پارک جنگلی خشکه داران

آدرس:
کیلومتر 30 محور تنکابن به چالوس
تلفن:
4662415 – 0192
طریقه رفتن:
خودروی شخصی ، تاکسی
زمان:
صبح تا عصر
پارک جنگلی خشکه داران

محل استقرار

پارک جنگلی خشکه داران در کیلومتر 30 محور تنکابن به چالوس و بعد از شهر عباس آباد و قبل از سلیمان شهر در کنار جاده قرار دارد.

گونه های جانوری این ناحیه

از گونه های جانوری که در این ناحیه زیست می کنند می توان به شغال، گرگ، خوک، گربه وحشی ، پرندگانی نظیر حواصیل خاکستری، قره، غاز، مرغابی ها، دارغاز باکلان، اگوت بزرگ و کوچک اشاره کرد.

گونه های گیاهی این ناحیه

این منطقه دارای گونه هنای گیاهی متنوعی من جمله انار، ممرز، بلوط، لیلکی یا کرات خردمندی، لرگ، ملج ، انواع شمشاد، ازگیل جنگلی، یاس وحشی می باشد.

امکانات منطقه

امکانات این پارک شامل مرکز اسکان موقت، رستوران، درمانگاه، نمازخانه، سرویس بهداشتی، مرکز خرید، امداد خودرو می باشد.

ویژگی های پارک

این پارک جنگلی با دارا بودن امکانات و گونه های جانوری و گیاهی مذکور و همچنین طبیعت بسیار زیبا و بکری که دارد به محلی مناسب برای گردش و تفریح تبدیل شده است. از دیگر ویژگی های برجسته این منطقه این است که به عنوان تنها جنگل جلگه ای بکر و از آخرین بازمانده های اکوسیستم های جنگلی جلگه ای شناخته شده است.

ارزش ملی و جهانی

این پارک با مصوبه شماره 116 شورای عالی محیط زیست در تاریخ 21 مرداد ماه سال 1354 تحت حفاظت اداره محیط زیست شهر تنکابن قرار گرفت.

جاذبه های گردشگری مجاور این مکان

غار دانیال در فاصله 15 کیلومتری، موزه حیات وحش خشکه داران در فاصله 24 کیلومتری، شهرتوریستی نمک آبرود در فاصله 28 کیلومتری، آبشار فرهاد جوی در فاصله 36 کیلومتری ، پارک جنگلی چالدره و پارک جنگلی چالوس در فاصله 47 کیلومتری این پارک قرار دارند.

/ ایران / مازندران / تنکابن / جاذبه های تنکابن / پارک جنگلی خشکه داران