دوشنبه

دوشنبه ،گذر از دوران قدیم به جدید


ساختمان های رنگی سبک نئوکلاسیک،که تجسمی از هنر روسی است و میراثی که با گسترده شدن ساختمان سازی به خطر افتاده و حال و هوای معماری رنسانس ، با پارک مرکزی و موزه ی داخل آن و بلند ترین پرچم جهان ،زیباتر و آراسته شده است. نام شهر دوشنبه به دلیل بازارهای روستایی پیشرفته ای که درروزهای دوشنبه برگزار می شد، یا همان دوشنبه بازار، به آن اتلاق گردیده است .شهر دوشنبه در میان دو رودخانه Varzob و Kofarnikon واقع شده است.شهر دوشنبه به 4 منطقه ابو علی سینا، فردوسی، اسماعیل ساسانی و شاه منصور تقسیم می گردد .برای آشنایی بیشتر با انواع تور ها به بخش تور های دوشنبه مراجعه فرمائید.

هتل های دوشنبه


هتل های دوشنبه در نزدیکی پارک مرکز و با فاصله کمی از فرودگاه واقع شده اند و بسیاری از هتل های زنجیره ای خوب در دوشنبه هستند پس نگرانی بابت هتل ها و محل اقامت نخواهید داشت برای اطلاع بیشتر به بخش هتل های دوشنبه مراجعه نمائید

تور های دوشنبه


بهترین زمان سفر به دوشنبه پائیز و بهار است و تور های آن به صورت تکی و یا ترکیبی با شهر های خجند و پچکنت و ایستروشن ارائه میشود . برای اطلاع بیشتر به بخش تورهای دوشنبه مراجعه نمائید.

دیدنی های دوشنبه


دیدنی های دوشنبه شامل جاذبه های طبیعی و تاریخی و هنری است مثلا ، برای اینکه با تاریخ غنی این کشور آشنا شوید خوب است به موزه اشیای عتیقه تاجیکستان بروید یا اینکه از موزه ی ملی و موزه ی گورمینج ،دیدن کنید سپس به تماشای مجسمه عظیم رودکی شاعر بروید مجسمه ی اسماعیل سامانی را ببینید و به کتابخانه ی ملی بروید و با گنجینه ی ادبیات فارسی زبان تاجیکی آشناتر شوید. برای لذت هر چه تمام تر از طبیعت و آب و هوای شهر به پارک مرکزی بروید و از مناظر بی نظیر آن بهره مند شوید و یا به باغ گیاه شناسی بروید و بهشت گل ها و درختان را به خورد هدیه دهید.پارک ویکتوری و بازار سبز هم در لیست باید های سفر به دوشنبه قرار دارند. برای آشنایی بیشتر به بخش دیدنی های دوشنبه مراجعه نمایید.


رستوران های دوشنبه


غذای معروف تاجیکی غذایی متشکل از برنج و گوشت به نام اوشی است.دوشنبه نسبت به وسعتش،تنوع بسیار بالایی در رستوران دارد از ایتالیایی و اروپایی گرفته تا افغانی و ترکی و تاجیکی همه جور غذایی می توان یافت.همچنین، حتما به بزرگترین چایخانه ی جهان در دوشنبه سر بزنید. برای اطلاعات بیستر به بخش رستوران های دوشنبه مراجعه فرمائید.