آستارا

سفر به آستارا، شمالی ترین بندر ایران

طبیعت زیبای گردنه حیران

آستارا شهری است در کنار ساحل خزر و کوه و جنگل، مملو از جاذبه های طبیعی بکر و زیبا، شهری که آرامش ساحل خزر در کنار زیباییهای چشم نواز جنگل سرسبز هر گردشگری را به توقف و تماشا وامیدارد. آستارا مهمترین پل ارتباطی بین ایران و آذربایجان بوده و از نظر اقتصادی نقش مهمی در کشور ایفا میکند.با سفر به آستارا از زیباییهای طبیعی و تاریخی بسیاری لذت خواهید برد.

هتل های آستارا

نمایی ازرستوران هتل اسپیناس

اکثر هتل های آستارا در نوار ساحلی قرار دارند و چشم اندازشان به دریا از ویژگیهای بارزشان است علاوه بر این هتل ها، تعدادی هتل نیز در مرکز شهر قرار دارد که البته دسترسی راحتی به ساحل دارند. اگر به دنبال اقامتی لوکس هستید هتل اسپیناس گزینه ی خوبی است که در کنار تالاب زیبای استیل و با چشم انداز بی نظیری به کوه و جنگل قرار دارد. قبل از سفر با هتل های آستارا بیشتر آشنا شوید.

تورهای آستارا

برای رفتن به آستارا بهترین راه سفر استفاده از وسیله شخصی یا اتوبوس است که در حین سفر از زیباییهای طبیعت نیز لذت ببرید. مسیری که گذر از گردنه حیران به ویژه در بهار که بهترین فصل سفر است بسیار زیباست.

دیدنی های آستارا

آستارا جاذبه های بسیاری دارد که هر گردشگری را به خود جذب میکند. جذابترین آن گردنه رویایی حیران است که زیباترین گردنه ایران بوده و چشم انداز بینظیری دارد. تالاب استیل که دریاچه متحرک نامیده میشود و بسیار جالب و حیرت انگیز است و بسیاری جاذبه های زیبا که نباید دیدنشان را از دست داد.

غذا و رستوران در آستارا

معروفترین غذای مردم آستارا لونگی است، که در واقع همان مرغ و ماهی شکم پر است که در کنار ترشی های محلی، زیتون پرورده، دوغ و ماست محلی و سیرترشی سفره هایشان را زینت میبخشد. باسترما پلو، کدوپلو با ماهی دودی، بادمجان شکم پر، آش دوغ ویژه آستارا و ... از انواع دیگر غذاهای خوش طعم اهالی این شهر است.رستوران های خوب و زیادی در آستارا هست که میتوانید انواع غذاهای خوشمزه را در آنجا نوش جان کنید. قبل از سفر از آدرس رستوران های آستارا مطلع شوید.