دوسلدورف

دوسلدورف شهری است درآلمان و مرکز ایالت نوردراین-وستفالن است.

دوسلدورف يك شهر بسيار زيباست كه در كنار رودخانه راين واقع شده است. تاريخچه قديمي شهر جاذبههاي زيادي از آن را ارائه ميكند.

مغازههاي بسيار زيبا و عالي (مخصوصاً در Konigsallee كه بسيار به خانههاي مدد لباسهاي جديد يا مشهور است) همچنين خانههاي زيبا وميخانههاي شايسته و مجهز از ديگر جاذبههاي اين شهر است

دوسلدورفشهري است كه داراي تعداد زيادي منطقه كوهستاني براي نمايش موزيك كلاسيك و با چشماندازي هنري و روحبخش است. Schuman و Mendeualon هر دو در اين شهر هستند.

در كاباره عظيم برج 234 متري راين در حدود 200 سال قبل در آموزشگاه هنر، در موزه تاريخي هنر مرج ( Die tonally ) كه شاهكار عالي تمدن در خانهسازي است ساخته شده است.

دوسلدورف، دولت بزرگ شمال ( West Phalia ) به عنوان يك كارخانه بزرگ براي جمعيت ژاپنيها هست در ناحيه اروپا و به اغراق ميتوان گفت كه شماري از بهترين رستورانها و مغازههاي ژاپني و معابد بودايي برجسته در آن قرار دارد.

جاذبه های شهر قدیمی دوسلدورف :

شهر دوسلدورف محل تفریح و گردش برای توریستهای خارجی و داخلی و اهالی خود شهر میباشد. میگویند اگر تمام بارهای ( میز بلند در یک کافه که در جلوی آن از مشتری پذیرائی میشود) کافه های این شهر قدیمی را بهم وصل بکنند، بلند ترین بار دنیا خواهد شد. اهالی شهر بدین گونه از شهر خودشان تعریف و تبلیغ میکنند. بندر شهر دوسلدورف کنار شهر قدیمی در رودخانه راین در طول ۱۰ سال گذشته از نظر شهر سازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده است. سه ساختمان ۱۰ تا ۱۵ طبقه از آرشیتکت معروف گِری (Gehry) نزدیک برج تله ویزیون شهر چمشگیر هستند. این سه ساختمان بصورت کج و روبندی های مختلف ساخته شده اند که از آرشیتکت عادی متفاوت هستند.

شرکت نمایشگاه های بین المللی دوسلدورف:

شرکت نمایشگاه های بين المللی دوسلدورف با 60 سال سابقه درخشان در امر برگزاری نمایشگاه های تخصصی، یکی از شرکت های پیشرو نمایشگاهی دنیا بشمار می رود. این شرکت نمایشگاهی که در سال 1947 میلادی تأسیس شد، هم اکنون با بهره گیری از بیش از یکهزار و 400 کارمند در سراسر دنیا، به فعالیت های خود ادامه می دهد. شمار نمایشگاه های پیشرو که توسط این مرکز نمایشگاهی برپا می گردد به 23 نمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی می رسد. این در حالی است که دوسلدورف سالانه 40 نمایشگاه برگزار می کند. این شرکت نمایشگاهی سالانه پذیرای یکهزار و 300 غرفه گذار از سراسر جهان در 17 سالن به مساحت 252 هزار مربع بوده که نوآوری های خود را در معرض دید بیش از یک میلوین و 300 هزار بازدیدکننده قرار می دهند. ضمناً این شرکت، نمایشگاه های تجاری در آسیا، خاور میانه و آمریکا برگزار می کند و با 13 شرکت وابسته در خارج از کشور آلمان و 68 دفتر نمایندگی در 108 کشور (از جمله ایران)، از یک شبکه جهانی کارآمد برخوردار است. از جمله موضوعات نمایشگاهی می توان به ماشین آلات و تجهیزات صنعتی کلیدی، تجارت و خدمات، تجهیزات پزشکی، مُد و پوشاک اشاره کرد.