ویزای روسیه

برای ورود به روسیه، شهروندان اغلب کشورها من جمله ایران، نیاز به ویزا دارند. ویزای روسیه انواع مختلفی مانند ویزای توریستی، خصوصی، کاری، تجاری، تحصیلی و ترانزیت. بسته به هدف سفر، نوع ویزا باید مشخص شود. اطلاعات لازم درباره ی انواع ویزا را می توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

ویزا به شرط داشتن بلیط

مدت ویزا: 14 روز اقامت
زمان صدور: 7 روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • پاسپورت
  • عکس رنگی 4*3
  • بلیت رفت و برگشت
  • واچر هتل شهر مقصد
  • بیمه نامه مسافرتی
(هر نفر) 700,000 تومان درخواست درخواست

ویزا به شرط داشتن بلیط

مدت ویزا: 14 زوز اقامت
زمان صدور: 3 روز کاری(فوری)
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • پاسپورت
  • عکس رنگی 4*3
  • بلیت رفت و برگشت
  • واچر هتل شهر مقصد
  • بیمه نامه مسافرتی
(هر نفر) 1,190,000 تومان درخواست درخواست

سوالها و جوابهای متداول

آیا برای افرادی که تقاضای ویزای یکساله تجاری دارند بدون مصاحبه و آزمایش ایدز امکان پذیر می باشد ؟
خیر - برای مسافرینی که تقاضای ویزای تجاری را دارند آزمایش ایدز و مصاحبه الزامی است .
آیا برای افرادی که تقاضای ویزای 15 روزه یا 30 روزه توریستی را دارند اقامت براساس درخواست آنها قابل قبول می باشد ؟
خیر - لطفا توجه فرمائید ویزا طبق تاریخ بلیط و تعداد شبهای اقامت شما صادر می شود.
آیا برای افرادی که درخواست ویزای یکساله تجاری دارند بدون ارائه دعوتنامه تجاری قابل قبول می باشد ؟
خیر- ویزای تجاری تنها با ارئه دعوتنامه قابل قبول می باشد .
آیا برای افراد مجرد استثنائاتی وجود دارد؟
بلی برای آقایان مجرد هزینه 50 دلار اضافه بر هزینه ویزا گرفته میشود.
سند تایید و ووچر توریستی چیست؟
سند تایید و ووچر توریستی، مدرکی است که در آن خدمات توریستی عرضه شده، آورده شده است (مانند ترانسفر فرودگاه، اقامت در هتل، گردش در موزه ها و غیره).
چه مقدار پول می توان به روسیه وارد کرد؟
هر مقدار پولی را می توان به طور قانونی وارد روسیه کرد اما برای مبالغ بیش از 10 هزار دلار (یا معادل)، باید اعلام مبلغ صورت گیرد. برای خروج مبالغ بیش تر از 10 هزار دلار نیز باید مدرکی با عنوان اجازه ی خروج ارز توسط یک بانک روسی صادر شده است را به همراه داشت.
آیا می توان داروهای پزشکی به همراه داشت؟
بله، برای استفاده ی فردی به مقدار نیاز می توان داروی پزشکی به همراه داشت.
- آیا زمانی که در روسیه باشم می توانم نوع ویزای خود را تغییر دهم (به طور مثال از توریستی به کاری، از کاری به تحصیلی و بالعکس)؟
خیر، برای تغییر نوع ویزا باید از خاک کشور خارج شوید و مجددا با ویزای جدید وارد شوید. امکان تمدید ویزا نیز وجود ندارد.
- به هنگام اضطرار در روسیه چه کنم؟
در زمان اضطرار می توانید به نزدیک ترین دفتر کنسولگری یا سفارت کشورتان یا مقامات روسیه مراجعه کنید.اگر نیاز به آتش نشانی، پلیس یا نیروهای امدادی داشتید، با شماره های 911 یا 112 تماس بگیرید.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه، حداکثر یک ماهه و به صورت سینگل یا دبل صادر می شود. اخذ ویزای روسیه برای شهروندان ایرانی، تنها از طریق آژانس های گردشگری امکان پذیر است.علاوه بر مدارک مشترک که در بالا عنوان شده، شخص درخواست دهنده باید مدارک زیر را نیز داشته باشد: 1. نسخه ی اصلی تاییدیه ی توریستی از یک آژانس مسافرتی روسی معتبر که در وزارت امور خارجه ی روسیه ثبت شده باشد. تاییدیه باید شامل نام کامل مسافر، تاریخ تولد، شماره ی گذرنامه، تاریخ ورود/خروج، برنامه ی سفر، شماره ی ارجاع آژانس، مهر و امضای رسمی معتبر باشد.توجه داشته باشید که اعلامیه ی رزرو هتل برای دریافت ویزای توریستی معتبر نیست. تاییدیه ی توریستی باید توسط یک آژانس مسافرتی معتبر صادر شده باشد. 2. بلیط مسافرتی با تاریخ ورود به و خروج از روسیه. تاریخ باید با تاریخ ��رود/خروج درج شده در تاییدیه و ووچر همخوانی داشته باشد. توجه!!هنگام ورود به روسیه ممکن است از شما بخواهند که تاییدیه توریستی و بلیط برگشت از روسیه را ارائه دهید. فراموش نکنید که کپی این مدارک را به همراه داشته باشید.

ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری برای اهداف تجاری صادر می شود. ویزای تجاری می تواند سینگل، دبل (اعتبار حداکثر تا 3 ماه) یا مالتیپل (اعتبار حداکثر تا یک سال) باشد.توجه داشته باشید که شخصی که ویزای مالتیپل یک ساله دریافت می کند، نمی تواند بیشتر از 180 روز در روسیه اقامت مداوم داشته باشد و باید از خاک کشور خارج و دوباره وارد شود.مدارک زیر علاوه بر مدارک مشترک باید موجود باشند:1. دعوتنامه ی رسمی معتبر (تمام سازمان های رسمی و غیر رسمی مستقر در روسیه یابد مراحل دریافت دعوتنامه ی رسمی را از طریق وزارت امور خارجه ی روسیه/ دفاتر نمایندگی منطقه ای آن و یا وزارت امور داخلی روسیه/ دفاتر ویزای محلی پیگیری کنند.2. آزمایش HIV (فقط برای ویزای مالتیپل)

ویزای کار روسیه

ویزای کاری برای کسانی صادر می شود که با هدف کار و یافتن شغل وارد روسیه می شوند. ویزای کاری تنها با داشتن دعوت نامه و به مدت سه ماه و به صورت سینگل صادر می شود. شخص درخواست دهنده می تواند در روسیه و از طریق یکی از دفاتر ویزای وزارت امور خارجه روسیه درخواست تمدید ویزا بدهد و همچنین یک ویزای مالتیپل دریافت کند. مدت اعتبار این ویزای مالتیپل باید با مدت قرارداد کاری فرد همخوانی داشته باشد. اگرچه مدت اعتبار این ویزا نمی تواند بیشتر از یک سال باشد و برای مدت زمان های بیشتر از یک سال باید مجددا درخواست ویزا داد.مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری علاوه بر مدارک مشترک که در ابتدای این مطلب آمده، عبارتند از:1. دعوتنامه ی رسمی و معتبر. توجه کنید که کپی دعوت نامه اعتباری ندارد.2. آزمایش HIV

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می شود که قصدعبور از روسیه به مقصد کشور دیگری را دارند و می تواند سینگل یا دبل باشد.برای دریافت این ویزا علاوه بر مدارک مشترک باید ویزای کشور مقصد نیز ارائه شود.اعتبار ویزای ترانزیتی تنها 10 روز است.