ویزای کانادا

مدت ویزا و صحت اطلاعات در مورد ویزای کشور کانادا مورد بسیار مهمی است زیرا مدت اعتبار ویزای شما در بدو ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کانادا کنترل می شود. نکته ی دیگر در مورد ویزای کانادا این است که تعداد دفعات ورود و خروج شما در فرم های درخواستی وجود ندارد و تصمیم گیری در مورد همه ی این موارد بر عهده ی سفارت می باشد.

ویزای کانادا

شرایط ویزای کانادا

برای ورود به کشور کانادا ویزاهای متفاوتی لحاظ شده است که ما در اینجا به مهم ترین و کاربردی ترین آن ها با هدف توریستی اشاره می کنیم. آگاهی و تسلط به زبان انگلیسی یکی از عوامل مهم در پیشبرد اخذ ویزای این کشور است، زیرا بایستی فیش های سفارت را به دقت درک کرده و پر شود. طبق قوانین حکومتی کانادا هرگونه اطلاعات ناقص و یا نادرستی جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد، لذا از ورود مسافر به این کشور جلوگیری می شود. پس توصیه ی اکید می شود که قبل از هرگونه اقدامی از مشاورین ما در آتالند کمک بگیرید.

انواع ویزای کانادا

1. یک بار ورود یا Single entry که برای یک بار ورود و خروج این کشور صادر می شود.

2.چندبار ورود یا Multiple entry که برای یک بار ورود و خروج این کشور صادر می شود.

3. پنج ساله یا Super visa که طی مدت پنج سال قابل استفاده است.

ویزای یک بار ورود برای دانشجویان یا افرادی مناسب است که قصد شرکت درهمایش یا دوره های علمی و یا دیدار با خویشان و دوستان خود دارند. مدت زمان این ویزا کمتر از شش ماه است، در مواردی با صلاحدید دولت کانادا ممکن است این مدت به زمان کمتر نیز کاهش یابد. مدت و شرایط ویزای چندبار ورود همانند نوع قبلی ست با این تفاوت که اجازه ی ورود و خروج چندباره از خاک کانادا به متقاضی داده می شود. ویزای پنج ساله که پرخدمات ترین نوع ویزای کاناداست این امکان را به گردشکران می دهد که به مدت دو سال در این کشور بمانند. با اینکه مدت ویزا پنج سال اعتبار دارد حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده برای صاحبان این ویزا دو سال است و پس از آن باید مدت کوتاهی کانادا را ترک کنند. این ویزا به طور معمول برای والدین و همچنین پدربزرگ و مادربزرگ اشخاصی است که در کانادا اقامت دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

1. اصل پاسپورت های جدید و قدیمی

2. ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان

3. ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند .”

4. تکمیل فرم درخواست ویزا Application form

5. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information

6. یک قطعه عکس ۳ * ۵ در ۴ * ۵ رنگی زمینه سفید

7. ترجمه سند ملکی در صورت وجود

8. ترجمه مدارک شغلی

9. گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد

10. نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک

11. دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده

12. مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده

13. رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا:

در صورت رد شدن ویزا چه باید کرد؟

-در صورت رد شدن هیچ روندی برای پیگیری وجود ندارد.

آیا دوباره می توان درخواست داد؟

-اگر شرایط قبلی شما تغییر نکرده باشد امکان رد مجدد بالاست پس فقط باید زمانی دوباره اقدام کنید که شرایط شما تغییر عمده کرده باشد.

مجوز الکترونیک سفر ( eTA ) چیست؟

-مجوز الکترونیک سفر اجازه می دهد تا کانادا پیش از رسیدن مسافران به این کشور، آن ها را شناسایی کند. این مجوز با پاسپورت شما ارتباط الکترونیک دارد و به مدت پنج سال یا تازمان انقضای پاسپورتتان اعتبار دارد.

سایر خدمات سفر به کانادا

علاوه بر اطلاعات ویزای کشور کانادا شما می توانید راهنمای سفر به کانادا را به همراه قیمت هتل های کانادا و بلیط های کانادا در سایت آتالند ملاحظه فرمایید و یا در صورتیکه در قالب تور مسافرت می کنید , تورهای کانادا را مشاهده فرمایید.