ویزای تاجیکستان

کشور تاجیکستان برای تسهیل فرآیند دریافت ویزا، ویزای الکترونیک ارائه می دهد که مدت اعتبار آن 90 روز با مدت اقامت 45 روز در تاجیکستان است. ویزای تاجیکستان انواع مختلفی دارد که بسته به نوع ویزا باید مدارک لازم ارائه شوند.

ویزای توریستی عادی

مدت ویزا: 3 ماه اعتبار 45 روز اقامت
زمان صدور: 3 تا 5 روز کاری
نحوه پرداخت: آنلاین

مدارک مورد نیاز:

  • پاسپورت
(هر نفر) 455,000 تومان درخواست درخواست

سوالها و جوابهای متداول

ویزای الکترونیک تاجیکستان چیست؟
ویزای الکترونیک مجوزی رسمی برای ورود و سفر به کشور تاجیکستان است.
مزیت ویزای الکترونیک چیست؟
ویزای الکترونیک در هر مکان و هر زمانی قابل دریافت است تنها نیاز به اینترنت دارد. با دریافت ویزا به این شکل، در زمان و انرژی صرفه جویی می شود
آیا باید دقیقا در تاریخ درج شده در ویزا وارد تاجیکستان شوم؟
خیر، اعتبار ویزای شما طبق تاریخ درج شده در درخواست است. شما می توانید در هر تاریخی در این بازه وارد تاجیکستان شوید.
اعتبار ویزای الکترونیک چه مدت است؟
اعتبار ویزای الکترونیک تاجیکستان 90 روز بوده و دارنده نمی تواند بیش از 45 روز در این کشور حضور داشته باشد.
اگر تاریخ سفر من تغییر کند می توانم درخواست اصلاح ویزا داشته باشم؟
خیر، باید مجددا درخواست ویزا دهید.
آیا باید برای افراد همراهم نیز ویزای الکترونیک اخذ کنم؟
بله، به ازای هر فرد باید یک ویزای جداگانه اخذ کنید.
آیا می توانم ویزای چندبار ورود دریافت کنم؟
خیر
اطلاعات درج شده در ویزای الکترونیک من با اطلاعات بلیط همخوانی ندارد، آیا می توانم با این ویزا وارد تاجیکستان شوم؟
خیر، ویزای الکترونیک شما نامعتبر است و باید درخواست ویزای جدید بدهید.
قصد اقامت بیشتر از مدت ویزای الکترونیک خود را دارم، چه باید کنم؟
شما نمی توانید بیش از 45 روز در تاجیکستان اقامت داشته باشید و باید پیش از منقضی شدن اعتبار آن از کشور خارج شوید.
آیا دارندگان ویزای الکترونیک می توانند از تمام نقاط مرزی وارد تاجیکستان شوند؟
بله، می توانند.
آیا امکان گرفتن مجوز ورود به GBAO (منطقه خود مختار تاجیکستان) وجود دارد؟
بله, هنگام گرفتن ویزا مسافر میتواند مجوز ورود به این منطقه را درخواست کند که هزینه ی 30 دلار به مبلغ فوق اضافه می شود.

ویزای الکترونیک تاجیکستان

درخواست ویزای الکترونیک تاجیکستان از ابتدای ژوئن 2016 از پورتال e-visa میسر است. این پورتال در جهت تسهیل فرآیند درخواست ویزا برای شهروندان خارجی راه اندازی شده است. افراد متقاضی پس از تکمیل درخواست می توانند بدون حضور در کنسولگری تاجیکستان ویزای الکترونیک خود را از طریق پست الکترونیکی دریافت کنند. نسخه ی چاپ شده ی این ویزا باید به همراه گذرنامه ی معتبر به هنگام ورود به کشور ارائه شود.ویزای الکترونیکی جمهوری تاجیکستان دارای 90 روز اعتبار است که دارنده ی این ویزا نمی تواند بیش تر از 45 روز تقویمی در خاک این کشور حضور داشته باشد. توجه داشته باشید که ویزای المترونیک تنها برای مقاصد گردشگری و کسب و کاری قابل صدور است.توجه داشته باشید که ویزای الکترونیک تنها برای مقاصد گردشگری و کسب و کاری قابل صدور است.

سیستم OVIR

OVIR اداره ی ثبت نام اتباع خارجی است که در صورت اقامت بیش از 72 ساعت در کشور تاجیکستان (به جز ویزای گردشگری 30 روزه)، اطلاعات شخص باید در این سیستم ثبت گردد.مدارک لازم برای ثبت نام در سیستم OVIR- یک قطعه عکس در سایز پاسپورتی- آدرس محل اقامت شما در تاجیکستان ( مانند آدرس هتل یا جایی که برای مدت زمانی در شهر دوشنبه اقامت دارید)- هزینه ثبت نام ( با سازمان مربوطه هماهنگی نمایید که چه مقدار باید بپردازید)- گذرنامه

ویزای توریستی تاجیکستان

- طبق قوانین جدید کشور تاجیکستان، ویزاهای گردشگری برای مدت کمتر از 30 روز نیاز به ثبت در OVIR ندارند.- مدت اعتبار این ویزا 45 روز است. در صورتی که قصد اقامت بیشتر از 30 روز را دارید باید ویزای خود را در OVIR به ثبت برسانید.- این نوع ویزا قابل تمدید یا جایگزینی نیست و باید پیش از تاریخ انقضای ویزا، کشور را ترک کنید.- مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گردشگری: علاوه بر موارد مشترک که در قسمت بالا آمده است، درخواست آژانس گردشگری معتبر نیاز است.

ویزای سرمایه گذاری تاجیکستان:

این نوع ویزا برای افراد زیر صادر می گردد:- برای روسای شرکت های خارجی سرشناس که در تاجیکستان فعالیت اقتصادی دارند.- برای نمایندگان تیم مدیریتی شرکت های خارجی که دارای طرح عملی برای توسعه ی پروژه های بازرگانی هستند.- برای اعضای خانواده ی اشخاصی که در فهرست بالا آمده اند.مدت اعتبار این نوع ویزا کمتر از دو سال است.مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا علاوه بر مدارک مشترک، نامه درخواست شرکت ها و بنگاه های بزرگ و انجمن دولتی برای سرمایه گذاری و مدیریت اموال دولتی جمهوری تاجیکستان است.

ویزای کار تاجیکستان

این نوع ویزا مطابق با قراردادها و توافق های بین المللی برای شهروندان خارجی که به قصد کار به تاجیکستان سفر می کنند و همچنین اعضای خانواده ی آنها صادر می گردد.اعتبار این ویزا به مدت کمتر از 3 ماه است. این نوع ویزا بر مبنای مجوز کار که توسط خدمات مهاجرتی وزارت امور داخلی جمهوری تاجیکستان اعطاء می گردد تمدید خواهند شدعلاوه بر مدارک مشترک، دعوتنامه سازمان ها یا درخواست شهروند تاجیکستانی برای صدور ویزا و قرارداد کارگری یا شهری نیز ضروری است.

ویزای بازرگانی تاجیکستان:

این نوع ویزا برای شهروندان خارجی که قصد رفتن به تاجیکستان را دارند یا در جمهوری تاجیکستان با اهداف بازرگانی اقامت دارند( مشارکت کنندگان در مذاکرات بازرگانی، در جلسات، هم نشست، مجامع، کنفرانس ها، مناقصات، نتیجه قراردادها، سرمایه گذاری مشترک، مطالعه بازار تاجیک، مشارکت در حراج ها، ارائه ها و نمایشگاه ها، ترجمه مشاورین و خدمات حسابرسی و مواردی از این قبیل)، صادر می گردد.مدت اعتبار این نوع ویزا برای تاریخ های درخواست شده، به مدت کمتر از 1 سال با یک بار تمدید پس از آن است.علاوه بر مدارک مشترک نامه درخواست نمایندگی های شرکت های خارجی، سازمان ها و اشخاص قانونی بدون توجه به شکل مالکیت نیاز است.