ویزای چین

جهت تقاضای ویزا چین، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی گیرد ولی اصل و کپی مدارک شناسایی باید همراه نماینده یا وکیل متقاضی باشد. ویزای توریستی چین به کسانی تعلق می گیرد که با هدف گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده، قصد ورود به کشور جمهوری خلق چین را دارند و اجازه ی کار و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی دهد.

ویزا به شرط داشتن بلیط

مدت ویزا: 3 ماه اعتبار - 1 ماه اقامت
زمان صدور: 14روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • عکس رنگی 4*6
  • پاسپورت
  • گواهی موجودی حساب ۴۰ میلیون تومانی
  • بیمه نامه مسافرتی
(هر نفر) 861,000 تومان درخواست درخواست

ویزا به شرط داشتن بلیط

مدت ویزا: 3 ماه اعتبار - 1 ماه اقامت
زمان صدور: 9 روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • عکس رنگی 4*6
  • پاسپورت
  • بیمه نامه مسافرتی
  • گواهی موجودی حساب ۴۰ میلیون تومانی
(هر نفر) 1,071,000 تومان درخواست درخواست

مدارک عمومی مورد نیاز:

گواهی موجودی حساب ۲۰ میلیون تومانی,پاسپورت,عکس رنگی 4*6

شرایط ویزا

${Condition}

سوالها و جوابهای متداول

آیا پرینت حساب برای صدور ویزای چین کافی است؟
خیر باید گواهی مانده حساب یا همان تمکن مالی به موجودی 12 میلیون تومان از بانک دریافت شود.
آیا گواهی مانده حساب باید به لاتین باشد؟
بله
آیا با ویزای توریسیتی اجازه دوبار ورود به کشور چین را داریم؟
خیر، این ویزا یک بار ورود است.
ایا برای ویزایهای گروهی چین تخفیف تعلق می گیرد؟
بله
آیا برای سفر به هنگ کنگ و ماکائو نیاز به ویزای جداگانه هست؟
بله، سفر به هنگ کنگ و ماکائو به ویزای جدا از ویزای چین نیاز دارد.
آیا نوزادان و کودکان نیاز به ویزای جداگانه دارند؟
بله، نوزادان و کودکان به عنوان یک فرد مستقل نیاز به ویزای جداگانه دارند.

انواع ویزای چین

1-ویزای خدمه ( C )ویزاي خدمه ( C) چین براي خدمه قطار بين المللي، هواپيماي مسافربري يا کشتي و... و خانواده های آن ها جهت ورود به چين صادر مي شود. 2- اقامت دائم ( D )اقامت دائم (ويزاي D) چین جهت شهروند خارجي كه مجاز به اقامت دائم در چين است صادر ميشود.لازم به ذکر است که بدانید جهت ویزای 9 ماهه دبل چین باید دو ویزای قبلی چین و جهت ویزای 5 ماهه چین باید دو ویزای قبلی چین در پاسپورت باشد. ویزای گروهی چین حداقل 6 نفر می باشد مسئولیت صدور بلیت و رزرو هتل و...قبل ازصدور ویزا به عهده مسافر می باشد و این آژانس هیچگونه مسئولیتی ندارد. 3- ویزای مبادلاتی ( F )ويزاي مبادلاتی ( F) چین براي بازديد، تحقيق، سخنراني، مبادلات در زمينه هاي علمي، فن آوري و فرهنگ، مطالعه پيشرفته، و يا كارآموزي صادرمي شود واعتبار آن حداكثر براي 6 ماه است. 4- ویزای تران��یت ( G )ويزاي ترانزيت (G ) چین براي عبور از طريق چين به يك كشور ثالث صادر ميشود در شرايطي كه متقاضي به مدت بيش از 24 ساعت در فرودگاه چين مي ماند و يا مجبور به ترك فرودگاه است. 5- ویزای خبرنگاری (J)ویزای خبرنگاری (J) برای خبرنگارها و اصحاب رسانه برای انجام فعالیت های خبری در چین صادر می گردد. دو نوع J1 (برای اقامت بیش از 180 روز) و J2 (برای اقامت کمتر از 180 روز) دارد.6- ویزای توریستی ( L )ويزاي توريستي ( L) چین براي يك اقامت كوتاه براي گردشگران صادرمی گردد.7- ویزای تجاری (M)ویزای تجاری (M) برای افرادی که با هدف انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی به چین سفر می کنند، صادر می گردد.8- ویزای بازدید (Q)ویزای (Q) برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که قصد ملاقات با اعضای خانواده (که دارای اقامت دائم چین هستند) را دارند. این ویزا دارای دو نوع Q1 (برای اقامت بیش از 180 روز) و Q2 (برای اقامت کمتر از 180 روز) است.منظور از اعضای خانواده، همسر، والدین، فرزندان، همسرِ فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر یا مادر بزرگ و والدین ناتنی است.9- ویزای بازدید (S)ویزای (S) برای افرادیست که قصد ملاقات با خویشاوندان خود را که در چین مشغول به تحصیل یا کارند، دارند. این ویزا بر دو نوع است:- ویزای S1 برای ملاقات با خویشاوندان (شامل همسر، والدینو فرزندان زیر 18 سال ) برای مدت بیش تر از 180 روز- ویزای S2 برای ملاقات با اعضای خانواده (شامل همسر، والدین، فرزندان، همسرِ فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر یا مادر بزرگ و والدین ناتنی) برای مدت کمتر از 180 روز10- ویزای تحصیلی ( X )ويزاي دانشجويي ( X) چین، اين نوع ويزا برای افرادی که قصد تحصیل در چین را دارند صادر می گردد و دو نوع X1 (برای اقامت بیش از 180 روز) و X2 (برای اقامت کمتر از 180 روز) دارد.11- ویزای کار ( Z )ويزاي كار ( Z ) چین به منظور اجراي برنامه هاي تجاري و كاري ويا مبادلات دانشگاهي، همچنين براي همسرمتقاضي/ همسر و فرزندان صغير وي صادر مي شود.

مقررات گمرکی ویزا هنگ کنگ :

هنگ کنگ ویزای فوری  ندارد و تنها با 60 روز کاری امکان پذیر می باشد.برای کسانی که تابعیت آمریکا ،استرالیا ، نیوزلند ، کانادا ، اسرائیل و آفریقای جنوبی را دارند برای ورود به هنگ کنگ ویزا لازم نیست .برای هر شخصی به جز افراد چینی ابتدا باید ویزای چین می توان همزمان برای ویزای هنگ کنگ در خواست داده شودو این ویزا حداکثر برای 5 روز صادر می گردد.

آئین نامه گمرکی ویزا چین :

- هیچ سختی خاصی برای ورود به کشور چین وجود ندارد تنها مدارک مورد نیاز پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان اتمام ویزا می باشد. شما اجازه وارد یا خارج کردن مواد مخدر، قرص های غیر مجاز، حیوانات و گیاهان و حتی تخم گیاه را ندارید .- CD ، DVD ها کپی شده غیر قانونی می باشد و در صورت مشاهده ضبط می گردند .- شما می توانید داروهای چینی تا ارزش 300 یوان حمل کنید .- تنها شهروندان کشورهای ژاپن ، سنگاپور ، سن مارینو باماها و برونئی نیاز به ویزا ندارند .- برای کودکان زیر 18 سال پدر و مادر حتما باید فرم درخواست را امضاء کنند .- شما باید در تمام مدت سفر پاسپورت همراه داشته باشید و حتی برای خریدن بلیط قطار لازم است آنرا ارائه دهید و حتی برای استفاده از اینترنت در کافه هم ممکن است لازم به ارائه باشد.