استانبول

درباره بعضی از شهرهای دنیا ممکن است که پکیج کاملی از تاریخ آن کشور، نوع زندگی مردمش باشد ولی در مورد استانبول علاوره بر تاریخی بودنش و فرهنگ خاصی که دارد، جنب و جوش مردم و وسعت شهرش حس عجیبی را به گردشگر القا می کند که بعد از برگشت با هر نشان از ترکیه و شنیدن زبان ترکی دلتنگ استانبول می شود. بیشتر مردم استانبول به خانواده و دوستان اهمیت زیادی می دهند، بسیار اهل میهمانی و انواع خوشگذرانی هستند و به طرز جالبی سنت و مدرنیته را در زندگی روزمره شان ترکیب می کنند، بومیان استانبول مهمان نواز، شوخ و خوش برخوردند. داخل شهر قدم بزنید و هر لحظه دریچه ی جدیدی از تاریخ باستان رو پیش روی خود باز کنید. صدای اذان، غروب دل انگیز و محو شدن خورشید پشت مناره های بلند استانبول فضای منحصر به فردی خواهد بود که فقط همان جا می توان تجربه اش کرد.

هتل های استانبول

معروف ترین منطقه استانبول، که بیشتر ایرانی ها به هتل های این منطقه می روند منطقه تقسیم است، چون دسترسی این هتل ها به رستوران ها، مراکز خرید و اماکن دیدنی راحت و آسان می باشد. منطقه آکسارای استانبول هم که بیشتر هتل های انجا 3 ستاره هستند، بافت قدیمی دارد و پراست از کوچه و پس کوچه های تو در تو و جزء قدیمی ترین مناطق شهر به حساب می آید. در منطقه بشیکتاش استانبول هتل 5 ستاره و معروف چراغان که در کنار تنگه بوسفور واقع شده، جزء هتل های لوکس استانبول است. این هتل قبلا کاخ چراغان بوده و امروزه به صورت هتل استفاده می شود که بسیار دیدنی است. همچنین مرکز خرید جواهر استانبول در منطقه شیشلی واقع شده اند و تا میدان تقسیم تقریبا 20 دقیقه پیاده روی دارد.

بازار استانبول

خرید در استانبول یکی از گزینه های خوب است. یکی از بازارهای خوب استانبول جهت خرید بازاری سقف دار است به نام بازار کاپالی چارشی. در این بازار بیش از چهار هزار مغازه و بوتیک وجود دارد. کوچه فراشان و فرش فروشان، کوچه زرگرها کوچه پارچه فروش ها و بخش های مختلف که خرید در استانبول را متنوع می کند.

تورهای استانبول

بهترین زمان برای سفر به استانبول بهار، پاییز و کریسمس می باشد که البته اگر با سرما و برف خیلی مشکل دارید همان بهار و پاییز به استانبول رفته و حسابی لذت ببرید. تورهای استانبول شامل پکیج های 3 و7 روزه است و گاهی به صورت ترکیبی با آنتالیا و کوش آداسی ( Kuşadası ) ارائه می شوند. اگر برای اولین بار است که به استانبول می روید، برای اینکه بتوانید تمامی اماکن را کامل ببینید تور 7 روزه بهتر و مقرون به صرفه تر است. اگر قصد از سفرتان فقط خرید است، تورهای 3 روزه در ایام فستیوال خرید و همچنین کریسمس مناسب ترین گزینه برای شماست.