بانکوک

بانکوک، شهر لبخند ها

زنان فروشنده در بانکوک ،بازارهای شناور بانکوک

تفاوت ها و تناقص ها ، این شهر زیبا رو غنی . چند شخصیتی،ساخته است.اینجا ، مراکز خرید وسیع با دمای کنترل شده و مطلوب کنار هم کنار هم، خانه های روستایی به قدمت 200 سال ،معابد طلایی بودایی ها، در کنار فضای شهری مملواز چراغانی نئونی نامرغوب ، زندگی میکنند . ترافیک روان قایق های کشیده ،شناور روی رود، خیابان ها پراز چرخ دستی های غذا فروشی، که از رستورانهای فراز آسمان خراش ها نقاط ریزی دیده می شوند.هر چه که زمان بگذرد، باز این تضاد ها ادامه پیدا می کند و بانکوک را هر روز به شهری جذاب تر و خاص تر تبدیل می کند.کمتر شهری میتواند با حس و حال گشت در بانکوک رقابت کند.سوار قایق های کشیده شوید و سفری به بازار معلق روی آب داشته باشید. ممکن است هنگام و پیاده روی دز مسیر های قدیمی و فرسوده، با یک بودایی برخورد کنید و دمی به صحبت با او بنشینید.یا اینکه در کوچه پس کوچه های محله چینی ها در شلوغ و هیاهو گم شوید و یا به یکی از سالن های اپرای چینی برسید.تایلندی ها، وسیله حما و نقل عمومی جالبی دارند، موتور سه پاچه است که به آن توتوک میگویند.بعد از تاریکی هوا ،اجازه دهید، قطار هوایی شما را به شوخومتیو برساند، جاست که زندگی پر جنب و جوش و پیچیده، در شب بانکوک را تمام و کمال درمی یابید.ممکن است در وهله ی اول، تفاوت زبانی مساله ساز به نظر بیاید ، اما مانع ازارتباط برقرار کردن با مردم تایلند نخواهد شد.همچنین زبانشان، لغات زیادی لازم ندارد و یاد گیری اش آسان است.فرهنگ پایتخت نشینی مردمش ،شالوده ی همه اتفاقات و رفتارهایی است که به طور معمول هر روز در بانکوک میبینید. سانوک به معنی شادی دلیل هر کاری است که یک تایلندی انجام می دهد. آنها معتقدند ،کاری ارزش انجام دادن دارد که بعد از آن شادی بیاورد. میتوانید برای آشنایی بیشتر با به تورهای بانکوک مراجعه نمایید.

هتل های بانکوک

هتل four season بانکوک

بسته به نوع مسافرت شما هتل های مناسب مختلفی وجود دارند که پیشنهاد میشود هر مکان کهرزو میکنید حتما 4* یا 5* باشد و اینکه اگر برای خرید به بانکوک میروید هتل های مرکز شهر را انتخاب کنید و یا اگر منظره شهر و رودخانه بریتان جذاب اشت از هتل های برجی در طبقات بالا اتاق بگیرید ضمن اینکه در بعضی از این برجها میتوانید سوار زیپلاین شوید و با کابل خودتان از بام پایین بیایید. همچنین می توانید در بخش هتل های بانکوک اطلاعات کامل مکان و کیفیت هتل ها را جستجو کنید.

تورهای بانکوک

گراند پالاس، بانکوک

تورهای بانکوک به صورت تکی و یا ترکیبی در 4 یا 7 روز ارائه میشود که تور های ترکیبی آن شامل بانکوک/ پاتایا ،بانکوک/پوکت یا تور های نمایشگاهی بانکوک است. برای اطلاع بیشتر به تورهای بانکوک سر بزنید.ضمنا بهترین زمان سفر به بانکوک آذر و دی ماه، که خنکترین ماههای آن است،می باشد.

دیدنی های بانکوک

گراند پالاس، بانکوک

دیدنی های بانکوک شامل طیف وسیعی از تفریحات است.پارک های جنگلی، حیات وحش ، فیل سواری و عکس گرفتن با حیوانات درنده مثل ببر و شیر ، از جاذبه های طبیعی بانکوک است.از طرف دیگر، قایق سواری و تجربه ی زندگی روستایی محله های قدیمی، دیدن بازار شناور، چشیدن طعم میوه های خاص استوایی و خرید کردن ازدست فروشها ، مردم همیشه خندان آن ، حس بینظیر رضایت از سفر را به شما می بخشد.بانکوک، معابد آرامش بخش و زیبایی دارد که ارزش این دارد که یک روز کامل از سفر خود را به عکاسی و وقت گذارانی در آنجا سپری کنید.لباس و سبک زندگی بودایی ها را از نزدیک ببینید و از حضورشان لذت ببرید.همچنین میتوانید به ساحل بروید و روزی سراسر هیجان را، با چتر بازی ، پاراشوت، جت اسکی وکایت، تجربه کنید.ضمنا به هر جای دیدنی که بروید عده ای عکاس، عکسهای شکار لحظه ها از شما ظاهر میکنند و روی انواع قاب و ظروف تزیینی چاپ شده به شما میفروشند. بانکوک همچنین ،مملو از منابع سنگای قیمتی است که کارخانه های جوارات آن زبانزد عام است. می توانید مرغوبترین سنگهای قیمتی را در بانکوک خریداری کنید.خیابان بامگلامفو از معروفترین خیابانهای بانکوک برای خرید است ،پس بد نیست گشتی هم در آنجا بزنید و در هیاهوی آن غرق شوید. برای آشنایی بیشتر میتوانید از دیدنی های بانکوک استفاده کنید.

رستوران های بانکوک

Pad Thai غذای معروف تایلندی

غذاهای تایلندی همه ی مزه های ترش و شور و شیرین و تلخ را در خود دارد.به علاوه، به دلیل مهاجرت ها ی فراوان به تایلند ، غذاهای بین المللی و متنوعی وارد بانکوک شده ،که تجربه جالبی برای گردشگر به ارمغان می آورد.خوب است که یک روز سفر را کنار ساحل در هوای آزاد میل کنیدو یا به رستورانهای لوکس فراز برجها بروید و غذاهای دریایی بانکوک را بچشید.برای درک تنوع غذاهای تایلندی به بخش رستوران های بانکوک مراجعه کنیدو

مراكز خريد بانکوك

مرکز خرید بانکوک مرکز خرید بانکوک


شهر بانکوک محل بسیار مناسبی برای خريد است زیرا اگر بدانید از کجا خرید کنید، می توانید اجناس بسیار ارزانی پیدا کنید. یکی از این مناطق باز ار پتونم است که در مرکز بانکوک قرار دارد، از صبح تا بعدازظهر باز است و کوچه های باریک آن مملو از مغازه های لباس فروشی است که در آن می توانید با خرید دو یا سه قطعه جنس، از قیمت عمده فروشی برخوردار شوید. در نزدیکی این بازار، برج بایوک و دو مرکز خرید پتونم و پتینم وجود دارد. فروشگاه ورلد ترید سنتر نیز در نزدیکی پتونم قرار دارد و دارای سینما نیز هست. يكي از مهمترين مراكز خريد در بانكوك ميدان سيام مي باشد. در اين ميدان فروشگاههاي زيادي از جمله سيام ديسكاوري، سيام سنتر ، سيام باراگون و فروشگاه بزرگ ام بي كي كه يكي از بزرگترين فروشگاههاي بانكوك و آسيا در هشت طبقه و داراي مجموعه هاي تفريحي واقع شده است. از ديگر فروشگاههاي مهم شهر بانكوك مي توان به رابينسون، سنترال ، زن و خيابان سيلوم و بازار شبانه نام برد.

حمل و نقل عمومی بانکوک

توک توک ،وسیله حمل و نقل عمومی در بانکوک

پروازهاي بين المللي از فرودگاه جديد بانكوك كه در سال 2006 افتتاح گرديد، انجام ميگردد. اين فرودگاه در جنوب شرقي بانكوك قراردارد. گردشگران در طول اقامت خود در بانکوک می توانند از وسایل نقلیه مختلف برای سفرهای درون شهری استفاده کنند. تاکسی های بانکوک در رنگ های مختلف وجود دارد و همگی با سیستم تاکسی متر کار می کنند. ورودی تاکسی برای ۱ تا ۴ نفر یکسان بوده و معادل ۳۵ بات است و به ازای مسافت و زمان به این مبلغ اضافه می شود. وسیله نقلیه سنتی ديگر توک توک است که در بانکوک مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یک موتور سه چرخه است که معمولا هزینه آن به طور توافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود. یکی از مهمترین وسایل نقلیه مدرن در بانکوک، قطار هوایی است که هزینه آن به نسبت مسافت بین ۱۰ تا ۴۰ بات متغیر است. وسیله ای ديگر که برای گریز از ترافیک بانکوک می توان از آن استفاده کرد موتور سیکلت است كه موتورسواران با جلیقه های رنگی مشخص شده اند. هزینه آن نیز به طور توافقی میان موتور سوار و مسافر تعیین می شود و برای مسیرهای کوتاه معمولا بین ۲۰ تا ۴۰ بات است. یکی دیگر از وسایل نقلیه بانکوک، اتوبوس است که تنوع زیادی داشته و هزینه های آن نیز متفاوت است. برای مثال مینی بوس ۳ بات، اتوبوس معمولی ۵ بات، اتوبوس کولردار ۱۵ بات و در مسیرهای طولانی ۳۵-۲۵ بات است.