اردبیل

سفر به اردبیل، شهر عسل


اردبیل شهری تاریخی با قدمتی 3000 ساله در حاشیه جاده ابریشم و مملو از بناهای تاریخی و باستانی، مقبره ها و بقعه هاست. اردبیل در بین کوه های سبلان، بزغوش و تالش قرار گرفته و به همین خاطر طبیعت زیبایی دارد و یکی از سردترین شهرهای ایران است. دیدنی ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی زیاد و همچنین وجود چشمه های آب گرم با خواص درمانی باعث شده که اردبیل یکی از مکانهای تفریحی برای گردشگران باشد.

هتل های اردبیل


هتل و هتل آپارتمانهای مناسبی برای اقامت در اردبیل وجود دارد. هتل های باکیفیت گرانتر هم هستند اما میتوانید هتل های با قیمت کمتر نیز انتخاب کنید که خدمات خوبی ارائه میدهند. این هتل ها در قسمت های مختلف شهر قرار دارند پیشنهاد میکنیم قبل از سفر با توجه به هدفی که دارید و بودجه ای که در نظر گرفته اید در قسمت هتل های اردبیل هتل ها را مقایسه و سپس انتخاب کنید.

دیدنی های اردبیل


آثار تاریخی بسیاری در اردبیل برای بازدید وجود دارد که هر کدام بیانگر گوشه ای از تاریخ ایران و اردبیل است. علاوه بر اینها جاذبه های طبیعی زیادی هم دارد که باعث جذب گردشگران میشود. گردنه حیران با چشم اندازی بینظیر و فوق العاده که لقب زیباترین گردنه جهان را به دوش میکشد نخستین جاذبه ای است که در مسیر رسیدن به اردبیل جلب توجه میکند. گشت و گذار در بازار و خرید سوغات و صنایع دستی و خوراکی که معروفترینشان عسل و حلوای سیاه است از دیگر جاذبه های سفر به اردبیل است. مقبره ها، موزه ها و بسیاری جاذبه های تاریخی و طبیعی که در بخش دیدنی های اردبیل میتوانید با آنها آشنا شوید اردبیل را به شهری توریستی تبدیل کرده است.

غذا و رستوران در اردبیل


در اردبیل به خاطر شرایط خوب آب و هوایی و رواج دامپروری کباب های خوشمزه ای تهیه میشود و در بیشتر رستوران های شهر میتوانید این کباب خوشمزه را نوش جان کنید. همینطور اردبیل نیز مانند هر شهر دیگری غذاهای محلی مخصوص خودش را دارد که معروفترین آن آش دوغ است که مهمترین غذای سنتی اردبیل است که در رستوران های اردبیل ارائه میشود. پیچاق قیمه، چیغیرتما و باسترما پلو از دیگر غذاهای سنتی در شهر اردبیل است.