نور

نور، پایتخت ساحلی ایران

نمای زیبایی از پارک جنگلی نور

نور ، شهر جنگل و دریا و دریاچه است ، با آب و هوای معتدل و طبیعت فوق العاده زیبا، اگر به سمت جنوب شهر بروید به جنگل های هیرکانی با درختانی به قدمت دوران دوم و سوم زمین شناسی میرسید و در سمت شمال به آبی بیکران دریای خزر. قابلیت های گردشگری این شهر باعث شده که هر ساله تعداد زیادی گردشگر از داخل و خارج کشور به نور سفر کنند.

هتل های نور

هتل زیبای نارنجستان نور

تعداد هتل های زیادی در شهر وجود ندارد و به همین دلیل انتخاب بسیار محدود است. برای آشنایی با هتل های نور میتوانید بخش هتل های نور را چک کنید.

تورهای نور

بهترین وسیله ی سفر به این شهر زیبا و کوچک حاشیه ی دریای خزر وسیله ی نقلیه ی شخصی و اتوبوس است. اگر مقصد را تهران در نظر بگیریم باید به سمت جاده هراز و آمل حرکت کنید و به آمل برسید و در هنگام سفر از مناظر زیبای اطراف نیز لذت ببرید. بهتر است بهار و پاییز را برای سفر به نور انتخاب کنید چون هم هوا دلپذیرتر و روح نوازتر است و هم از سرما و بارندگیهای زیاد و گرمای آزار دهنده خبری نیست. مشاهده تورهای نور...

دیدنی های نور

نور تا چشم کار میکند جاذبه های طبیعی و زیبا دارد. پلاژهای ساحلی و تفریحات دریایی برای اینکه ساعت ها از دریای زیبای خزر لذت ببرید و اگر به گردش در جنگل علاقه دارید پارک های جنگلی بسیاری برای لذت بردن از سرسبزی طبیعت وجود دارد. دریاچه الیمالات که در دل جنگل قرار دارد و چشم هر بیننده ای را خیره میکند، روستای لاویج که در میان دره های جنگلی و زیبای البرز قرار گرفته و همینطور بناهای تاریخی مانند خانه نیما یوشیج و بسیاری جاذبه های جالب توجه دیگری که در قسمت دیدنی های نور میتونید با آنها آشنا شوید.

غذا و رستوران های نور

بادمجان شکم پر ازغذاهای محلی نور

در نور مانند سایر شهرهای شمال به خاطر وجود دریا و آب و هوای خوب همیشه از مواد غذایی تازه و محلی برای پخت غذا استفاده میشود و تنوع غذایی زیاد است. کباب و اکبرجوجه که از غذاهای محبوب مازندران است و در همه شهرها پیدا میشود و غذاهایی مثل کال کباب، بادمجان کباب، مرغ ترش، نازخاتون و ... از غذاهای خوش طعم و پرطرفدار اینجاست که در رستوران های شهر میتوانید نوش جان کنید، رستوران های خوب و با کیفیتی در سطح شهر برای صرف غذا وجود دارد پس نگران غذاخوردن نباشید. مشاهده لیست رستوران های نور...