ویزای کانادا

ویزای کانادا به صورت مولتیپل 5 ساله صادر می شود. با این ویزا شما می توانید طی این 5 سال 180 روز در کشور کانادا اقامت داشته باشید. برای اخذ ویزای کانادا هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. بعد از ارائه ی مدارک طی 60 روز جواب درخواست به شما اعلام می شود که بعد از آن بایستی به یکی از دفاتر مربوطه در یکی از کشور های همسایه مراجعه نمایید.

وقت سفارت از باکو

مدت ویزا: بسته به نظر سفارت کانادا
زمان صدور: ۲ روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
  • فرم مشخصات فردی
(هر نفر) 301,000 تومان درخواست درخواست

تکمیل فرم های ویزای کانادا

مدت ویزا: همه انواع ویزا
زمان صدور: یک روز
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
(هر نفر) 203,000 تومان درخواست درخواست

پرداخت اینترنتی هزینه سفارت کانادا

مدت ویزا: همه انواع ویزا
زمان صدور: یک روز
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

(هر نفر) 1,225,000 تومان درخواست درخواست

رزرو هتل و پرواز برای سفارت کانادا

مدت ویزا: همه انواع ویزا
زمان صدور: یک روز
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
(هر نفر) 203,000 تومان درخواست درخواست

ترانسفر رفت و برگشت برای انگشت نگاری VAC

مدت ویزا: همه انواع ویزا
زمان صدور: یک روز
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
(هر نفر) 301,000 تومان درخواست درخواست

خدمات پیکاپ

مدت ویزا: همه انواع ویزا
زمان صدور: یک هفته
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
(هر نفر) 385,000 تومان درخواست درخواست

پکیج کامل مشاوره ویزای کانادا

مدت ویزا: بسته به نظر سفارت کانادا
زمان صدور:
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

(هر نفر) 2,506,000 تومان درخواست درخواست

وقت سفارت از انکارا

مدت ویزا: بسته به نظر سفارت کانادا
زمان صدور: ۲ روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن پاسپورت
(هر نفر) 301,000 تومان درخواست درخواست

مدارک عمومی مورد نیاز:

فرم مشخصات فردی,پاسپورت,واچر هتل شهر مقصد,بیمه نامه مسافرتی,بلیت رفت و برگشت,پرینت حساب بانکی,عکس رنگی 4*3,سند مالکیت,گواهی اشتغال به کار

شرایط ویزا

به دلیل اینکه سفارت کانادا در ایران دفتری ندارد مسافرین جهت انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنند. لازم به ذکر است دفتر اصلی انگشت نگاری « وک» در آنکارا می باشد.


جهت اخذ ویزای توریستی کانادا ( 5 ساله مولتی ) شرایط و مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد :

1. دعوتنامه ( دعوتنامه می تواند از اقوام درجه اول و دوم و یا حتی اقوام دور و دوست نیز باشد)

2.  به همراه دعوتنامه شخص دعوت کننده، کپی پاسپورت و یا کارت اقامت و یا حتی کارت دانشجویی و مالیات های سه یا چهار ساله پرداختی به دولت کانادا را برای مدعوین ارسال نماید.

3. اصل پاسپورتهای جدید و قدیمی (صفحات اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند حتما باید کپی شود، ویزاهای شنگن، آمریکا و انگلیس و استرالیا اهمیت بیشتری دارند و درصد صدور ویزا را بالا میبرد).

4. ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر باهم اقدام میکنند.

5. تکمیل فرم درخواست ویزا (دقت شود تمامی اطلاعات تکمیل شده باید صحیح و برپایه حقیقت باشد.
تبصره 1: در صورتیکه مسافر ویزای ریجکتی از سفارت آمریکا و یا انگلیس دارد حتما باید در فرم اعلام نماید.
تبصره 2: در مورد اقدام به صورت خانوادگی توصیه میشود که بر اساس تجربه، یک خانواده 4 یا 5 نفره باهم اقدام نگردد. ویزای 2 نفر ( مثلا زن و شوهر و یا یکی از والدین و کودکان) اقدام و پس از اخذ ویزا، برای بقیه افراد اقدام گردد.
تبصره 3: بهتر است برای گرفتن فرم های بارکددار شخصا مراجعه فرمایید، ممکن است فرم های ارسالی توسط ایمیل و تلگرام به صورت ناخوانا توسط شخص پرینت گرفته شود که ورد قبول سفارت نمیباشد.

6. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
تبصره 1: کلیه اطلاعات خانوادگی پدر و مادر و فرزندان، همسر، خواهر و برادر به صورت کامل باید تکمیل گردد ( وضعیت تاهل، تاریخ تولد، در صورت فوت تاریخ وفات، آدرس محل سکونت و شغل.

7. دو قطعه عکس 5 در 7 رنگی زمینه سفید رنگی

8. ترجمه سند ملکی

9. ترجمه مدارک شغلی

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و د��آمد سالیانه، نام مدیر  یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی سه ماه آخر، ترجمه لیست بیمه سه ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت 4 ماه آخر به انگلیسی

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه

مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

پزشکان: پروانه طبابت

مالکان و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی ( در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود).
10. گردش حساب 3 ماه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن به زبان انگلیسی با مهر امور بین الملل بانک
تبصره 1: در صورتی که غیر از درآمد ماهیانه از شغل از راههای دیگری کسب درآمد میشود ذکر گردد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید ( مدت اعتبارنامه تمکن مالی و ریزپرینت 4 ماه آخر یک ماه است).
تبصره 2: بهتر است مسافرینی که مدارک زیاد جهت ارائه دارند برگه ای به دست خط خود برای سفارت نوشته و توضیحات دارایی را در آن مشخص نمایند ( نوشته باید ترجمه رسمی شود).
تبصره 3: در صورت ارائه نامه سپرده بانکی، حداقل شش ماه از افتتاح حساب باید گذشته باشد.

پس از تحویل مدارک وقت سفارت گرفته میشود، فرم ها تکمیل میگردد و واریزی سفارت انجام میشود.

حداقل زمان حضور در ��نکارا جهت انگشت نگاری دو روز میباشد ( غیر از شنبه و یکشنبه که دفتر وک تعطیل میباشد در بقیه روزهای هفته بابت انگشت نگاری میتوان مراجعه کرد).
در آنکارا مسافر از هتل و یا فرودگاه (بستگی به درخواست مسافر) به همراه راهنما وارد دفتر وک میگردد و انگشت نگاری مسافر در کمترین زمان انجام میگردد و مدارک تحویل مسافر داده شده و به هتل بازگردانده میشود.
در صورت رد یا پذیرش ویزا، ایمیلی برای شخص فرستاده میشود که در صورت پذیرش تا 30 روز فرصت دارند پاسپورت خود را جهت اخذ ویزا به آنکارا ارسال نمایند.
لطفا در همان روزهای نخستین دریافت ایمیل جهت پیکاپ ویزا اقدام فرمایید تا زمان کافی جهت پیگیری امور ویزا را داشته باشید.
زمان لازم جهت پیکاپ ویزا بین هفت تا ده روز کاری میباشد.


سوالها و جوابهای متداول

برای گرفتن ویزای کانادا نیازی به انگشت نگاری وجود دارد؟
بله برای انگشت نگاری و تحویل مدارک بعد از ثبت نام از طریق آتالند بایستی به یکی از دفاتر مربوطه در یکی از کشور های همسایه مراجعه نمایید.
آیا نیازی به گرفتن وقت قبلی است؟
خیر, فقط باید در ساعات کاری مراجعه کنید.
شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟
مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه.
گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟
مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه.
کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟
هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه.
فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟
نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

چه مدارکی باید در سایت سفارت کاناد آپلود شود؟

1- فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید. 2- تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید. 3- پاسپورت: صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما دارد. ۴- اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه. ۵- عکس دیجیتال: به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه. ۶- هدف سفر: و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل . ۷- فرم مشخصات اعضای خانواده: مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید. ۸- فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنیم پر کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید. ۹- نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید. اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا اعتباری 10 ساله دارد ولی با توجه به اعتبار 5 ساله ی گذرنامه های ایرانی این ویزا با توجه به اعتبار پاسپورتتان صادر میگردد . با توجه به شرایط خاص و مورد نیاز هر فرد انواع این ویزا عبارتست از: - سینگل : یک بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که میتواند از یک روز تا شش ماه به طول بیانجامد. - مولتی  : چند بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که هر بار نباید بیش از شش ماه به طول بیانجامد. - سوپر ویزا: چند بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که هر بار نباید بیش از 2 سال ماه به طول بیانجامد.

ویزای تحصیلی کانادا

برای درخواست مجوز تحصیل باید نامه پذیرش از موسسات آموزشی تعیین شده داشته باشید. مدارس ابتدایی و راهنمایی کانادا نیازی به DLI ندارند. شما باید شماره ی موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) که با حرف O شروع می شود در فرمتان بنویسید. - مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا: - مدرک پذیرش:برای اخذ ویزای کانادا، باید نامه پذیرش را مدرسه یا دانشگاه کامل کرده و آن را برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و بفرستید.  - مدرک شناسانایی: پاسپورت خود و همراهان و۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان ، نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود. همچنین: - نامه ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید. - نامه وام دانشجویی از موسسه مالی - نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر - نامه ی تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا - فیش واریزی تحصیل - نامه ی مالی ساپورت کننده چه شخصی باشد چه موسسه

ویزای شغلی کانادا

ویزای کار کانادا یکی از سخت ترین ویزاهاست اما بعد از اخذ ویزای موقت کاری و چند سال کار کردن در کانادا، می توانید درخواست اقامت دائم کانادا دهید. در صورتی که ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید واجد شرایط اخذ ویزای شغلی کانادا هستید. فاکتورهایی که برای شما امتیاز می آورد: - مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه - میزان تحصیلات - تجربه کاری - سن - پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا - سازگاری با محیط زندگی

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری می باشد. توجه داشته باشید که روند مهاجرت به روش سرمایه گذاری در استان کبک سرعت پذیرش بیشتری دارد و اگر شرایط زیر را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری به کانادا به راحتی مهاجرت کنید. از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:  - درصد قبولی بالا از طریق سرمایه گذاری نسبت به بقیه روش ها  - سرعت بالای پذیرش پرونده توسط اداره مهاجرتی کانادا  - عدم نیاز به دانستن زبان انگیسی یا فرانسه برای این نوع مهاجرت از دو طریق می توانید اقدام نمایید:  - مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه دولت فدرال - مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه کبک شرایط لازم برای درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا: - داشتن دارایی بالغ بر ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا شما باید تعهد دهید تا مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا ۵ سال نزد دولت کانادا خواهد ماند. - همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت. - داشتن حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود: - سن - تحصیلات - تجربه کاری - میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه - انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا