ماکائو

ماکائو :

ماکائو شبه جزیرهای در دریای چین است.تا همین سالهای نزدیک مستعمرهٔ پرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین است.

تاریخ ماکائو :

ماکائو در سال ۱۵۵۷ میلادی مستعمره پرتغال شد. در ۱۳ آوریل ۱۹۸۷ پرتغال و چین مذاکرات را در مورد وضعیت ماکائو آغاز کردند، سرانجام در ۲۰ دسامبر ۱۹۹۹ پرتغال با باز پیوستن ماکائو به چین مشروط به تبدیل ماکائو به یک منطقهٔ اداری، تجاری و بازرگانی و الزام چین مبنی بر اعطای خودمختاری اقتصادی و اجتماعی به ماکائو به مدت ۵۰ سال، موافقت کرد. فرهنگ ماکائو نیز آمیزهای از فرهنگ چینی و پرتغالی است.

جغرافیای ماکائو :

جزیره کوچکی در نزدیکی شهر جوخای واقع در جنوب چین و در مجاورت هنگ کنگ است که از ۶ مایل مربع مساحت و ۴۵۰ هزار نفر جمعیت برخوردار میباشد.

ماکائو (Macau) واقع است در جنوب شرق آسیا، جنوب چین و استان گوانگ دونگ، مرکز مامائو، شهر ماکائو با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت میباشد. مساحت ماکائو ۱۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۴۵۷ هزار نفر است. ماکائو نیز مانند هنگ کنگ از بنادر آزاد اداری - تجاری چین محسوب شده و مستقل نمیباشد و با نام (Special Administrative Region) شناخته میشود.

جاذبه های گردشگری ماکائو :

ماکائو ببشترین قمارخانه (کازینو)های جهان را دارد حتی بیشتر از لاس وگاس آمریکا میتوان ماکائو را لاس وگاس شرق نامید

روزانه بسیاری از چین برای آزمایش شانس خود و قمار از چین به ماکائو میآیند لازم به توضیح است که بومیان بالای ۱۸ سال مجاز به استفاده از قمارخانهها هستند و بومیان در سه روز اول سال نو چینی نمیتوانند از قمارخانهها استفاده کنند

اگر چه ماکائو به قمارخانههای آن شناخته میشود و بسیاری قمارخانه وجود دارد اما ماکائو دارای جاذبههای تاریخی هم هست ماکائو دارای کلیساها، معابد، قلعهها و ساختمانهای قدیمی است که تلفیقی از فرهنگ اروپایی و چینی در کنار یکدیگر است و جاذبه ایی زیبا را بوجود میآورد