده ی تنوع غذاها به رستوران های پاتایا سر بزنید.

آب و هوای پاتایا

پاتایا سه فصل دارد . از ماه نوامبر تا فوریه فصل گرم ، فصل گرم و مرطوب از مارچ تا مه ، و از ماه ژوئن تا اکتبر هم گرم و باران .پس با این حساب تا جایی که می تونید سبک لباس بپوشید و فقط در ماه های نوامبر و دسامبر و اوایل ژانویه شب ها ممکن است کمی احساس خنکیکنید و این بستگی دارد به این که به هوای گرم عادت داشته باشید یا هوای سرد.

مردم پاتایا

تعداد خارجی هایی که در پاتایا زندگی می کنند حیرت آور است . آدم های مختلف از گوشه و کنار دنیا زندگی در پاتایا را به دلیل سبک خاصزندگی در این شهر انتخاب کرده اند . شاید به همین دلیل باشد که درصد بیشتری از مردم پاتایا انگلیسی را هرچند دست و پا شکسته صحبت می کنند(حداقل بهتر از سایر نقاط تایلند) . نژاد مردم پاتایا هم کم کم دارد بین المللی می شود . یعنی بر اثر مخلوط شدن نژاد ها حالا دیگر بچه هایی را میبینید که کاملا اروپایی هستند . البته اکثریت با انگلیسی ها و اسکاتلندی هاست . مردمانی از آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، یونان ، قبرس ، ترکیه ، استرالیا، هند ، پاکستان ، روسیه ،کشورهای عرب ، کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق و کمتر آمریکا . و جالب اینکه هرکدام نیز به حرفه خاصیمشغولند . ظاهرا اینجا هم هرکسی کار خودش .... . اکثر قریب به اتفاق خیاطی ها متعلق به هندی ها و پاکستانی هاست . انگلیسی ها و اسکاتلندی هاعلاوه بر تملک تعداد زیادی هتل و آپارتمان و ویلا ، تقریبا هریک مدیریت یک یا چند بار را به عهده دارند . آمریکایی ها بیشتر دیسکو دارند وعرب ها هم Pub هایی که با رد شدن از کنارشان ناراحتی شنوایی می گیرید . ایتالیایی ها پیتزا فروشی دارند و ایرانی ها هم ( مثل اینجانب )رستوران .