نیکوزیا

نیکوزیا ، آخرین شهر استقلال یافته


دیوار های قدیمی ، رستوران های سنتی ،کافه های پر جنب و جوش، و چشمه هایی از فرهنگ خاص آنها ، همگی آرایش کلی شهر را به نمایش می گذارند. لا به لای دیوار های قدیمی شهر ، اتفاقهای جالب و هیجان انگیزی نهفته ،در کوچه های پیچ در پیج و باریک به کلیساها و مساجد و ساختمان های سبک دوره استعماری بر می خورید. در نیکوزیا بهترین موزه ی کشور، واقع شده است که دارای کلسیون وسیع باستان شناسی است.این شهر لقب آخرین پایتخت مستقل را گرفته ، که کاملا مصداق دارد. زیرا که روند تغییر آن بسیار کند ، و نشانه های استمار در آن همچنان مشهود است.

هتل های نیکوزیا


هتل ساحلی لاگون

هتل های نیکوزیا بیشتر در مرکز شهر قرار دارند و بیشتر آنها هتل های حد وسط هستند و 2 یا 3 هتل بیزینس و لوکس دارد. در بخش هتل های نیکوزیا به این نکات بیشتر می پردازیم.

تورهای نیکوزیا


بهترین زمان سفر به نیکوزیا، فصل پاییز و بهار است.

دیدنی های نیکوزیاموزه های بیزانتین و لونتیس، بنیاد فرهنگی ماکاریوس،گالری هنر های معاصر قبرس،رصد خانه ی شاکولاس،مرکز هنر های شهری، برایتان از فرهنگ و سبک زندگی قدیم و همین طور جدید ،سخن می گویند. همچنین ،تماشای دروازه ی فاماگوستا و مسجد عمریه تاریخ پر فراز و نشیب را پیش چشمتان می آورد. کلیسای فانرومنی ،خانه ی Kornesios Hadjigeorgakis همگی مکان های جدیدی هستند که سفر به نیکوزیا را در لیست باید هایتان قرار می دهد.

رستوران های نیکوزیا


شفتالیا ، غذای سنتی نیکوزیا

غذاهای نیکوزیا در رستوران های با کیفیت در انواع مدیترانه ای ، قبرسی،ترکی ، بین المللی ، ایتالیایی و فست فود ، سرو میشوند که رستوران گردی را به یکی از تفریحات معروف در نیکوزیا تبدیل می کنند.