اینسبورگ

اینسبورگ :

در غرب اتریش واقع است . این شهر در دره ای به نام این توسط یک رود به نام سیل و کوه های سر به فلک کشيده محصور شده است. در واقع اطراف این شهر کوچک را چند تپه برفی احاطه کرده است.
فصل زمستان همراه با ورزش و سرگرم یهای خاص خودش است، از جمله ورزش اسکی که طرفداران زیادی دارد و بعضی از کشورهای برف گير در مناطق کوهستانی خود مکان وسيعی را به این ورزش اختصاص می دهند. اینسبورگ در اتریش نيز یکی از این شهرهاست که به دليل داشتن کوه های سر به فلک کشيده و دره هایش جای مناسبی برای ورزش اسکی است و سالانه هزاران نفر به این شهر کوچک و زیبا سفر می کنند تا به اسکی بپردازند.ورزش اسکی و مکان های مربوط به آن در این شهر به صورت بين المللی است. شناخته شده است. این شهر « پلی بر فراز دره این » اینسبورگ در زبان محلی با نام دارای مکان های تاریخی زیادی و جزو شهرهای پر رفت وآمد در اتریش که پایت خت آن وین است . به دليل هم جواری با آلمان و جمهوری چک از شمال، اسلواکی و مجارستان از شرق، ایتاليا و اسلوونی از جنوب، سوئيس و ليختن اشتاین از غرب، فرهنگ ها و آداب رنگارنگی را پذیرفته اما رفتار مردم آن بيشتر به ژرمنها (آلمانها) گرایش دارد. اتریش با داشتن شهر اینسبورگ منبع درآمد خوبی از طریق ورود جهانگردان به منظور ورزش اسکی و تماشای این شهر تاریخی به دست آورده است . قدمت شهر اینسبورگ به سال ١١٨٧ ميلادی باز می گردد. این شهر در زمان جنگ های ناپلئون و جنگ جهانی دوم شاهد کشمکش های زیادی بوده است، حتی یک مکان که بر اثر بمبی در جنگ جهانی دوم ویران شده، هم اکنون به صورت نماد حفظ شده است.
پس از دوران جنگ جهانی دوم و در زمان صلح و آرامش، اولين مسابقات جهانی اسکی در این شهر برگزار شد . همچنين مردم این شهر علاقه زیادی به شطرنج دارند و هر ساله در مسابقات بين المللی شطرنج شرکت می کنند . اینسبورگ به دليل موقعيت جغرافيایی اش که در ميانکوه های بلند برفی واقع شده، دارای آب و هوای بسيار پاک و لطيف و در عين حال سرد و برفی است. در ژانویه دمای هوا به ده الی پانزده درجه زیر صفر می رسد و در تابستانها نيز از پانزده درجه بالای صفر فراتر نمی رود. این شهر هوای سردی دارد و همين مسئله سبب شده که مکان خوبی برای اسکی و دیگر و ورزشهای زمستانی باشد.

مکان های دیدنی اینسبورگ:

خانه ای که در و سردرش از طلاست و به گلدن داخ یا گلدن روف شهرت دارد، محل زندگی یکی از دوک های ثروتمند شهر بوده و هم اکنون به موزه تبدیل شده است . از پنجره های این خانه قدیمی که متعلق به نهصد سال پيش است، کوه های آلپ به چشم می خورد. کليساهای قدیمی با قدمت پانصد ساله نيز در این شهر دیده می شود. پارک باغ وحش آلپين جزو بزرگ ترین پارک های اروپاست. چندی پيش یک معمار زن برجسته با مليت عراقی بریتانيایی، زها حدید که جزو بهترین معماران اروپاست و تاکنون برترین جوایز معماری را دریافت کرده، دست به طراحی و ساخت چندین مکان دیدنی زده است . از جمله ترن هوایی اینسبورگ که در اوایل سال ٢٠٠٧ افتتاح شد . همچنين سکوی پرش اسکی برگيسل در اینسبورگ را در سال ٢٠٠٢ بر پا کرد که یکی از جذابيت های شهر اینسبورگ برای اسکی بازان است. نخستين کتابخانه اسلامی نيز سال گذشته در این شهر افتتاح شد، این کتابخانه عمو می و اسلامی بيش از شش هزار عنوان کتاب به زبان های آلمانی، فرانسه، اسپانيایی، عربی، ترکی و
بوسنيایی را در خود جای داده است. کارخانه نقره سازی و بدليجات اسفارووسکی که شعبه کارخانه اسفارووسکی چک است، در این شهر قرار دارد و بيش از شش هزار کارگر در این کارخانه مشغول به کار هستند .به عبارتی شهر اینسبورگ یک شهر صنعتی – تاریخی – ورزشی است که همه ساله شاهد بازی های زمستانی است . هتل های این شهر برای جذب گردشگران خارجی با شيوه سنتی و بافت قدیمی ساخته و اداره میشود و بسياری از هتلهای این شهر به موزه شباهت دارند.

فرهنگ مردم اینسبورگ:

مردم این شهر بسيار آرام هستند و سعی دارند از هرگونه اغتشاش دوری کنند و هميشه در جهت ایجاد رفاه گردشگران تلاش می کنند تا بتوانند یک منبع درآمد خوب داشته باشند. زبان مردم آلمانی و فرانسوی است، البته به زبان انگليسی هم صحبت می کنند.